Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 26

Tema: Krivolov

  1. #1

    Privzeto Krivolov

    V naši LD imamo že dolgo let problem s krivolovom. V glavnem gre za nastavljanje zank za srnjad iz čiste objestnosti! Sumi se samo eno osebo, za katero so vsi prepričani, da je ravno ona kriva, ampak enostavno ne moreš skoraj nič, če je ne dobiš zraven, ko zanke postavlja. Meso tako ubite srnjadi nato tudi pusti v zanki, da razpade in ga nikoli ne vzame. Bojda tako rešuje svoje površine pred škodo po divjadi (vinograd). Tako smo letos v zankah našli že 2 kos srnjadi (prvo je bila srna, sedaj srnjak). Bila je obveščena policija, ki si je ogledala kraj, ampak so rekli naj podamo še uradno prijavo zoper neznanega storilca.

    Sedaj pa bi moral napisati to prijavo pa se mi pojavlja nekaj vprašanj. Rekli so naj bo v prijavi navedena ocena škode, ki nam je bila s tem povzročena. Pa me zanima ali kdo ve koliko je ta znesek. Ali moramo približno oceniti trofejno vrednost srnjaka + meso, ali je kak skupno sprejet znesek za izgubo določene vrste divjadi,...? Se mi zdi, da sem enkrat nekje bral odškodnine za posamezno vrsto divjadi, ki je pridobljena s protipravnim lovom pa tega sedaj ne najdem.

    Na splošno pa sploh ne morem verjet, da obstajajo taki pokvarjeni ljudje Je pred kakima 2 letoma lovski čuvaj našel mrtvo srno v zanki, ki sta jo sesala njena mladiča - torej že mrtvo mater!!!

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Odškodnine so v pravilniku o vrsti in moči orožja. http://www.forum-lov.org/images/stor...aNaDivjadi.pdf

  3. #3

    Privzeto

    Aha, torej je enaka odškodnina za trofejno in netrofejno divjad in moram v prijavo napisati 150.000 SIT, seveda sedaj preračunano v EUR.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  4. #4

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto


  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    ld polzela vabi v brekado na pujse

  7. #7

    Privzeto

    Bosa pojdiva dekle obsorej. P.S. sej nema prišla daleč. Ampak komentar policije na linku je pa unikat. Podali bodo kazensko ovadbo, pozabli pa so napisat da bo to tudi po končani preiskavi še vedno le proti neznemu storilcu, pa ko da si z drekom rit obrišeš. Sej človeka ne moreš dobit zraven razen če mu namestiš ono kamero, samo pol je verjetno da ti bo suno tudi to.

    LZ L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Tudi če bi ga posnel z kamero, to ne bi veljajo kot dokaz na sodišču, ker ni bil predhodno opozorjen, da ga snemaš.
    Marko Gorše, Nadlesk

  9. #9

    Privzeto

    Pa potem saj veš kdo je!

  10. #10

    Privzeto

    V soboto zjutraj sem uplenil srnjega mladiča in ko sem ga trebil, sem opazil, da ima skozi sprednji del nosnice luknjico, ki jo je po vsej vrjetnosti napravil kaliber .22lr. Zgleda da se je nekomu ponesrečil strel "za uho". To je pri nas v zadnjih 5 letih prvi tak primer, da smo opazili krivolov.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •