Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 22

Tema: Pogodba LD za iskanje po KS

  1. #11
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Rešitev je bliže kot si mislimo. Potrebujemo potrdilo o opravljenem izpitu iz krvosledništva (recimo diplomo z Mašuna) in odpremo popoldansko obrt za katero pač plačamo cca 30e na mesec in seveda potem še vse dajatve za izstavljene račune. Sam vse to imam in sem registriran kot obrtnik poleg tega pa imam še pravico izvajati kopico drugih aktivnosti v okviru popoldanske obrti.

    Dejstvo pa je,da zaenkrat še nisem izstavil računa za krvosledništvo,pa čeprav kar nekaj iščem "kenede"
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  2. #12

    Privzeto

    In kdo bo potem še klical vodnika krvosledca, če bo iskanje potrebno plačati? Iskanje mora biti brezplačno. Lovska družina pa mora zagotoviti krvosledca, ki ga ustreznao stimulira.
    Ej si pa dober! Kdo pa misliš da ti bo iskal zastonj? Vsaj potne stroške mu lahko povrneš!
    Jaz vsaj gledam na to tako! Najprej vrli jagri žival zastrelimo,pol je pa dolžnost enga k se dolga leta zastonj daje, da vzgoji psa,da nam to poišče! Napaka! In če reče da ne more,da še drugi to reče,pa tretji,pa .........?Kaj pa pol?
    Sam sem še vedno vsakemu dal vsaj za benz če že druzga niso hotl!!!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Dejstvo pa je,da zaenkrat še nisem izstavil računa za krvosledništvo,pa čeprav kar nekaj iščem "kenede"
    Seveda ko pa nimaš pogodbe -

    Ganges zakaj pa bi LD rabila pogodbo z iskalcem?

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Pri nas smo pred nekaj dnevi sicer sprejeli nov Poslovnik, vendar je področje kinologije slabo obdelano zato smo zadolžili kinologe, da pripravijo predlog kako urediti to področje. Gre za pospeševanje lovske kinologije, povračilo stroškov in standardne postopke pri iskanju zastreljene divjadi. (koga se obvesti, kateri krvosledec prvi išče, kdaj se pokliče krvosledca izven LD, kako in koliko se povrne stroške domačemu in tujemu vodniku krvosledca......
    Kinolog, ki je tudi predsednik LKD je dejal da nekaj podobnega pripravljajo tudi na državnem nivoju, da bi bilo enotno za vse upravljavce lovišč.
    Marko Gorše, Nadlesk

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Dolgin,

    greš s svojim psom v pogon na divje prašiče, a po končanem lovu svojim lovskim kolegom izstaviš račun za uporabo psa ali pa kilometrino? Tudi krvosledstvo je del lova in koliko poznam vodnike krvosledcev jim je v največje veselje in ponos, da s svojim psom najdejo zastreljen komad. Hvala bogu, da so nekateri takšni navdušenci in iskanje opravijo brezplačno, če pa jim ti povrneš kilometrino pa je to tvoja stvar, jaz nimam nič proti. Mora pa tudi ld sofinancirati krvosledca, ker ima od tega neposredno korist v obliki prodane divjačine ali pa trofeje.

  6. #16

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Dolgin,

    greš s svojim psom v pogon na divje prašiče, a po končanem lovu svojim lovskim kolegom izstaviš račun za uporabo psa ali pa kilometrino? Tudi krvosledstvo je del lova in koliko poznam vodnike krvosledcev jim je v največje veselje in ponos, da s svojim psom najdejo zastreljen komad. Hvala bogu, da so nekateri takšni navdušenci in iskanje opravijo brezplačno, če pa jim ti povrneš kilometrino pa je to tvoja stvar, jaz nimam nič proti. Mora pa tudi ld sofinancirati krvosledca, ker ima od tega neposredno korist v obliki prodane divjačine ali pa trofeje.
    To ne,samo kolikor jaz vem imajo pravico zahtevat povračilo kilometrine,dnevnice...! In je prav tako,zarad ponosa se ti pa ne bo nihče vozil čez pol slovenije!!
    Kako pa LD to uredi pa je njena stvar! Pri nas se pač plača polovico kupnine za psa,vsako leto plačilo cepljenja in po potrebi plačilo polovice tečaja na Mašunu!
    Do raznoraznih pogodb z iskalci pa sem skeptičen.
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    No sej zgleda, da se razumeva, pri nas dobiš po opravljenih tekmah, celo kupnino za psa+ vsakoletno cepljenje, če si aktiven. Če nisi aktiven ne dobiš nič. Neglede ali je krvosledec ali ptičar ali šarivec ali...
    Iz tega naslova tudi sam ne vidim potrebe po pogodbi.

  8. #18

    Privzeto

    Citat miš93 je objavil: Pokaži objave
    Seveda ko pa nimaš pogodbe -

    Ganges zakaj pa bi LD rabila pogodbo z iskalcem?
    Pojma nimam zakaj :icon_: Nekej sem slišal nekaj o tem pa sem zato povprašal malo ali je to res tako urejeno, ali pa da bi izvedel kako imajo to drugje urejeno,... Če bi recimo prišlo do problema in zastreljen kos ne bi bil najden,... da lahko s pogodbo in izjavo vodnika krvosledca dokažeš, da si vsaj izpolnil dolžnost in s taki psom pregledal nastrel in sled.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  9. #19

    Privzeto

    Vodniki krvosledcev imajo menda nek dnevnik,kamor si vpisujejo vsa svoja iskanja.Mislim da bi bil to zadosten dokaz
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  10. #20

    Privzeto

    Lovske družine, ki nimajo same po krvni sledi preizkušenega psa, morajo pač to dejavnost zagotoviti s pogodbo z enim od vodnikom, ki takšnega psa ima. In ne le iskanje "evidentno zastreljenega" vsak strel pri katerem divjad ni padla v ognju je potrebno kontrolno preiskati.

    LD. ki nimajo usposobljenega psa in vodnika in ne sklenjene ustrezne pogodbe, bi bilo treba takoj prepovedati lov na visoko divjad. Za to pa mora poskrbeti Lovska inšpekcija.

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •