Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345
Rezultati 41 do 47 od 47

Tema: Gonja

  1. #41
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto



    lep pozdrav!

  2. #42
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    54

    Privzeto

    Dolga gonja jazbecarja in neubogljivost...

    Sam vodim Jazbecarja in lahko recem da je vsa stvar le v tem da psa "zlomis" pa ne z palico ampak z voljo ter da si pri ucenju mnogo bolj trmast od njega ter do popolnosti dosleden pri izvajanju raznih vaj. Pes te bo sicer v zacetku probal je..at da bo kar hudo ampak z casom bo spoznal (tudi jazbecar) da stvar ki mu jo ukazes jo MORA tudi narediti zato se tudi ne upira vec. Je pa res da je pes dosti bolj trd kot psica.

    Pri solanju psa pa ni pomembno le kako delas ti z njim ampak cela familija. pes MORA enastavno vedeti da je v familiji zadnje sviralo in pika. V kolikor se poskusi po hierarhidi postavit visje mu je treba pokazati kje je njegovo mesto. Ce tega ne bos storil bos imel velike probleme ker ti zna pes nekega lepega dne zagrabit katerega od domacih.

    Kardar ti pes zbrise in ko se koncno vrne nazaj si ga verjetno kdaj ali okregal ali pa nedaj boze udaril. Jazbecar namrec NIKAKOR ne prenasa fizicnaga kaznovanja. Zaradi tega kot sem na zacetku prebral se pes "skesano" vrne. To nima nikakrsne veze z kesanjem ampak POVEZUJE VRNITEV Z KAZNIJO. Zatorej ga drugic veselo hvali ko pride nazaj. Vem da bi mu najraje takrat zavil vrat, lahko pa mu namesto tega v prijaznem tonu preklinjas vso kosmato rodbino za nazaj. In pa res zelo lepo delaj z prom veliko potrpezljivosti in NE FIZICNE kazni to pa zares zameri. Meni je uspelo po nesreci udariti psa - trepal sem sneg iz hlacnice pa sem zraven usekal psa - pes mi en teden ni hotel iti na jago z mano, kar mu je drugace v najvecje veselje.

    No od tu naprej pa je jaga z jazbecarjem cista poezija. Je izredno pameten pes, za vecino stvari mu niti ni treba reci ker ze sam ve kako se stvari streze.

    Mene jazbecar uboga na besedo - tudi odpoklic. Tudi ce se zazene za kakim kosom je treba malo glasneje RECT (ne tulit) samo enkrat in se ze obrne. Psa lahko vodim tudi na prezo cakat. Reces mu da naj bo tiho in tudi ko vidi kak kos na krmiscu se kar trese zalaja ali pa premakne se pa ne.

    Upam da se nisem kje prevec ponavljal ker vseh 5 strani nisem bral.

  3. #43

    Privzeto

    Hvala za odgovor, sedaj že nekaj dni trenirava, najprej mu ni bilo nič jasno (tudi domačim sem naredil predavanje o vzogi-prevzgoji), da ne sme na kavč, da gre po ozki stečini za mano (na povodcu)... in rezultat je že viden. Ni še končna zmaga ampak se premika. Je dobil malo distance do mene in tako je tudi prav. Kot je dejal Big Foot, potrebno ga bo zlomit z železno voljo in vstrajnostjo.
    Ravno sva prišla iz "sprehoda po lovišču" in sva prišla nazaj v kompletu. Malo je poizkušal a ga visoka trava ovira da me more pobegnit. Na ukaze se solidno odziva. Res pa je, da sem ga peljal tja kjer ni toliko zajcev, fazanv..srnjadi..

    Drugače pa mu je med tem ko sem bil v službi uspelo ujeti enega martinčka in 25 cm zelenca...

  4. #44
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Jazbečarji radi dolgo gonijo. Tudi naš lovec je imel tak problem in ga je iskal skoraj vsakič po nedeljski jagi (v ponedeljek). Bolje si nabaviti šarivca.

  5. #45

    Privzeto

    Detel, imam jazbečarja in treba ga je zrihtat da bo OK, kupi si šarivca je pa čisto neumesna pripomba... a naj tega kar ustr....

  6. #46
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    No, ne moremo reči, da so vsi jazbečarji enaki, mnogi pa.

  7. #47
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Detel, imam jazbečarja in treba ga je zrihtat da bo OK, kupi si šarivca je pa čisto neumesna pripomba... a naj tega kar ustr....
    Sem ti pozabil napisati zadnjič....
    ...sploh ni rečeno, da boš psa izšolal tako kot si želiš. Kot pravim, pogoj je, da ga na lov vodiš ti in ne on tebe, ni pa rečeno, da ti bo to uspelo. Mogoče je pes psihično premočan zate in ti ga ne bo nikoli uspelo nadvladati.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •