Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 26

Tema: Kalibri z naboji na robni vžig

  1. #11

    Privzeto

    Ali ima kdo kakšne praktične izkušnje z .17 HMR.
    Kakšen je domet?
    Učinek na lisici - ali krogla da izstrel?
    Kako pa deluje na šssv (šoja, sraka, siva vrana)?

  2. #12

    Privzeto

    Samo slišal, nič probal.
    Srake, šoje, sive vrane, pižmovke OK. Lisica pa baje, da je malo prevelika.

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Prijatelj, strelec iz našega trap kluba jo ima v last...zanimiva zadeva..zelo precizna, odstrelil je z njo tudi že nekaj lisic in vse so padle v ognju!
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  4. #14

    Privzeto

    Pred nekaj dnevi,jo je kupil mlad lovec v naši LD!
    Tako,ko bo opravljen kakšen test,pa sledi objava!

  5. #15

    Privzeto

    Mene pa zanima, če lahko s to puško tudi tekmuješ na mk tekmovanjih, ali je tam omejeno samo na .22LR?

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat Franc je objavil: Pokaži objave
    Pred nekaj dnevi,jo je kupil mlad lovec v naši LD!
    Tako,ko bo opravljen kakšen test,pa sledi objava!
    Franc,a je mogoče ta vaš član že kaj stestirau tisto .17-ko?


    po podatkih balistike,ne zaostaja veliko za 22WMR-jem in tudi cenovno ni razlike,celo ceneje se jo da dobit..
    Kako pa je kaj z dobavo puške u tem klibru pri nas imajo mogoče trgovci to na zalogi??
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  7. #17
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    Imam vprašanje glede MK puške. Imam precej staro temovalno rusko puško, z zelo debelo cevjo, imam pa probleme z prvimi streli. Prvi strel mi vedno, ko se cev ohladi odnese cca. 10cm levo, drugi je potem okoli 3 cm levo, od tretjega dalje pa so vsi skoraj v eni luknji. Kaj bi to lahko bil vzrok? Jaz sigurno nisem, ker sem puško zašraufal v stojalo za nastrelitev, pa je bilo čisto isto. Me zelo moti na tekmah, saj moram pred vsako serijo oddati strel ali dva v prazno, če ne je katastrofa na tarči.
    Jaz sem imel enak problem pri .308 in se je izkazalo da je kriva "mokra cev", katero koli olje da sem uporabil mi je prvih 6-7 strelov šlo gor, pa če sem še tako zdrgnu z cuno in filcem cev pred streljanjem do suhega ni pomagalo zato sem dan pred tekmo streljal in nič čistil cev pa je blo ok, zdaj pri .22LR sploh ne pucam cevi in je spet ok.

  8. #18

    Privzeto

    Evo, da ne bom predolgo iskal ustrezno rubriko, bom kar tukaj vprašal,, kjer je nekako povezava na temo in sicer, zanima me, če kdo ve, kje bi lahko kupil 10 strelni okvir za brno 2 flobert, ali, če ga kdo ima in mu hodi odveč... Pa mogoče kakšno municijo priporočate za flobert za na tarčo(sicer vem, da neke umetnosti ni ampak da vidim, kaj drugi kupujete). Na mojega sem "naštimal" 6x42 swarovca z hitrimi korekturami strelov(torej ne rabiš odpirati pokrovča in klikati kor ali dol, levo ali desno, temveč imaš skalo od 1-9 in jo vrtiš brez orodja) in prihajam do osupljivih rezultatov na 30, 50, 80 in 120m... Pravzaprav sedaj, ko sem malo več hodil na trening(in postrelil 500+ nabojev) streljam bolje z flobertom kakor z klasično risanico...
    Sicer pa moram reči odličen in pa poceni trening!

    LP!

  9. #19

    Privzeto

    Sicer je nekaj že napisano, samo ena strnjena debata bi pa prav prišla.

    Glede na to, da je uporabnikov .17 hmr že kar nekaj, hkrati pa je ponudba nabojev .22 ogromna, me zanima praktična primerjava. Kateri naboj .22 lr se vam najbolj približa .17 hmr za odstrel lisice? Nekateri hvalijo stinger, nekateri velicitor, spet drugi viper ...

    Kakšne izkušnje z omenjenimi naboji imate pri odstrelu lisic do 100m?

  10. #20

    Privzeto

    Citat jereb je objavil: Pokaži objave
    Sicer je nekaj že napisano, samo ena strnjena debata bi pa prav prišla.

    Glede na to, da je uporabnikov .17 hmr že kar nekaj, hkrati pa je ponudba nabojev .22 ogromna, me zanima praktična primerjava. Kateri naboj .22 lr se vam najbolj približa .17 hmr za odstrel lisice? Nekateri hvalijo stinger, nekateri velicitor, spet drugi viper ...

    Kakšne izkušnje z omenjenimi naboji imate pri odstrelu lisic do 100m?
    Stinger ima po balističnih podatkih manjšo energijo na 100 m kot Velocitor. Sam sem preizkusil Winchester LAZER in sem na 85 m moral trikrat popraviti lisico težko 5,6 kg. Vendar pa so vsi streli bili v mehko.

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •