Stran 6 od 47 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 468

Tema: Polnjenje krogelnih nabojev

  1. #51

    Privzeto

    Citat Franc je objavil: Pokaži objave
    Ganges jaz se javim za prostovoljca z tvojo puško in ne bo nič narobe.Po tabeli,če pogledaš pod N550,si napolnil po srednji vrednosti,tako kot je prav za začetek!
    Čestitam ob prvem polnjenju,le pogumno preizkusi,vendar ne brez očal!
    P.S-Če si res ne upaš,pa res pridem jaz ustreliti!
    Hvala Franc za čestitke Mislim, da bom jutri kar sporbal :icon_: Sem pa gledal enako tabelco kot ti in v njej ni bilo te moje krogle pa sem vzel enako kot si jo podal ti. Iskal sem najbolj približno in to je bila Lapua Scenar, potem pa sem vzel nekje srednjo vrednost za probo.

    Moram pa odkrito povedati, da sem bil precej zadovojen, ko sem svojo lastno prvo kroglo vzel iz matrice! Fajn občutek. Še veliko lepši po moje ob dobrem uspehu na tarčo in pa tudi ob lovu seveda.

    Vseeno hvala za ponudbo, da bi se riskiral in prišel ti počit s tem čudom

    lp
    Last edited by Ganges; 26. March 2008 at 00:49.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #52

    Privzeto

    Saj to je čar polnjenja,tisti dober občutek ob svojem izdelku!
    Nisi povedal,če si dobil tisi set za polnjenje iz Italije
    Lp...

  3. #53

    Privzeto

    Nisem dobil tistega Redding kompleta, ker nekaj niso imeli pa sem se pogovarjal z Zverino, ki mi bo tudi enkrat še vse pokazal in je rekel naj naročim tako kot ima on, ker je zadovoljen za svoje potrebe. In glede na to, da bom polnil tudi pištolsko municijo sem nabavil Lee 4 hole Turret Press kit, matrico Lee Deluxe Rifle set in pitolsko matrico LEE za 38 spec/357 mag. in pa nekaj dodatkov. Pri preši smo takoj odstranili avtomatiko, tako da se ne obrača avtomatično, ampak imam vse 3 matrice notri potem pa jih izbiram ročno katero želim uporabiti.

    Edino o čemer sedaj še razmišljam mi je mogoče malo žal, da nisem zraven vzel dodatno še Factory Crimp Die. Janez pravi, da ni tako potrebna in mu verjamem, ampak jo pa Lee vseeno priporoča za lovsko municijo, za tarčo piše, da ni potrebna. Bom sprobal kako se bo vse to kar imam obneslo in če bom videl potrebo po Crimp Die jo bom tudi nabavil za teh 15 EUR. In pa seveda še kako dodatno literaturo. Zanimiva se mi zdi LEE knjiga, ki ima čez 700 strani za samo cca. 25 EUR. Hvala pa vsem za nasvete za nazaj, ko sem nabavljal opremo in pa za vnaprej, ko bom ziher rabil še kako pomoč

    Zanima me še koliko je maksimalna dolžina celotnega naboja 30-06, da vem kako daleč naj potopim kroglo v tulec? Sem pri prvi pozabil odtegniti vijak na matrici in sem jo potisnil pregloboko, potem pa sem kar od oka nastavil koliko se mi je zdelo, da bo prav.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  4. #54

    Privzeto

    Vse nominalne mere najdeš v priročniku. Lee menda ni slab.
    Mislim pa da jih imaš tudi v navodilih od matric.

    Čestitke ob začetkih. Zdaj ko si začel boš rabil tudi kaj takega:



    Glede dožine celotnega naboja mislim da potrebujemo novo temo.

  5. #55

    Privzeto

    Pravilen postopek izdelave nove polnitve, se pravi če spremeniš katrokoli komponento ali uporabiš eako komponento druge serije, je da začneš z minimalno polnitvijo.

    Napolniš po 3-10 nabojev od minimuma do maksimuma polnitve, v korakih teže smodniškega polnjenja npr. za tulce velikosti .30-06 0,5 -1,0 grs.
    Kjer opaziš težave: odsun, pok, stanje netilke, težko odpiranje zaklepa, si verjetno prešel iz varnega območja in moraš polnitev ustrezno zmanjšati.

    Vedno začneš z minimalno polnitvijo!

    Ta navodila in druga navodila na spletu nikakor ne nadomeščajo znanja iz priročnikov in ne vsebujejo vseh informacij za izdelavo varnega streliva. Vsak posameznik je odgovoren za postopke in opremo, ki jo uporablja ali zlorablja.

    Ljudje delajo napake. Vsi smo ljudje.

  6. #56

    Privzeto

    Podatki za .30-06Spr.

  7. #57

    Privzeto

    Evo pa sem preživel zadevo Res je, da sem streljal malo v strahu, ampak ni bilo nobenega problema. Nisem pa ugotovil ene zadeve, ki ji bom moral priti še do dna. Na spodnjih slikah je rezultat. Vidi se, da je skupina zadetkov cca. 4-5cm. Pogoji za streljanje niso bili dobri, saj sem bil kar precej v blatu in to do gležnjev, nervozen zaradi prve probe,... pa ne vem ali sem za nekoliko večjo skupino zadetkov kriv jaz, puška ali pa polnitev. Naslon sem imel enak kot je na preži, torej samo lesen rob. Bom verjetno en dan probal še iz stojala ali pa z boljšim naslonom.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  8. #58

    Privzeto

    Za vsako puško je treba ugotoviti optimalo polnitev in vrsto krogle,ter težo,ko to ugotoviš potem pa napolni serijo 100kom.
    Do takrat pa testiraj,to je eno od prednosti polnjenja!
    Čestitamo ob prvem testu,za prvič je kar dobro,morda si bil v strahu kako bo in ni bilo takšne grupe zadetkov,za lov je to tudi zadosti.
    Ne bodi razočaran, če ni vse v piko,le testiraj naprej in rezultai bodo prišli,pri tem boš pa tudi sebe treniral(strelsko usposabljal)!
    Dosti užitkov v tvojem laboratoriju za polnjenje,predvsem pa varno in brez naglice,ti želim!

  9. #59

    Privzeto

    Seveda bom še sprobal, vsaj enkrat to kar mi je še ostalo, da vidim ali je bila moja napaka, potem pa še drugačna polnjenja,...

    Hvala za vse nasvete.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  10. #60

    Privzeto

    Glede na pogoje , ki si jih imel na strelišču je jasno da si odličen strelec. Glede natančnosti streliva pa ni mogoče sklepati kaj dosti. Če hočeš ugotoviti kaj je boljše in kaj slabše potem moraš imeti odličen naslon in vsaj solidne vremenske in svetlobne pogoje.

Stran 6 od 47 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •