Stran 5 od 47 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 468

Tema: Polnjenje krogelnih nabojev

  1. #41

    Privzeto

    Ampak sem zmenjen z Zverino, da mi enkrat pokaže in upam da bo to čim prej, če ne bom moral kar sam poizkusiti. Zraven sicer so neka osnovna navodila in na netu se kaj najde.
    Uf,pol ga pa le poterej naj ti pokaže čimprej,sej ne da dvomim v tvoje prevajalske sposobnosti,ampak teorija je eno,praksa pa drugo!!!! Bolš da vidš in probaš pod vodstvom k ti alhko napake sprot poprav,k pa da boš nekej nažokal skupej pol pa dobil zaklep v glavo!!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  2. #42

    Privzeto

    Jaz ti močno priporočam, da si nabavi priročnik, ne škodi, če jih kupiš več. Temeljito ga preberi (več krat), Ni dovoj da ga samo preletiš, moraš ga preštudirati, preden se lotiš "filajna".
    Celoten postopek za napolniti np.r 50 patronov 30-06 traja nekaj ur.Ne vem za koliko inštrukcij sta se zmenila z zverino, a vsega ali vsaj večino potrebnega znanja ti ne more dati na 1x.
    Internet je super, ampak brez priročnika ni za začeti.

  3. #43

    Privzeto

    Hvala za nasvete. Janez a imaš v mislih kateri priročnik, ki se ti zdi še posebej dober? Pol sem ga pa zgleda malo zajebal, da nisem zraven naročil še knjige, ker so nekateri pravili da nima smisla in ko jo bom enkrat prelistal je ne bom več gledal,...

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  4. #44

    Privzeto

    Jaz imam 4 cele priročnike (cele v smislu da vsebujejo opis korakov za polnjneje, opreme, komponent in imajo pri kalibrih tabelice, zgodovino naboja, namige za posebne polnitve itd): Dynamit Nobel - nemščina, SPEER št.12 in 13. ter Lyman.Vsak tak priročnik za polnjenje se zadeve loti s svojega zornega kota. Npr. Dynamit Nobel ima veliko evropskih kalibrov (tabelice pa imajo le komponente RWS, Geco in Rottweil).SPEER je razvit za Speer krogle, zelo pregleden. Lyman je pa car za svinčenke.
    Potem imam pa še celo kopico zvezkov, kivsebujejo le tabelice in jih tiskajo proizvajaci smodnika.Več priročnikov pomeni, da lahko podatke za določeno polnitev, primerjaš med seboj.
    Vprašanje kakšne krogle boš uporabljal in Smodnik. Sierra ima tudi priročnik, Nosler tudi. Victavuory ga ima tudi, jih pa ne poznam, tako d anebi mogel kaj reči.
    Reloading manual ni nekaj kar bi enkrat prebral in nikoli več odprl.Če ne bereš navodil za pravilno polnjenje, gledaš tabelice polnitev, če to ne ponavljaš zgodovino in izvor naboja, prelistavaš tabelice z zunanjo balistiko...
    Speer je dober, najnovejši je št. 14

  5. #45

    Privzeto

    Ganges,če si naročal tisti komplet,ki sem ti ga predlagal,je knjiga že zraven,brez
    te pa nažalost ne gre,je kot sveto pismo.
    Ta kniga te bo spremljala ob vsakem polnjenju,tako lahko zmeraj pogledaš vanjo
    kakšno malenkost.Moja ima že kar nekaj prstnih vtisov,tako da bi bilo lepo,če bi bila plastificirana!
    Poslušaj pa nasvet Janeza Valentinčiča in ti naj ne bo škoda denarja še za kakšno knjigo v tvoji zbirki.
    Izgleda,da nisi opravil izpita o polnjenju pred komisijo MNZ RS.Tako,da ti predlagam tudi to,da boš lahko uradno kupoval smodnik in netilke!

  6. #46

    Privzeto

    Evo ga :icon_: Itak mi firbec ni dal miru pa sem moral probati. Prvi rezultat je tukaj. Slika je slabše kvalitete, ker očitno mobitel ne zmore več v danih pogojih

    Je pa kaliber 30-06, krogla Sierra HPBT Match King 168 Grain. Netilka CCI 200 in pa smodnik Vihtavuori N550 52 Grain. Sedaj pa bi rabil enega prostovoljca. Namreč mi niti skoraj na misel ne pride, da bi upal sprobati ta naboj sam. A se kdo javi? Pogum pa tak!
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  7. #47
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    za kaj ti pa čaure napihuje.

  8. #48

    Privzeto

    Ganges jaz se javim za prostovoljca z tvojo puško in ne bo nič narobe.Po tabeli,če pogledaš pod N550,si napolnil po srednji vrednosti,tako kot je prav za začetek!
    Čestitam ob prvem polnjenju,le pogumno preizkusi,vendar ne brez očal!
    P.S-Če si res ne upaš,pa res pridem jaz ustreliti!
    Last edited by Franc; 25. March 2008 at 22:28.

  9. #49
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    franc ma trdo glavo pa nove špegleeeeeeeee

  10. #50

    Privzeto

    Citat pumpa je objavil: Pokaži objave
    za kaj ti pa čaure napihuje.
    Ne opazim, da bi bile kaj napihnjene. Je pa res, da se ne spoznam na to ne vem kaj. Danes sem napolnil prvih svojih 6 komadov. Je pa res, da sem prva 2 zajeb.... in sem ju preveč zabil noter, šele potem sem nastavil gumbek na vrhu matrice tako, da vsaj zgleda približno dobro.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

Stran 5 od 47 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •