Stran 4 od 47 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 468

Tema: Polnjenje krogelnih nabojev

  1. #31

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Sicer ne spada direkt v to temo pa bom vprašal tukaj, če kdo ve za kaj gre. Želel sem izvesti naročilo preko smartreloader strani in sem prišel do zadnjega koraka kjer vpišem podatke kreditne kartice. Tu pa se je zataknilo, ker mi je vedno karkoli sem napisal zavrnilo transakcijo. Pa sem vse podatke vpisal natančno. Zato sprašujem koga, ki je že kjerkoli (ni nuno na tej strani) plačeval s kresitno kartico da mi pove. Ali se pri imenu, priimku in naslovu vpisujejo tudi črke: čšž čeprav jih te države ne poznajo? Na kreditni kartici je številka napisana tako, da so vmes prazni prostori, naprimer: xxxx xxxx xxxx xxxx ali moram napisati številko tako s presledki ali skupaj xxxxxxxxxxxxxxxx? Tako nimam pojma kako bi sedaj izvedel nakup, ker me ne spusti skozi.

    lp
    Zgleda da imamo težavo rešeno So klicali iz firme, ki ima čez kartico, če smo res želeli napraviti nakup v Italijo in to 4x ali je prišlo do zlorabe kartice. Napaka je bila, ker je bil limit 250 EUR (se mi zdi) račun pa nekoliko več in zato ni šlo skozi pa sem probal večkrat. So rekli, da se je treba oglasit na banki, povečat limit in bo zadeva delovala.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #32

    Privzeto

    Začetek vsega je pravilno (ponovno)oblikovan kvalitetna medenina.

    Lapua (najbljboljša)
    Norma (dobra)
    RWS (v redu, velika odstopanja med serijami)
    Sellier&Bellot (nenatančna, pogojno uporabna)

    Nastavitev matrize za kalibriranje (reseizeing), da ne porivaš vratu tulca preveč nazaj, da ne zamikaš vratu tulca glede na os telesa tulca, enakomerna debelina vratu tulca, krajšanje tulva, pobiranje robov po krajšanju...

  3. #33

    Privzeto

    Pa kupuj na veliko.

    Nima smisla kupovati npr. 20-50 novih tulcev. Kupi jih vsaj sto ali še bolje 250.
    Tako imaš potem enak in isti tulec za dalj časa.

    Prav tako pri netilkah in smodniku. Pri netilkah sicer nisem nikoli opazil kakšnih razlik med serijami, ampak pravilo je da če zamenjaš karkoli moraš zopet začeti od začetka (razvoj polnitve). Pri smodniku so razlike med serijami lahko tudi prekj 10%. Tako da je dobro imeti manj različnih sort, pa zato večjo količino iste sorte in iste serije.

    Isto velja za krogle.

    Večja količina tudi pomeni manjšo ceno za kos/kilo.

  4. #34

    Privzeto

    Hvala za informacije. Tulcev sem nabavil 200 komadov Federal. Ne poznam kvalitete, sem pa jih kupil preko egun, kjer lahko najdeš precej ugodne variante. Bomo videli kako se bodo obnesli. Ostale zadeve pa bom še moral nabaviti. Edino še Vihtavuori N550 smodnik imam zaenkrat.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  5. #35

    Privzeto Izbira smodnika

    Pri izbiri smodnika bi svetoval, da ne izbirati smodnike samo na podlagi tabel in iz njih izbirati smodnike, ki dajo največjo hitrost.
    Na začetku sem tudi sam izbriral tako, ampak kasneje ugotoviš da praviloma smodniki z največjoi hitrostjo ne dajejo najboljše natančnosti, maksimalne hitrosti sploh ne potrebuješ, pretehta npr. lažje odmirjanje smodnika z krajšimi palčklami/zrnci.
    Počasnejši(progresivni) smodniki zasedejo veliko prostora v tulcu (load density), tako da lahko pride do kompresiranih polnitev, ki pa praviloma niso zelo natančne ,oziroma moraš smodnik počasneje usuvati v tulec (daljša cevka).

    Pri npr.357 magnumu je problem pri hitrih smodnikih da v tulec praviš celo 2-3x maksimalno količino , tako da je potrebno dobro kontrolirati količino vrženega tulca, ali pa uporabljati bolj voluminozen smodnik (npr. TrailBoss).

  6. #36

    Privzeto

    Evo po čudežu sem po samo 2 dneh prejel vso naročeno opremo na dom. Sedaj pa počasi učenje in začetek polnjenja :icon_: Naletel pa sem na eno dilemo, ki je ne razumem najbolje. Odličil sem se, da dam 10 EUR zraven in raje kot Lee Pacesetters Dies (matrice) naročim Lee Deluxe Rifle Set dies. Linka do obeh matric:

    Lee Pacesetters: http://www.smartreloader.com/lee-pac...ld-p-2755.html

    Lee Deluxe Rifle Set (te imam jaz): http://www.smartreloader.com/lee-del...ld-p-3102.html

    Sedaj pa v navodilih ne razumem najbolje ali je v tem mojem kompletu vse kar potrebujem ali bom moral zraven nabaviti še Lee Factory Crimp die, ki ga moj komplet ne vključuje? Vseboval pa bi ga Pacesetters komplet. Če se kdo razume in pozna te matrice bi ga prosil za dogovor. Nekaj piše v navodilih o tej Factory Crimp die, pa ne razumem ali je to nujno nabaviti zraven ali priporočljivo ali pa sploh ni potrebno pri tem mojem kompletu in katera od mojih matric iz naročenega kompleta opravi to delo.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  7. #37

    Privzeto

    Prvi nasvet je zastojn, zdaj pa plačaj - :icon_:.

    Za kateri kaliber govoriš, .357 mag ali .30-06?

    Če za .30-06 potlej ne potrebuješ factory crimp die. Praviloma pri stekleničastih tulcih za puške vratu krogle ne stiskaš v kroglo (ki mora imeti vtor za robljenje - crimping groove) ampak kroglo le vstaviš v kalibriran tulec. Lee pravi da naj bi z factory crimpom izboljšal natančnost, kar dvomim. Factory crimp je še en korak, ki ga ne potrebuješ - izjema je, če bi opazil spreminjanje celotne dolžine naboja v magacinu (premikanje krogle).

    Za .357 mag pa moraš rob tulca zavihati nazaj - ker si ga prej z expanderjem razširil, tako da ima tulec lijakasto obliko. To lahko narediš z navadno matrico za vstavljanje krogle, ki ima tudi možnost robljenja, ali pa z factory cripm matrico, ki tudi delno kalibrira napolnjen naboj. Mislim da je izbira crimpa v tem primeru odvisna od tega ali uporabljaš krogle z vtorom ali ne ter ali imaš dobro prešo, da potem ne potrebuješ zadeve "popravljati" z factory crimp die (tukaj mislim predvsem na progresivne preše).

  8. #38

    Privzeto

    E hvala ti Janez, plačam za nasvet, če le prideš na forumsko srečanje Ja v mislih sem imel za 30-06, ker pri matrici za pištolo je zraven factory crimp die. V tem kompletu za 30-06, ki sem ga kupil pa je "Both the collet neck sizing die and the full length sizing die are included in addition to the bullet seating die." Torej bo to verjetno dovolj, če bo treba pa bom za puško naknadno nabavil Factory Crimp.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  9. #39

    Privzeto

    Pa ne pozabi namazati tulcev pred kalibriranjem!
    (Upam da imaš kakšen priročnik)

  10. #40

    Privzeto

    V bistvu nimam nič in niti ne vem po kakšnem vrstnem redu gre z matricami Ampak sem zmenjen z Zverino, da mi enkrat pokaže in upam da bo to čim prej, če ne bom moral kar sam poizkusiti. Zraven sicer so neka osnovna navodila in na netu se kaj najde.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

Stran 4 od 47 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •