Stran 32 od 47 PrvaPrva ... 2228293031323334353642 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 311 do 320 od 468

Tema: Polnjenje krogelnih nabojev

  1. #311

    Privzeto

    Fantje, polnjenje nabojev ni nobena znanost, so jih uspešno polnili že naši dedki.
    Nesreče se dogajajo pri ekspirimentiranju, ker je človeška neumnost brez meja. Sam tudi ne vidim razlogov, da bi naboje polnil na max. oz. pod minimum. Če rabiš močnejši oz. švohnejši naboj, si omisli drug kaliber, zato pa jih je toliko. Zanimivo je tudi to, da vedno ekspirimentirajo tako imenovani balističarji, kateri vse vedo. Pogosto tudi tako, da med sabo mešajo smodnik (počasnejšega in hitrejšega). Vzroka za to ne vidim, saj so najbolj natančne polnitve srednje polnitve.

    borzon, bo treba še ene 15 do 20 knjig prebrat, da boš ločil enobazne in dvobazne smodnike.

  2. #312

    Privzeto

    borzon: tema okrog katere se kregate je mit tako kot yeti. Veliko ljudi ga je že videlo, dokumentiralo, dokazov o njegovem obstoju pa ni
    Last edited by cak; 13. September 2014 at 16:08.

  3. #313

    Privzeto

    Mene pa zanima katera puška je bila to, da ji je razneslo zaklepišče?
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  4. #314

    Privzeto

    Verjetno R93. Tej se to redno dogaja.
    (sarkazem, dane boste tisti štirje v zmoti)

  5. #315

    Privzeto

    Sem malo pobrskal za reducirne polnitve (podzvočne) puškinih nabojev. Smodnik za puške pri taki količini sploh ne zgori.
    Pištolski smodnik za 308win in 150 grain kroglo je od 10-14 grain Trail Boss
    Ostalo si oglejte tukaj http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&...,d.bGQ&cad=rja
    Lahko pa pri Rebcu kupite originalen subsonic naboj za puške in ga razstavite. To je to. Označeni so z modro barvo.
    Last edited by alojz1; 14. September 2014 at 15:23.

  6. #316
    Član od
    Apr 2014
    Lokacija
    Med Jadranom in Triglavom
    Prispevki
    43

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Sem malo pobrskal za reducirne polnitve (podzvočne) puškinih nabojev. ...
    Ostalo si oglejte tukaj http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&...,d.bGQ&cad=rja
    +
    Ta navodila za izdelavo Subsonic streliva so napisana tako, kot Slovenska zakonodaja... Pomanjklivo, nedodelano in nestrokovno ... Idealno da se nek "Wanna be" specialec resno poškoduje....

  7. #317

    Privzeto Grom 7x64

    Zgodba je taka:
    Ker sem s pomočjo bokarce ugotovil, da Srbi niso samo za poležavanje ampak so iznajdli tudi izredno kvalitetno kroglo (če mene uprašate boljša kot vsak RWS) sem(smo) se odločil, da bo naša Zastava od sedaj naprej streljala samo in izključno le Grom domačico (tudi za bokarco bo prišla na vrsti domačica ko bo kaj časa).
    Najprej sem se nekaj dogovarjal z alojz1, kakšne polnitve kaj uporablja, nato mi je še priporočil naj odpilim konice krogel, za kar se mu tudi iz srca zahvaljujem (ko se bomo kaj srečali bom dal za pivo)
    Click image for larger version. 

Name:	IMAG0294.jpg 
Views:	13 
Size:	147.6 KB 
ID:	14678
    Click image for larger version. 

Name:	IMAG0295.jpg 
Views:	9 
Size:	115.6 KB 
ID:	14679
    Nato je sledila priprava tulcev.
    Napolnil pa sem 3 različne polnitve po 4 kom. 54 gr, 54,7 gr in 55,5 gr. Streljal sem na 100 m s stojalom za nastrelitev risanic. (Bom pa še prilepil kakšno sliko, ko bom streljal na kaj dlje brez stojala)
    Prva slika: 54,7 gr. Grupa 68 mm. (Skrajno leva spodnja luknja je od druge grupe)
    Click image for larger version. 

Name:	IMAG0314.jpg 
Views:	10 
Size:	93.7 KB 
ID:	14680
    Druga slika: 54 gr. Grupa 54 mm. (Skrajno desni luknji sta od prejšnje grupe, ena krogla pa se mi je izmuznila iz tarče.
    Click image for larger version. 

Name:	IMAG0313.jpg 
Views:	11 
Size:	108.3 KB 
ID:	14681
    Tretja slika: 55,5 gr. Grupa 34 mm.
    Click image for larger version. 

Name:	IMAG0312.jpg 
Views:	11 
Size:	73.7 KB 
ID:	14682

    S tazadnjo grupo sem že kar precej zadovoljen, glede na to, da je to moje prvo polnjenje (s pomočjo kolega, ki je prispeval večino znanja in opreme), ko bom imel kaj več časa bom pa še probal kakšno polnitev okrog 55,5 gr, do nadaljnega pa bo ta kar dobra. Sem pa prepričan, da bi kakšen boljši strelec ustrelil grupo pod 30mm (mogoče tudi sam če bi si vzel malo več časa, moram pa obvezno do druge sezone zamenjati sprožilec s kakšnim timneyem).
    Lp

  8. #318

    Privzeto

    Dolžine nabojev so bile 80 mm.
    Lp

  9. #319

    Privzeto

    Sem spregledal kateri smodnik si uporabil?
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #320

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Sem spregledal kateri smodnik si uporabil?
    Ups.
    N160
    Lp

Stran 32 od 47 PrvaPrva ... 2228293031323334353642 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •