Stran 31 od 47 PrvaPrva ... 2127282930313233343541 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 301 do 310 od 468

Tema: Polnjenje krogelnih nabojev

  1. #301

    Privzeto

    Citat MLikar je objavil: Pokaži objave
    Seveda Alojz, se strinjam. In nikakor nisem pozabil na ta element zakopiščka,
    Tisti za kopitom nima nič z tem. Debelina cevi pa. In posledično teža cele puške.
    Zato pa vedno pišem, da močni kalibri ali težke krogle niso za lahke puške. Tudi, če 200 grain kroglo nastreliš "u nulo" boš drugič streljal iz drugega položaja ali boš drugače naslonil ali prijel in zadetek bo drugje.

  2. #302
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto polnjenje 8x57IS s kroglo PPU Grom 185gr - 12g

    Če kdo že ima podatke za lastno uspešno polnitev 8x57 IS s kroglo PPU Grom 185gr - 12g, prosim, če jih objavi:
    - kateri smodnik in koliko, katera netilka, dolžina naboja, ter krimp: da ali ne.
    Zelo koristen bi bil tudi podatek o puški in dolžini cevi ter vrtežu cevi (twist rate).
    Last edited by Robert91922; 15. August 2014 at 11:44.

  3. #303

    Privzeto

    Ekola, msilim da sem bolj paše kot v temo o Blaser-ju.

    Je pa res zanimiv pojav:

    Click image for larger version. 

Name:	IMG_5172.jpg 
Views:	13 
Size:	168.6 KB 
ID:	14543

    Click image for larger version. 

Name:	IMG_5173.jpg 
Views:	8 
Size:	198.3 KB 
ID:	14544

  4. #304
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Bokarca, hvala za pojasnilo. Verjamem temu, kar piše v knjigi.

  5. #305

    Privzeto

    To pa je argument.
    Predvidevam, da si ateist. Če ti skeniram sliko boga iz biblije, boš jutri napisal:
    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Verjamem temu, kar piše v knjigi.
    Že Aristotel je nasrkal zato, ker je mislil. Trdil je, da je zemlja okrogla. Pisalo pa je, da je ploščata.
    Meni je sicer vseeno kaj kdo verjame. Za tistih par tukaj, ki pa imate malo znanja iz fizike in tehnike bom pa skušal čim bolj enostavno razložiti.
    -dejstvo je, da ni dokazan noben primer eksplozije orožja zaradi premalo smodnika (ustreznega seveda).
    -naboj ima zelo slab izkoristek.Da ima krogla 3000J mora imeti smodnik okrog 12000J.
    -to sproščanje energije MORA puška prenesti brez poškodb.
    -en gram smodnika ima okrog 4000J
    Sedaj pa mi prosim razložite. Kako lahko polnjenje npr. 1g smodnika, ki ima energijo 4000J uniči puško, ki mora prenesti 12000J
    Vse številke so približne, da ne bo kdo oporekal (100J več ali manj)
    Aja "perpetum mobile" so že dokazali, da ne obstaja. Iz enega vira energije NE MOREMO dobiti enako količino energije. Kaj šele več. Če to kdo pogrunta mu ne bo treba več delati.

  6. #306
    Član od
    Apr 2014
    Lokacija
    Med Jadranom in Triglavom
    Prispevki
    43

    Privzeto

    Pozdravljen Alojz1,


    Kljub vsemu tvojemu znanju ki ga premoreš ti sporočam, da občasno z izjavami oziroma teorijami "ustreliš" popolnoma mimo.
    - Sam sem imel možnost videti zaklepišče od .308 ki ga je razgnalo od premajhne polnitve,
    - Vsa strokovna literatura ki sem jo do segaj prebral (Nemška, Angleška in Italijanska) navaja opozorilo pred explozijo zaradi "podpolnitve". Na temo reloadinga sem prebral cca. 15-20 knjig in priročnikov,
    - Svetovno najbolj priznani in uspešen "Long Range" strelec Glen D. Zediker v svoji knjigi "Handloading for Competition Making the Target Bigger" opozarja na možnost explozije podpolnitve. Glen D. Zediker je trenutno ALFA in OMEGA svetovnega strelstva
    - Če bi tvoja teorija držala, ne bi potrebovali 20 puškovnih smodnikov proizvajalca VihtaVuori ampak samo enega najhmočnejšega, s katerim bi polnili naboje in moč ter hitrost iztrelka reducirali z količino smodnika v tulcu,
    - Če bi tvoja trditev držala, ne bi bil pogoj za precizne koesistenčne naboje tulec poln od 95% - 97% kapacitete tulca ...

    Skratka tvoja trditev oziroma teorija ne drži. Dokazoval svojega prav ne bom, ker je dovolj dokazov po raznorazni strokovni literarturi, na strelskih WWW straneh in nenazadnje tudi na najbolj amaterskih posnetkih na Youtube-u.

    Z lovskimi pozdravi,

  7. #307

    Privzeto

    Borzon. Kar drži se svojega prepričanja, jaz se bom pa svojega.
    Posnetke na youtube tudi gledam. Veliko humorja. Pa forume tudi berem. So zelo "objektivni".
    Pri sosedih so tudi na veliko šimfali R93 kako je nevaren. Eden je celo napisal kako ga je njemu razneslo. Ko je končno objavil sliko je bila puška Styer.
    Ja, zelo objektivno. Tudi tisti 308 za katerega veš je razneslo zaradi prenizkega polnjenja.
    Dokaze pa praviš ne boš navajal. Jaz pa bi tako rad en sam dokaz. Bi postavil na glavo vse zakone fizike. Ga še ni bilo. Same teorije velikih oči.

  8. #308

    Privzeto

    Američani imajo enostavno formulo. Napolnijo tulec do vrha, stehtajo in 60% tega je minimalna polnitev. Če gredo pod to se zgodi, da krogla ostane v cevi.
    Lovcu na strelišču se je to zgodilo. Odpre puško (cev navzdol), izvleče tulec in vstavi nov naboj.
    Stopim k njemu in odpram puško. Dvignem cev in iz nje se vsuje nezgoreli smodnik. Krogla je v cevi.
    Ko mu rečem, da sem rešil puško me samo debelo gleda. Saj bi novi naboj potisnil kroglo ven. Je že tako naredil, ko je krpica v puški ostala in je ni mogel odstraniti.
    Vidite, zaradi takih mojstrov prihaja do nesreč.
    Pa sem sam tudi nizko polnil svoj 357, da ni bilo odsuna (za tarčo). Dokler ni krogla notri ostala. Samo jaz sem to opazil marsikdo pa ne in stisne še enkrat. Zato pa bobniči pokajo ali pa cev spuli.
    Pa ne mi spet z neumestnimi pripombami o angelčkih. Argumentov bom pa zelo vesel.

  9. #309

    Privzeto

    Citat borzon je objavil: Pokaži objave
    Ker mi je pač postalo vseeno, lahko v svoj naboj .308 stlačiš tudi Dvobazni smodnik ali še bolj kar explozivo C4 ali semtex...
    Vem, da je dvobazni smodnik smrtno nevaren. Za tistega pred cevjo.
    Tudi dvobazni DO73,6 uporabljam. Ali pa iz serije N500. Ne vem, kaj je z dvobaznim narobe.
    Last edited by alojz1; 13. September 2014 at 14:32.

  10. #310

    Privzeto

    Verjetno je to zaradi žaljivega načina komuniciranja.
    Sam nisem nikoli trdil, da so premajhne polnitve brez nevarnosti. Vedno sem jih odsvetoval.
    Ker pa vidim, da nekateri ne morete prenehat z tem vas prosim, da mi zaupate tisto majhno polnitev za 7x65R. Bom posnel cel postopek polnjenja z N140 in netilko CCI200 ter izstrelitev z Blaserjem. Če bom ob puško bo to najbolj nazoren prikaz, da sem bil v zmoti. Če pa bom moral kroglo izbijati iz cevi pa upam, da boste utihnili.

Stran 31 od 47 PrvaPrva ... 2127282930313233343541 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •