Stran 28 od 47 PrvaPrva ... 1824252627282930313238 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 271 do 280 od 468

Tema: Polnjenje krogelnih nabojev

  1. #271

    Privzeto

    Citat projc je objavil: Pokaži objave
    Še en primer ko nikjer ne najdem začetni load. Puška je Zastava (lovski karabin). Krogla Barnes TSX 200gn.
    Tulec omejen na cca 50gn VV N150.
    Tudi tu ne vem kje začeti, da mi nebi puške .... Je ker nekaj loadov, nikjer pa N150, vse drugo
    Da ne boš v strahu kako so moji nasveti nevarni. Tu je odgovor reloaderjev iz Foruma strelec, kjer je T razman skušal prikazati nevarno početje.

    Powder Vithavuori N150 48 grain (Min. = 44.1 gn, max. = 49.3 gn).
    Bullet Nosler Accubond 200 grain

    OAL 81mm, max OAL is 82mm

    V0= 750 m/sec.

    "barnes solid 200gr N150 8x57"

    Tko da nevem kaj je taka drama ni pač barnes je pa isti klinac više manje....konec citata.

    Jaz sem svetoval 48 grain N 150 in poizkus. Vidiš pa, da je to pod max. in lahko load po potrebi povečaš.
    Last edited by alojz1; 27. May 2014 at 10:55.

  2. #272

    Privzeto

    Mislim da ne bo držalo da krogla zadene tarčo 10 cm nižje izključno zaradi hitrosti. Naredil sem dva izračuna v balističnem kalkulatorju. Sicer sem poenostavil to, da sem primerjal razdalje med 100 in 200m in ne nič in 100m, kot je bilo to v mojem primeru. Ampak saj vsi vemo, da je prvi del leta krogle še bolj "položen" in je zato ta rezultat še bolj v prid hitrosti. Da bi bila razlika med 100 in 200m v padcu krogle 10 cm, mora biti začetne razlike kar 200 m/s!. Pa vmojem primeru je lažja krogla z močnejšim polnjenjem, ki bi morala imeti večjo hitrost, priletela nižje.Click image for larger version. 

Name:	1.jpg 
Views:	11 
Size:	118.4 KB 
ID:	14204Click image for larger version. 

Name:	2.jpg 
Views:	4 
Size:	107.4 KB 
ID:	14205

  3. #273

    Privzeto

    Bokarca. Zanemaril si dejstvo, da lažja krogla že v osnovi rabi večje polnjenje. To marsikomu ne gre v glavo in misli tako kot ti: "lažja krogla, manjša polnitev. Težja krogla, večja polnitev"
    Jaz pa sem napisal, da je treba primerjati dve enako težki krogli. Zato sem predlagal vojaški naboj, ki je najboljši približek TTSX po teži in hitrosti.
    Zato je bil moj nasvet čisto pravilen. Saj je tudi v knjigi postopek iskanja loada za kroglo kjer ni podatkov opisan enako.
    Manj kot 48 grain (kot začetek) je pa nesmiselno. Ker TTSX ne dela dobro pod 700m/s.

  4. #274

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Bokarca. Zanemaril si dejstvo, da lažja krogla že v osnovi rabi večje polnjenje. To marsikomu ne gre v glavo in misli tako kot ti: "lažja krogla, manjša polnitev. Težja krogla, večja polnitev"
    To sploh ni res! Saj sem napisal lažja krogla, močnejše polnjenje!!!
    Last edited by Bokarca; 27. May 2014 at 11:16.

  5. #275

    Privzeto

    Res je. Ampak to polnjenje očitno še ni bilo dovolj močno, da bi krogla dosegla enako hitrost.
    Brez cronografa te pa ne bom prepričal Jaz ga imam in če se kdo oglasi lahko izmerimo. Imajo pa ga tudi na vsakem strelišči kjer streljajo z kratkocevnim orožjem. Pa bodo izmerili za kakšno pivo plačila.
    In fantje. Ne se bat debatirat. Jaz bom prav vesel, če mi kdo z argumenti dokaže nasprotno. Saj se učimo celo življenje. In debati je forum tudi namenjen. Tisti, ki pa ne prenesejo drugega mnenja razen svojega naj pa malo razmislijo o smiselnosti takega početja.
    Last edited by alojz1; 27. May 2014 at 11:33.

  6. #276

    Privzeto

    Saj bom poprosil kolega, da bomo izmerili hitrosti, ker me tudi firbec matra, kako hitro dejansko gredo.

    Ampak zagotovo pa ni take razlike v hitrosti, da bi bilo 11 cm razlike v padcu na 100 m.

  7. #277

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Ampak zagotovo pa ni take razlike v hitrosti, da bi bilo 11 cm razlike v padcu na 100 m.
    Tudi jaz sumim, da ni. Verjetno ima še kaj odsun težje krogle zraven
    Zato pa so z težkimi kroglami v lahkih puškah vedno problemi. Malo drugače primeš in je že zadetek drugje. Kar probaj dati kopito v ramo enkrat višje, drugič nižje.
    Last edited by alojz1; 27. May 2014 at 12:25.

  8. #278
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Še vedno ti ni jasno, da je vzrok različne lege zadetkov nihanje cevi in trenutek, ko krogla zapusti cev Lahko se zgodi, da npr. 12g in 8g krogla z razliko v hitrosti 100 in več m/s zadaneta v tarčo skoraj identično. Preberi si kaj o OBT(optimal barrel time) in OCW(optimal charge weight)

    Kako boš pojasnil tole:
    Kolegu se pri višanju polnitve v določenem intervalu polnitve lega zadetkov niža?

  9. #279

    Privzeto

    Daj no daj z takimi. Nepotrjene teorije strokovnjaka za radijske frekvence.
    Poleg tega piše o dolgih in tankih ceveh. In še to le na papirju.
    Mi pa imamo od 20 do 24 col večina orožja in nekatere še debelostenske.
    Pa to nihanje je tudi levo-desno. Razloži zakaj je v tvojem primeru le po višini.
    Je pa res, da so 36m dolgo cev nemškega topa umirjali kar eno minuto. Streljal je iz Francije v Anglijo.
    Ampak z jago to nima veze. Za dvig ega pa.

  10. #280
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    http://www.the-long-family.com/ Tu je spletna stran strokovnjaka za radijske frekvence

Stran 28 od 47 PrvaPrva ... 1824252627282930313238 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •