Stran 24 od 47 PrvaPrva ... 1420212223242526272834 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 231 do 240 od 468

Tema: Polnjenje krogelnih nabojev

  1. #231
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Tukaj je drugi komplet definitvno cenejši, pa še v SLO ga dobiš:
    https://www.artekcenter.com/novi-izdelki.html

    Na eBayu stane 548$, kar je približno toliko evrov, ko boš paket prijel v roke...


    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Izkušeni polnilci, kaj menite o teh dveh kompletih za polnjenje:

    http://www.ebay.com/itm/RCBS-Reloade...item3f2edb59b1

    http://www.ebay.com/itm/RCBS-RCBS-RO...item4ace73f7bd

    Se splača, se ne ??

    Aja seveda za kaj bi jih uporabljal: za polnjenje sebi, za lovsko strelivo, kar pomeni dokaj majhne količine, saj se z športnim strelstvom ne ukvarjam.

  2. #232

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Tukaj je drugi komplet definitvno cenejši, pa še v SLO ga dobiš:
    Cenejši so tudi drugi kompleti (LEE). Ali pa posamični nakup. Najdražja je vsekakor preša. Pri tako mali količini polnjenja se nobena nebo iztrošila.

  3. #233

    Privzeto

    Jaz sem bil pred cca. 3/4 leta nazaj ravno tako v dilemi katero opremo kupit za polnjenje.

    Ker sem zaradi naraščaja ravno motor prodal mi sredstva niso bila problem, pa še rekel sem si, da bom za na dolgi rok kupil opremo. Posledično sem izbral RCBS Rock chucker supreme prešo in tehtnico. Veliko sem prebral na to temo in se posvetoval ter prišel do Alojz1-ovih zaključkov.

    Po posvetovanju z drugimi, ki so že polnili nekaj let, sem se odločil tudi za ročni vstavljalnik netilk od RCBSa, ker so se nekaterim polnilnikom od drugih proizvajalcev baje lomile oz. krivile ročke.

    Ostala orodja in pripomočke oz. podobne, bi tako in tako moral na dolgi rok nabavit (razen inbusov), kar nanese še dodatne stroške, poštnine itd. in se mi je posledično cenovno gledano splačalo kar kit vzet.

    Sem preračunal in če bi vzel omenjeno prešo in vstavljalec netilk od RCBSa, ostalo pa malo od enega proizvajalca in malo od drugega (kar marsikdo hvali), bi me prišlo cenovno za odtenek ceneje ali pa celo dražje.

    Kasneje sem sicer vzel še nekaj drugih orodij, ki jih ni bilo v kitu:
    - Trimer
    - Trickler
    - Primer Pocket Brush Head
    - Flash Hole Deburring Tool

    Na dolgi rok se bo seznam zagotovo še kaj razširil, predvsem v smeri kronografa...Ko pa sem ravno pri kronografu, ima morda kdo kakšno priporočilo kaj je primerno in kaj se odsvetuje?

    Sem imel najprej ideje, da bi ga sam naredil, ker mi vezja in mikrokrmilniki niso ravno tuji, a sem se premislil, ker bi mi vzelo preveč časa. Poleg tega bi moral še enega natančnega tako in tako dobiti za nekaj dni, da bi narejenega lahko umeril...

    Sedaj iščem kater kronograf izbrati... Če ima kdo kakšne dobre, slabe izkušnje s kakšnim, prosim za nasvet...

    LP

  4. #234

    Privzeto

    Citat Kopfy je objavil: Pokaži objave
    Sedaj iščem kater kronograf izbrati... Če ima kdo kakšne dobre, slabe izkušnje s kakšnim, prosim za nasvet...LP
    Tole je napisal strelec:
    samo prste stran od tistega RBCS chronota ,če imaš srečo bo nekaj časa delal,čo hočš soliden kos za tam okoli 100-120 Eur potem nabavi Prochrono pri grauwolf v nemčiji.

  5. #235

    Privzeto

    Hvala za info, sem pa to že tudi sam prebral...

    Prochronota sem imel priliko celo preizkusit...

    Ne vem pa koliko kaj pomeni v praksi razlika med navadnim in z IR osvetlitvijo, koliko kaj vreme vpliva?

    Na strelcu hvalijo tudi CED M2, samo za tako ceno dobiš praktično 2 Prochronota in verjetno nima smisla toliko dražjega kupovat...

    Lp

  6. #236
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Meni se je vse skupi ene dva krat zgodilo, da je bilo preveč oblačno da ni delal... Tisti z ir so bolj mišljeni za zaprta strelišča...

  7. #237

    Privzeto

    Zanimivo je, da strelci (športni) sploh nimajo slabega mnenja o Leejevi opremi, čeprav je veliko bolj poceni kot rcbs?
    Glede na veliko več znanja in tudi rezultate bi rekel dajim gre verjeti?

  8. #238
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Rimske Toplice
    Prispevki
    471

    Privzeto

    Objavili smo prevod recenzije kronografa RCBS.
    http://blog.artekcenter.com/rcbs-ammomaster-kronograf/

    Seveda, pa si lahko še za več informacij o samem kronografu pogledate na tujih forumih kjer so do potankosti testirali kronograf RCBS AmmoMaster.

    Uroš Kralj

    ARTEK d.o.o.
    T: + 386 (0)3 734 60 78, M: + 386 (0)40 335 435
    W: http://www.artekcenter.com, skype: artekdoo
    Obišči tudi:
    Facebook, Twitter

  9. #239
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Zanimivo je, da strelci (športni) sploh nimajo slabega mnenja o Leejevi opremi, čeprav je veliko bolj poceni kot rcbs?
    Glede na veliko več znanja in tudi rezultate bi rekel dajim gre verjeti?
    Za lovsko rabo bo vse v redu, važno da ti nekdo pokaže pravilen postopek in kako izkušnjo, ker če ne, ne glede na opremo, strelivo ne bo najbolj zanesljivo na začetku :)

  10. #240

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Za lovsko rabo bo vse v redu, važno da ti nekdo pokaže pravilen postopek in kako izkušnjo, ker če ne, ne glede na opremo, strelivo ne bo najbolj zanesljivo na začetku :)
    Za naboje 308 ni nobenih problemov. Po moji oceni so najmanj problematični za polnjenje. Tehtnica, soliden dozator, katerekoli matrice, pomično merilo za merjenje dolžine tulcev in celotnega naboja. To je vse.
    Jaz imam RCBS orodje za krajšanje tulcev. Pa ga ne uporabljam. Predolgi vrat enostavno pobrusim na kolutnem brusilniku in porobkam.

Stran 24 od 47 PrvaPrva ... 1420212223242526272834 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •