Stran 17 od 47 PrvaPrva ... 713141516171819202127 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 161 do 170 od 468

Tema: Polnjenje krogelnih nabojev

  1. #161
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    to pa ni res bakus

    pejt na strelca pogledat kaj menijo o LEE izdelkih slovenski preciznjaki

  2. #162
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    Ima kdo izkušnje z LEE kompleti za polnjenje nabojev? So pol cenejši od RCBS, po slikah sodeč sta zadevi zelo podobni, me pa zanima kako je s kvaliteto.
    Jaz se tudi ne strinjam z bakusom... Bi ti pa reku takole, da ne kupuj kompletov, ker niso vse reči od ene firme najboljše...

    Jaz imam leejevo prešo, ta železno in nimam nobenih pripomb nad njo... bol mi grejo na živce njihove matrice, ki niso ravno najbolj po mojem okusu...

    Drugač pa vsak najde od katere firme nekaj kar mu bolj ugaja kot od katere druge...

  3. #163

    Privzeto

    Citat bakus89 je objavil: Pokaži objave
    ne kopuj tega ker ti bo žal
    A to govoriš na podlagi lastnih izkušenj?

  4. #164

    Privzeto

    Vse je v tem, koliko nabojev želite napolniti. In v kakšnem času. Pa za koliko denarja. Imate izbiro po želji in zmožnosti.
    Tudi jaz mislim, da nakup kompletov ni najboljši. Nabavite posamezno.
    -Preša je najpomembnejša in je ogromna izbira. Ne kupovati večpostajnih. Razen, če polnite veliko število kratkocevnih nabojev.Vstavljanje netilk polavtomatsko ima tudi vsaka.
    -Tehtnica je vsaka dovolj natančna. Elektronska z dozatorjem ni nujna.
    -Dozator smodnika tudi
    -Trimer
    Potem pa po želji in potrebi še ostalo
    -delaboracijsko kladivo
    -grezilo za robkanje tulcev in ležišča netilk (zadnjega ne delam nikoli).
    -vibrator za poliranje je pa že luksuz
    Last edited by alojz1; 3. March 2012 at 21:42.

  5. #165
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Imam Leejevo večpostajno prešo(sicer brezveze, ker ne polnim pištolskega streliva), matrice RCBS, za sabo pa imam blizu 1500 napolnjenih nabojev, večina 308win. Lee-jevi preši pomoje ne manjka nič, v detajlih je rcbsova sigurno boljša, vendar pa je za lovsko uporabo Leejeva več kot dovolj. Leejevo dozator za lovsko uporabo tudi zadostuje, verjetno tudi za kako precizno match polnjenje, vendar sam match krogle vagam vsako posebej. Nekaj malega sem ga testiral, od 20 vsipov sta bila 2 vsipa +- 0,3gr, ostalo vse znotraj tega.
    Leejeva tehtnica je zelo natančna, edini problem je, če hočeš vagat krogle, ali pa tulce, ker tehta samo do 110grainov(okoli 7gramov). Ta problem sem rešil s kitajsko digitalno tehtnico za 10€.

    No s tem kompletom sem pred kratkim napolnil in danes popokal Lapuo Scenar 12g, grupa 3 strelov 13mm in pa PPU Grom 11, sicer malo spedenan(svinčeno konico sem ošilil z navadnim šilčkom), grupa 9mm, no ta tovarniškO polnjen Grom je v tej puški, sako85 stainless laminated delal grupo okrog 6cm!!!Srbija do Tokia!
    Če maš viška denarja, kr veselo po Rcbs, drugače pa bo tudi Lee opravil delo, če boš le ti svoj del

  6. #166

    Privzeto

    RWS pridem na inštrukcije :)

  7. #167
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Imam Leejevo večpostajno prešo(sicer brezveze, ker ne polnim pištolskega streliva), matrice RCBS, za sabo pa imam blizu 1500 napolnjenih nabojev, večina 308win. Lee-jevi preši pomoje ne manjka nič, v detajlih je rcbsova sigurno boljša, vendar pa je za lovsko uporabo Leejeva več kot dovolj. Leejevo dozator za lovsko uporabo tudi zadostuje, verjetno tudi za kako precizno match polnjenje, vendar sam match krogle vagam vsako posebej. Nekaj malega sem ga testiral, od 20 vsipov sta bila 2 vsipa +- 0,3gr, ostalo vse znotraj tega.
    Leejeva tehtnica je zelo natančna, edini problem je, če hočeš vagat krogle, ali pa tulce, ker tehta samo do 110grainov(okoli 7gramov). Ta problem sem rešil s kitajsko digitalno tehtnico za 10€.

    No s tem kompletom sem pred kratkim napolnil in danes popokal Lapuo Scenar 12g, grupa 3 strelov 13mm in pa PPU Grom 11, sicer malo spedenan(svinčeno konico sem ošilil z navadnim šilčkom), grupa 9mm, no ta tovarniškO polnjen Grom je v tej puški, sako85 stainless laminated delal grupo okrog 6cm!!!Srbija do Tokia!
    Če maš viška denarja, kr veselo po Rcbs, drugače pa bo tudi Lee opravil delo, če boš le ti svoj del
    No jaz lahko večino potrdim kar je Rws napisal! Jaz uporabljam Lee prešo tudi za match naboje in ne vidim v čem bi bila RCBS lahko boljša, glede na to da je po funkciji in izdelavi tako rekoč enaka...

    Rws zakaj bi krogle vagal?

  8. #168

    Privzeto

    RWS čestitam. To je smisel domačega dela. Kdor pa polni samo zaradi cene in mu polnjenje predstavlja samo delo, pa naj naboje raje kupi.
    In tako polnjen Grom se lahko mirno primerja z najdražjimi naboji, če ni celo najboljši.

  9. #169
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    Fantje vse lepo in prav,
    Moje iskušne glede kvalitete in cene: lee,rcbs,reding,wilson...
    glede polnenja vam osebno povem da 308w in 223 je vseeno če kar z žlico nasujem smodnik in z rokami vstavim kroglo vse bo nekje okol 12mm
    če je pa stvar drugih kalibrov pa naj začne kar rws pisat in še vsi ostali ,ko bo pri nas cena materjalov tako kot v USA bomo tudi mi imeli 6XC ali 22PPC ali 30BR itd , vam samo za osnovo povem, da vsak kaliber ki ni v vojaški uporabi je zelo težaven za lastno polnitev.Vse to je mišleno za precizno in ne lovsko strelstvo, ker za lovsko strelsvo sta dovolj dva zadetka v 8cm,takšno grupo dosežež ne glede na količino smodnika in težo krogle, v mejah dovoljenega.
    So pa to zgolj moje iskušne o vaših pa prosim napišite ,da se kaj novega naučimo.

  10. #170

    Privzeto

    Citat pumpa je objavil: Pokaži objave
    Fantje vse lepo in prav,
    Moje iskušne glede kvalitete in cene: lee,rcbs,reding,wilson...
    Kam po tvojem občutki uvrščaš Dillon?
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 17 od 47 PrvaPrva ... 713141516171819202127 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •