Stran 12 od 47 PrvaPrva ... 2891011121314151622 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 111 do 120 od 468

Tema: Polnjenje krogelnih nabojev

  1. #111

    Privzeto

    Hubert.ctg vzel sem si malo pavze :icon_: S polnjenjem začnem sedaj enkrat februarja ali v začetku marca. Vreme je slabo in ni najboljše za strelišče. Bom pa za to sezono polnil Fail Safe, ki imam še 75 kosov in pa še nekaj moram nabaviti in sprobati za srnjad, saj je Fail Safe verjetno nekoliko pretrd. Bom moral enkrat še skočiti preko v Avstrijo in izbrati neko kroglo.

    Katero kroglo pa ti največ polniš? Ali probavaš vedno nove ali v glavnem uporabljaš ene in iste s katerimi si zadovoljen?

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #112

    Privzeto

    saj je Fail Safe verjetno nekoliko pretrd.
    Nč pretrd,prov odličen je! Je pa res,da slabih šusov ne prenese tako dobro kot katera druga mogoče mehkejša krogla! Moje izkušnje s to kroglo so odlične,res odlične in to na prav vsej divjadi - razen muflona,katerega pa nisem niti jagal (pa tut če bi ga,ga najbrž nebi dobil)

    Imam pa drugo vprašanje. Ali kdo od vas polni RWS DK v 8x57is? Kako se mu obnese?
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  3. #113
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Šibice
    Prispevki
    72

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Katero kroglo pa ti največ polniš? Ali probavaš vedno nove ali v glavnem uporabljaš ene in iste s katerimi si zadovoljen?
    U 8x68 sam punio nešto Sierra GK 14,3g, ali samo za metu, te Normin Vulkan 12,7g za lov. Puška mi je trenutno na doradi kod puškara, a za slijedeču sezonu sprema se prelazak na Oryx 12,7g. Kad ga ve? ne puni Norma, punit ?u si ga sam, pogotovo što je to daleko jeftinija varijanta. Odlučio sam se za dosta malu početnu brzinu (cca 850 m/s), koja daje solidnih 4500 J, a ipak je ugodniji za pucanje. 8x68 upotrebljavam isključivo za lov divljih svinja. Vulkan se pokazao odlično, ali sada je Oryx u Zagrebu jeftiniji od Vulkana u Grazu, a i modernije je konstrukcije. U .30-06 kolege i ja imamo ve? ponekih iskustava sa Oryxom, pa je to dodatni razlog za prelazak na njega i u 8x68.
    U.30-06 punio sam nešto Sierra PH 14,3g i GK 9,7g, te Vulkan 11,7g. Najbolje se pokazao Vulkan, ali sam ipak probao i Oryxa 13g, koji je još bolji.
    Za .243 sam probao sve i svašta, pa o tome drugom prilikom.

  4. #114
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Šibice
    Prispevki
    72

    Thumbs up SST 180grs .30-06

    U me?uvremenu sam malo experimentirao sa SST-om i od 5 laboracija odabrao jednu.
    Vepru od cca 130kg zrno je prošlo kroz vrat i završilo u potkoljenici, te je ostalo 106grs od 180. Početna brzina cca 810m/s, odstrel na cca 60m, pad u vatri.
    U .30-06 izgleda da je dobar izbor za one koji puno pucaju po meti na ve?e daljine, te za lov tako?er, ali ipak se vračam Oryxu koji daleko manje fragmentira.

  5. #115

    Privzeto

    Mogoče bo koga zanimalo. V soboto 3.10. bo v Tacnu potekal izpit za polnjenje streliva za lastne potrebe. Mislim, da je še čas za prijavo....

    LP

  6. #116

    Privzeto

    Kje v Tacnu?

  7. #117

    Privzeto

    Preizkus opravljen, certifikat v rokah, zdej pa pridno šparat za opremo....

    juhuuuuuuuuuuuuuuu

    LP

  8. #118
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Tisti ki se bolj z polnjenjem ukvarjate--zanima me,kje oz. kako priti do ameriških krogel,ki pri nas niso tako razširjene??
    A se da to mogoče naročiti in ali se splača naročvat za 100-150 kosov??

    Zanima me pa krogla Accubond ali Rem.-nov Corelokt
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  9. #119

    Privzeto

    Poglej na egun,
    izberi najcenejšega, poštnina je v rangu 6 -18 EUR.
    Za ta denar se ti verjetno ne splača voziti do npr. Borovelj.

    http://www.egun.de/market/item.php?id=2480141

  10. #120

    Privzeto

    Andrej win a si mogoče doma ke blizu avstrije,osebno sem doma kr za mejo in do Lavaminda nimam daleč kjer kopujem take stvari.Če ne boš našev ničesar javi pa ti jutri povem ceno in dobavni rok pa maker jas nabavim in se potem dobimo kje

Stran 12 od 47 PrvaPrva ... 2891011121314151622 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •