Stran 25 od 47 PrvaPrva ... 1521222324252627282935 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 241 do 250 od 468

Tema: Polnjenje krogelnih nabojev

  1. #241

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Za naboje 308 ni nobenih problemov. Po moji oceni so najmanj problematični za polnjenje.

    http://www.youtube.com/watch?v=UeEl9wZyabchttp://www.youtube.com/watch?v=UeEl9wZyabc

    Tako nekako ?

  2. #242
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Za določene namene je to odličen način...

  3. #243

    Privzeto

    Da ne prekličem pol Slovenije naokoli...

    Kje v SLO se da nabavit rostfrei palčke (stainless tumbling media) za čiščenje tulcev v rotacijskem tumblerju?

    Nekaj podobnega kot je tole na sliki:

    Click image for larger version. 

Name:	2_media_pic.jpg 
Views:	4 
Size:	412.0 KB 
ID:	13815

  4. #244

    Privzeto

    Vidim, da nihče ne odgovori.
    Ko sem sam uporabljal rotacijski čistilec sem dal zraven tulcev medeninaste ali bron špene (odrezki na stružnici). Rostfrei se žal ne drobi ampak se odrezuje v nitke.
    Sedaj imam vibratorskega. Zrna mislim, da so iz plute. Zraven se da polirni prah, ki je namenjen čiščenju tulcev in pustim 1 uro. Tulci so lepši kot novi.

  5. #245

    Privzeto

    Danes sem med pregledovanjem tulcev opazil zanimivost: praktično vsi tulci od RWS (7x65R, Evolution) imajo "kraterje" pri mestu udarca igle v netilko. Kolikor do sedaj vem o polnjenju streliva je to znak visokega pritiska? Prilgam foto, desna dva tulca sta pa S&B streljana iz iste puške. Bi prosil polnilce če lahko tole malo pokomentirate.

    Click image for larger version. 

Name:	IMG_4535.jpg 
Views:	9 
Size:	133.3 KB 
ID:	13994

  6. #246

    Privzeto Polnjenje

    Pozdravljeni!

    Ta tema je kar nekako mrtva, zato bi mogoče za popestritev malo opisal svoje doživljanje polnjenja nabojev. Seveda tukaj ne bo govora o tehniki, opremi in posameznih fazah, rad bi le podal nekaj mojih izkušenj v zvezi z polnjenjem samim, ki bi mogoče lahko prišle prav nekomu, ki se za to šele odloča.

    Za polnjenje sem se odločil iz več razlogov; od tega da za svoj kaliber nisem uspel najti tovarniškega naboja z želeno kroglo, da je naboj ki sem ga uporabljal do sedaj postal drag kot TEŠ 6 in da mi je kolega svetoval, naj si sam napolnim naboje, če hočem res dobro natančnost.

    Tako sem pričel prebirati vse kar se tiče polnjenja nabojev in iskati inforamcije. Tukaj bi se strinjal z LEE jevo trditvijo, da so ljudje, ki sami polnijo naboje, med najbolj prijaznimi. Kogarkoli sem kaj vprašal, mi je vedno z veseljem in mislim da z najboljšimi močmi pomagal.
    Kar se tiče znanja se mi zdi da je polnjenje nabojev dejavnost, kjer se lahko vedno naučiš kaj novega in podrobnostim ni konca, vendar da boste varno napolnili svoj prvi naboj ne boste ravno rabili odkriti božjega delca bozona.


    V tem času sem se ogromno naučil o tem, kaj vse vpliva na natančnost samega naboja. Poleg tega sem med preiskušanjem polnjenj oddal kakih 130 strelov, toliko jih prej nisem oddal v parih letih skupaj, zato se sedaj počutim res sproščeno in mirno pri streljanju. Zaradi tega sem močno izboljšal svoje streljanje. In če smo že pri cekinu, če bi teh 130 stelov odstrelljal z RWS municijo, bi zanjo dal toliko kolikor sem dal za opremo.

    Tako bi vsem ki jih polnjenje nabojev mika le tega toplo priporočal, saj bojda obstajajo cele LD, kjer niti en lovec ne polni svojega streliva. Sama oprema ni nebeško draga, če se ne boste šli bench resta, internet je poln informacij in kot že rečeno strelci so res neverjetno prijazni in vam bodo rade volje pomagali.

    Na koncu pa zame največ šteje občutek, ko z svojim nabojem ustreliš res dobro grupo. Da si nekaj naredil z svojimi rokami in to deluje odtehta vsako še tako dobro kupljeno stvar.

  7. #247

    Privzeto

    Mislim, da si zelo dobro zadel bistvo polnjenja.
    In najbolj pomembno. Če zadetek ni tam kjer mora biti ne iščeš krivde pri naboju, puški in optiki ampak pri sebi. In takšne napake se da z malo vaje odpraviti.
    Za polnjenje mora biti veselje. In želja za novimi znanji. Kdor tega nima naj naboje kar kupi.

  8. #248

    Privzeto Fosters preša

    Zanima me ali ima že kdo izkušnje s Forster CO-AX prešo, oz vaša mnenja o tej preši ?

  9. #249

    Privzeto

    Ima zanimive rešitve. Nimam zadržkov za nakup. Koliko pa stane in kje? (lahko na zs)

  10. #250
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Forster Co-ax preša je ena izmed top preš na tržišču, kar se tiče "resizing" tulcev! Je pa tudi ena najdražjih. Nesmisel pa je z to prešo uporabljat "cenene" matrice kot so rcbs, lee, ... Vsekakor pa ja definitivno pripomore k preciznosti nabojev, če si slučajno kdaj podvomil da je preša kriva če grupa ni 1/4moa ampak 1/2moa... Največ pa ti pri polnjenju pove merile ekscentričnosti naboja. Če po vsaki fazi polnjenja izmeriš tulec/naboj vidiš točno kje pri opremi je treba začet nadgrajevanje!

Stran 25 od 47 PrvaPrva ... 1521222324252627282935 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •