Stran 35 od 47 PrvaPrva ... 2531323334353637383945 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 341 do 350 od 468

Tema: Polnjenje krogelnih nabojev

  1. #341

    Privzeto

    Med drugimi tudi tega.

    LP

  2. #342

    Privzeto Ponovno polnjenje nabojev

    Prijatelj mi je naredil strelivo 7x57R - tulci Geco, krogla TTSX 130 grain. Postopek izdelave kot mora biti. Tulci očiščeni, kalibrirani itd. Puško sem nastrelil in sem navdušen nad rezultatom /zadetki v krogu 2 cm/. Vendar pa imam majhen problem: po strelu prelamače ne morem z lahkoto odpreti ampak si moram pomagati z rahlim udarcem po cevi. Ali mi lahko kdo pojasni zakaj?

  3. #343
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Brežice
    Prispevki
    119

    Privzeto

    Citat karo40 je objavil: Pokaži objave
    Prijatelj mi je naredil strelivo 7x57R - tulci Geco, krogla TTSX 130 grain. Postopek izdelave kot mora biti. Tulci očiščeni, kalibrirani itd. Puško sem nastrelil in sem navdušen nad rezultatom /zadetki v krogu 2 cm/. Vendar pa imam majhen problem: po strelu prelamače ne morem z lahkoto odpreti ampak si moram pomagati z rahlim udarcem po cevi. Ali mi lahko kdo pojasni zakaj?
    bi rekel da imaš premehke netilke

  4. #344

    Privzeto

    Naboj obriši z naoljeno krpico. Prijatelj je verjetno tulce poliral in so preveč suhi. Zato se radi zapečejo na steno ležišča.

  5. #345

    Privzeto

    Alojz hvala! Bom preiskusil in potem ti javim. Kaj pa premehke netilke kot meni Taxus? Moj solovec je dejal, da je morda premočno polnjenje, kar posledično razširi tulec? Vendar ko puško odprem gre tulec z lahkoto ven.

  6. #346

    Privzeto Recept za 8x57 js

    Ali kdo polni z Lovex SO62 8x57JS z kroglo 175 gre.namreč v tabelah so podane polnitve samo za 196 gre.
    če lahko zaupa svojo recepturo.

    LP

  7. #347

    Privzeto

    Uporabi podatke za navedeno kroglo. Lahko pa polniš bolj proti max.
    Prednost polnjenja je ravno to, da narediš naboj po svojih zahtevah. Npr. Mehka krogla- blažja polnitev. Če že kopiraš moraš vzeti podatke za isto kroglo in puško (in strelca ) .

  8. #348

    Privzeto Polnjenje 7x57R

    Pozdravljeni,

    Prosim vas za pomoč pri polnjenju kalibra 7x57R - kombinirka.

    A ima kdo kak recept za polnjenje tega kalibra?
    Kakšno krogla dobro dela na divjadi v tem kalibru (ne monolitka)
    Kakšen smodnik oziroma kateri in koliko?

    Kaj svetujete?

    Ker sem nov v svetu reloadinga me zanima, ali se lahko z matricami za polnjenje 7x57 polni tudi 7x57R?

    hvala vsem za pomoč

  9. #349

    Privzeto

    Lahko polniš z temi matricami. Le izvlečnik (sheel holder) je drugi.
    Ostalo je pa tako kot kuharski recepti. Skoraj nešteto možnosti. In vsak tule bo svoj recept hvalil.
    Npr. Jaz bi vzel 130 grain monolitko in 38 grain N140. To je to.

  10. #350

    Privzeto

    Citat karo40 je objavil: Pokaži objave
    Alojz hvala! Bom preiskusil in potem ti javim.
    Kako je bilo?

Stran 35 od 47 PrvaPrva ... 2531323334353637383945 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •