Stran 22 od 47 PrvaPrva ... 1218192021222324252632 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 211 do 220 od 468

Tema: Polnjenje krogelnih nabojev

  1. #211

    Privzeto

    Poleg učenja in branja bo treba nabavit tudi kaj orodja za polnjenje, kje se kaj splača nabavljat, pri nas ali iz tujine...?

    Trenutno nimam od potrebnega še čisto nič, orodja pa imam nabaviti takšna, da bodo za dalj časa in dovolj precizna, ne zgolj da lahko začnem polnit...

    Ne vem ali nabaviti posebej ali kakšen startup komplet...? Rajši dam kakšen € več pa da je res OK, kot pa zgolj da nekaj čim prej nabavim... Cenovni razred? Pojma nimam, ne vem kaj je kvalitetno in kaj ne...

    Za enkrat imam namen polnit .308 in .243...

    Katera orodja in od katerega proizvajalca bi kaj priporočili za začetek, verjetno imate s kakšnimi dobre ali pa tudi slabe izkušnje...?

    Preša me zanima enostopenjska...

  2. #212

    Privzeto

    Najbolj lahko zgrešiš pri dozatorju in tehtnici. Jaz imam rajši gravitacijsko.
    Za preše pa poglej na Forum strelec, katere priporočajo. Ampak res samo enopostajno.

  3. #213

    Privzeto

    Najboljše, da greš pogledat h komu, ki polni sam in že ima opremo. Probaš in se potem odločiš kako pa kaj.

  4. #214

    Privzeto

    Ok, rabim konkreten nasvet: Kje v SLO ali pa po pošti preko neta iz tujine naročit kroglo Barnes T(iped) TSX v kalibru .30 (165, 168 ali 180 grain)? In pa kako se obnese na srnjad?

    P.S.: Lahko tudi na ZS seveda.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  5. #215

    Privzeto

    A bo mogoče v bližnji prihodnosti kdo kaj naročal pri Sivem volku ali podobni trgovini? Moram priznat, da se mi poštnina, ki je postavljena blizu 20 EUR zdi kar oderuška. To je vrednost celotnega naročila ali pa pol drugega

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  6. #216

    Privzeto

    Bomo tule nadaljevali debato o primerjavi 308 in 30-06
    Vsi tovarniški naboji v 30-06 potrebujejo daljšo cev za polni izkoristek naboja.
    Ker pa je ta naboj za večino naše divjadi premočan, je izguba hitrosti zaradi krajše cevi zanemarljiva. Saj je še vedno v rangu 308.
    Tistim, ki sami polnite priporočam lažje krogle in hitrejši smodnik (N130 ali133). Sedaj je naboj polno izkoriščen tudi v krajši cevi. Ampak hitrost je hitro čez 1000m/s. In nepravilno izbrana krogla dela katastrofo na divjadi. (preizkusil sem Lapua HP, 100grain.) Če pa zmanjšamo polnitev in je hitrost okrog 8oom/s je pa zelo v redu.
    In kakšna je prednost? Odsuna praktično ni. Kar se v lahki puški kot je American močno pozna.

  7. #217

    Privzeto

    Alojz meni ?

    Jaz bi rad samo našel kroglo brez svinca, ki dela dobro tako na srnjad, kot jelena in prašiča. Pa jih večina pravi da so za srnjad te pretrde, za praišča in jelena pa dobre...

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  8. #218

    Privzeto

    Ganges, to je večno vprašanje.
    Vsi iščejo kroglo ZA divjad. Nikoli pa kroglo, ki je pisana na kožo strelca.
    Bom razložil. Zadetek v krogu npr 10cm v predel srca je vsaka krogla dobra. Potem pa se zgodi, da je treba iskati. In strelec krivi kroglo. Zadetek pa ni tam ampak bistveno drugje. Tak strelec bo veliko bolj uspešen pri uplenitvi z najbolj razbijaško kroglo. Ampak po par uplenitvah in hudem čiščenju začne tuhtati, da krogla grdo dela. Presedla na monolitno. Divjad odskoči, ker zadetki so še vedno povsod. In benti nad kroglo. Krog je zaključen in se ponavlja. Nihče pa noče razumeti, da je treba kroglo izbrati po sposobnosti strelca. Vsak želi luknjico not, luknjico ven, brez podpludb, padec v ognju, tudi, če je zadetek kjerkoli v trupu. Sanje vseh proizvajalcev.
    Last edited by alojz1; 26. March 2013 at 17:09.

  9. #219

    Privzeto

    V tem prispevku se lepo vidi, da nič ne obleži v ognju. Pa je močan kaliber. Le zadetki niso tam, kjer bi morali biti. Zato je natančnost tako pomembna tudi takrat, ko streljamo v trup.
    http://www.youtube.com/watch?v=m-B59o0IpVY

  10. #220
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Danes sem opravil izpit za polnjenje streliva, nisem ga opravljal z namenom da bi se kaj naučil, vendar da zadostim zakonskim zahtevam. Za 42€ pa glede na zahtevnost izpita ni vredno ga ne imet če že polniš sam... Pa še cene smodnika niso nerazumljive v Slo...

Stran 22 od 47 PrvaPrva ... 1218192021222324252632 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •