Stran 45 od 47 PrvaPrva ... 3541424344454647 ZadnjiZadnji
Rezultati 441 do 450 od 468

Tema: Polnjenje krogelnih nabojev

  1. #441

    Privzeto

    Citat Robert91922 je objavil: Pokaži objave
    Če si streljal ob različnih dnevih, je to lahko 1. od razlogov, namreč navaden kronograf na fotocelice bo tudi isto strelivo iz iste puške nekoliko drugače izmeril ob različnih svetlobnih pogojih. Pod 1. je še vpliv temperature zraka in zračna vlažnost. Tudi vlažnost zraka na dan, ko polniš strelivo, nekaj vpliva.
    Pod 2.: gre za dva različna kalibra, čeprav sta si precej podobna. Volumen, ki ga zasede smodnik v tulcu, tudi vpliva na hitrost. Tudi material tulca oz. razteznost vpliva na pritisk oz. izgorevanje in s tem hitrost.
    Pod 3: gre za 2 različni puški, (tesnost ležišča naboja, prehodni konus, vrtež cevi, tesnenje cevi, dolžina cevi, površina v cevi oz. trenje).

    To bi bilo v grobem vse.
    Sem šele zdaj videl tvoj odgovor. Merjeno je blo v razmaku 10 min. Edina razlika je res v firmah tulcev. Zgleda da ima Norma debelejše stene tulcev in s tem manjši volumen kot SB in od tu prihaja taka razlika v hitrostih

  2. #442

    Privzeto

    Hvala za odgovore. sem danes nabavil H4895 pri Proarmisu. Blue Dot nisme našel nikjer, prav tako ne Trail boss-a.
    Moj namen je predvsem zmanjšati rezantnost kalibra zaradi odstrela lisic in jazbecev. Dosti je pa tu vmes tudi firbca in gušta :D

    Zadevo sem za .223 reduced load z Hodgdon zastavil takole:
    Uporabil bom tulce iste firme, saj menim, da bo pri teh polnitvah notranji volumen bolj vplival.
    Ob zmanjšani polnitvi pričakujem, da bo lahka Hornady v-max delovala bolj kot HP krogle.
    Za 40gr kroglo je max polnitev s H4985 27,5gr (kompresijsko).
    Štartal bom pri 80% polnitvi, to je v tem primeru 22gr.
    Spodnja meja uradno varne polnitve (reduced minimum) je 60%, kar znaša dobrih 16gr.

    Dvomim, d abo kakšna bistvena razlika, ampak doma imam še enih 50 35gr v-max. max polnitev je tam samo pol graina manjša. Uporabil bom isto metodo in iste gramaže smodnika.

    Tu nekje vmes računam, da ulovim za lov uporabne grupe.
    Kakšna ideja? Priporočilo?
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  3. #443
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Jaz sem polnitev nižal le zato, da sem preveril kako se obnaša. Uporabil pa sem najmočnejši load, ki je bil tudi še zelo natančen. Z močnejšimi polnitvami pa so se grupe precej povečale.
    In ne vidim razloga, da bi za lisice zmanjševal razanco, saj moraš potem na daljše razdalje še bolj popravljati višino, zgubljaš pa tudi na moči.
    Zanima me tudi kakšno natančnost pričakuješ?

  4. #444

    Privzeto

    zmanjšal energijo zadetka in s tem zmanjšal poškodbo kožuha. Vedno skušam upleniti tako, da kožuharje izkožim. Zaradi terena je večino strelov pod 100m. Za vse kar je dlje, lahko v par sekundah napolnim standardno polnitev .223 :)
    Dosti je pa tudi v tem, da bi rad stestiral reducirane polnitve.
    Natančnost za lov na lisico pa bi recimo na pamet ocenil 3-5 strelna grupa premera do 5cm.

    To ej takole čez palec. Najprej bom testiral, če bom zadovoljen, bom tudi uporabljal na lovu. sicer pa pač porabil smodnik za standardne polnitve.
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  5. #445

    Privzeto

    Tule ima Jagermaister prav. Nesmiselno je zmanjševati hitrost za odstrel lisic. Vzemi raje LOS krogle ki so poceni (100kos/28€) in natančne pa ne bo hudih poškodb. Z luknjico seveda. Ne polne.

  6. #446
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tule ima Jagermaister prav. Nesmiselno je zmanjševati hitrost za odstrel lisic. Vzemi raje LOS krogle ki so poceni (100kos/28â??) in natančne pa ne bo hudih poškodb. Z luknjico seveda. Ne polne.
    Še boljša je varmint krogla z normalno hitrostjo, ob primernem strelu ne gre skozi in ni izstopne rane. Ustreliš v pleče ali še bolje v špico, v prsi. Varmint krogla je zame za lov po ravnini nuja, da sem bolj miren glede nadaljne poti krogle in njene možnosti, da odleti kamor ni treba.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #447
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat Ahiles je objavil: Pokaži objave
    zmanjšal energijo zadetka in s tem zmanjšal poškodbo kožuha.
    Če boš streljal zaradi kožuha, potem bo los res mogoče najboljša izbira. V-max včasih ne prebije, lisica pa pade kot od strele zadeta. Tudi kadar prebije ni prehudo, razen v posameznih primerih, ko je lahko tudi kar konkretna luknja. Dobra lastnost teh krogel je (kot je rekel mugo), da se na ovirah takoj razbijejo in hitro ustavijo. Še posebej je to pomembno pri odstrelu vran, ki so vedno kje na odprtem.

    Natančnost za lov na lisico pa bi recimo na pamet ocenil 3-5 strelna grupa premera do 5cm.
    5 cm je za ta kaliber preveč. Za toliko ne rabiš nič eksperimentirat. Vse kar boš nafilal mora biti manj od tega. Zame ni sprejemljivo, če je grupa večja od 2 cm. V-max so zelo natančne krogle (200 sem jih stehtal: 193 natanko 35,0 gr in 7 po 34,9) in če ne boš prišel pod 2 cm, bo napaka drugje.

  8. #448

    Privzeto

    Se strinjam glede natančnosti. Los-a pa polnim že več let. V 223 ga streljam v redni polnitvi. Če želim testirati reduced polnjenja, tezko kaj pametnega pridobim s tem kar že polnim. Nobena od teh objav mi pa glede polnjenja reduciranega streliva ne koristi kaj dosti :)
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  9. #449

    Privzeto

    Citat Ahiles je objavil: Pokaži objave
    Nobena od teh objav mi pa glede polnjenja reduciranega streliva ne koristi kaj dosti :)
    Kar razumljivo. Z tem se pri tem kalibru nihče ne ukvarja ker je nesmiselno iz 223 delati 22WMR.
    Je pa smiselno pri 7 rem mag in podobnih. Ali pa za streljanje na tarče, če je pok moteč.

  10. #450
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Click image for larger version. 

Name:	P23352.jpg 
Views:	78 
Size:	272.5 KB 
ID:	17014

    Evo, en pladenj v-maxa 35 gn za naslednjo sezono.

Stran 45 od 47 PrvaPrva ... 3541424344454647 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •