Stran 38 od 47 PrvaPrva ... 28343536373839404142 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 371 do 380 od 468

Tema: Polnjenje krogelnih nabojev

  1. #371

    Privzeto Odsun

    Zanimiv video o odsunu:


  2. #372

    Privzeto

    Pozdravljeni,

    ali je kdo že polnil 8x57 IS z kroglo OK+ ? Recept...?


    HVALA.

  3. #373

    Privzeto

    Če ti kej pomaga, sicer dvomim, ampak:
    Lutz Moller MJG 8,2gram
    VV-N120 43,3grain
    OAL 77,2mm

  4. #374

    Privzeto

    Manjkajo podatki za namensko polnjenje zato dam povprečni napotek.
    N140 ali 540, 50 grain.
    Če pa je kakšen poseben namen (kratka cev, max polnjenje, drug smodnik itd) se pa lahko korigira.

  5. #375

    Privzeto

    Kolega bo polnil za sebe, moti ga da ne najde nikjer tabele za težo krogle 8,7g. Bo poizkusil z N140 - 50gr.

    lp.

  6. #376

    Privzeto

    Poročaj kako je bilo. Znanec je naredil z to kroglo (in tem polnjenjem) najboljšo grupo. Je pa najprej ugotovil, da razmetava po višini. Kopito je pritiskalo na cev. Po brušenju sta bila krogla in puška OK.

  7. #377

    Privzeto

    Na E-gun-a sem kupil češke enkrat izstreljene tulce, očiščene kalibrirane - skratka pripravljene za ponovno polnitev. Opazil sem nekaj česar doslej še nisem videl. Tulci imajo v ležišču netilke nekakšen jeziček levo in desno od njega pa 2 majhni luknjici, česar tulci ki sem jih dosedaj uporabljal za ponovno polnjenje tega niso imeli /samo luknjico v sredini/. Ali so tulci, katere sem kupil uporabni in gre morda za kako posebno netilko. Vesel bom vsakega pojasnila.

  8. #378

    Privzeto

    Kupil si Berdanove tulce. Za drugačne (Berdan in ne boxer) netilke.
    To pa že mora vedeti vsak, ki polni. Sploh, če je opravil izpit.

  9. #379

    Privzeto

    Alojz hvala. O tem ne vem nič, zato ker dam polniti municijo, sam pa kupim le potreben material.

  10. #380

    Privzeto

    Malo raziskujem po spletu. Nikjer ne najdem podatka, kje bi lahko kupil netilke Berdan. Bojda so najbolj primerne od RWS. Ali mi lahko kdo pomaga tukaj?

Stran 38 od 47 PrvaPrva ... 28343536373839404142 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •