Stran 39 od 47 PrvaPrva ... 29353637383940414243 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 381 do 390 od 468

Tema: Polnjenje krogelnih nabojev

  1. #381

    Privzeto

    Se dobijo. Jaz teh ne uporabljam ker je preveč dela. Sem pa polnil neke stare kalibre, izbijal netilke z vodo... skratka...brezvezno.
    Se pa najdejo taki, ki v tem delu prav uživajo.

  2. #382
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Citat karo40 je objavil: Pokaži objave
    Malo raziskujem po spletu. Nikjer ne najdem podatka, kje bi lahko kupil netilke Berdan. Bojda so najbolj primerne od RWS. Ali mi lahko kdo pomaga tukaj?
    Uporabi iskalnik in išči: "berdan zundhutchen" - kot tele na primer:

    http://www.knut-lose-wiederladeartik...-mm-250-Stueck

  3. #383

    Privzeto

    hvala1 Pa lep pozdrav.

  4. #384

    Privzeto

    hvala! Pa lep pozdrav.

  5. #385

    Privzeto

    Pazi, ker imaš lahko dva različna premera netilke.

  6. #386
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Citat karo40 je objavil: Pokaži objave
    Na E-gun-a sem kupil češke enkrat izstreljene tulce, očiščene kalibrirane - skratka pripravljene za ponovno polnitev. Opazil sem nekaj česar doslej še nisem videl. Tulci imajo v ležišču netilke nekakšen jeziček levo in desno od njega pa 2 majhni luknjici, česar tulci ki sem jih dosedaj uporabljal za ponovno polnjenje tega niso imeli /samo luknjico v sredini/. Ali so tulci, katere sem kupil uporabni in gre morda za kako posebno netilko. Vesel bom vsakega pojasnila.
    Tulci pravzaprav niso uporabni, ker jih ta tvoj kolega, ki ti polni, v običajni matrici za kalibriranje ne bo mogel skalibrirat (stisnit na tovarniške mere). V kalibrirni matrici je igla, ki izbija boxer netilke, zaustavila se bo na dnu tulca. Upam, da vsaj on ve to in jih ne bo tlačil v matrico, saj bo verjetno zlomil to iglo, če bo premočan.
    Dvomim, da boš našel koga, ki ti bo polnil berdan tulce. Si se pač zmotil in kupil napačne, upam, da jih nimaš veliko.
    Če naletim na kakšen tak tulec, npr. pri spomladanskem nastrelu, konča v škatli z napisom "medenina Dinos".
    Last edited by Robert91922; 9. January 2017 at 21:05.

  7. #387

    Privzeto

    Se da. Matrico je potrebno razstavit iglo vzet ven in sestavit nazaj brez igle.
    Last edited by Dule; 9. January 2017 at 22:06.

  8. #388

    Privzeto

    Oba preberita, da so tulci že kalibrirani.

  9. #389

    Privzeto

    Vesel sem, da se še ukvarjate z mojim primerom. Kot pravi Alojz, so tulci očiščeni in kalibrirani /kupil sem jih 200/. Upam, da če najdem netilke, da ne bo nobenega problema glede ponovnega polnjenja. Bega me le, da ne morem nikjer zvedeti kake netilke točno rabim. Ko iščem po spletu predvsem v Nemčiji bi jih lahko naročil dobim le podatek /RWS 5620 Berdan 5.5 mm/. Ne vem če so primerne za tulce 7x57, saj ko merim ležišče se mi zdi da je le 5 mm, morda malo več. Tako je če se brez iskušenj in potrebnega znanja lotiš takega projekta.Če nebom rešil ničesar pa Dinos. Bom pač popu..l.

  10. #390
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Click image for larger version. 

Name:	BerdanPrimerChart.jpg.JPG 
Views:	9 
Size:	281.1 KB 
ID:	16431
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice BerdanPrimerChart.jpg‎  

Stran 39 od 47 PrvaPrva ... 29353637383940414243 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •