Stran 41 od 47 PrvaPrva ... 31373839404142434445 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 401 do 410 od 468

Tema: Polnjenje krogelnih nabojev

  1. #401

    Privzeto

    Eden kot petnajst letni pubertetnik ki misli da mora celemu svetu dokazati da je najpametnejši na planetu,
    drugi pa kot njegov trinajst letni kolega ki mu prihiti na pomoč.
    Obnašanje ki ni vredno zrelih odraslih ljudi.
    Vse najlepše v letu 2017 in lep dan vam želim.

  2. #402

    Privzeto

    Tako mi je žal, da sem odprl to temo /netilke berdan/, saj imam slabo vest. Zopet se prepirate! Vendar se malo tolažim s tem, da ne vsi ampak samo stari že preiskušeni znanci.

  3. #403

    Privzeto

    Dule, z objavo #393 si ti začel srat!
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #404

    Privzeto

    Citat karo40 je objavil: Pokaži objave
    Tako mi je žal, da sem odprl to temo /netilke berdan/, saj imam slabo vest.
    Daj no Karo, malo pretiravaš. Ta forum je namenjen ravno takim debatam. Delimo izkušnje da tudi drugi nebi delali podobnih napak. Sicer pa to ni neka katastrofa (napačnen nakup). Netilke se dobijo. Daš napolniti za enkratno uporabo. Jaz tulcev nikoli ne kupim. Jih je povsod dovolj. In z pravilnim polnjenjem jih uporabiš preko 10x.
    O katerem kalibru pa sploh govorimo?
    Res pa je, da se vsaka debata izrodi v trolanje. Nekateri se zelo trudijo, da bi ta forum ugasnil.In tvoje obžalovanje je znak, da so na pravi poti. Upam, da še bodo konstruktivne debate in ne bom gledal samo mrtvih lisic ki jim sledi par LB in kasneje "lovska hvala".

  5. #405

    Privzeto

    Alojz hvala. Saj sem načel temo zato, da bi od iskušenih forumašev kaj izvedel. Pa kot si videl ste se potem skoraj skregali. Ampak pustiva to, raje te bom vprašal, kje bi lahko kupil netilke. Hilzne so belotove 7x57. Sam sem že vprašal firmo v Nemčiji, ki prodaja vse vrste netilk - žal sem dobil odgovor, da v tujino nič ne pošiljajo. Sedaj iščem naprej.

  6. #406

    Privzeto

    Teh nabojev nisem nikoli polnil ker nimam nastavka (shel holder). Je nek poseben. Ampak tulci, ki sem jih gledal so imele boxer netilke. Matrica je pa za 7x57R.
    V najslabšem primeru jih dobiš pri severnih sosedih. Nekaj jih imam. Samo premer ležišča izmeri.
    Mi je nekdo omenil, da je zadevo rešil kar z boxer netilko. Menda tudi paše. Če nakovalce na netilki ovira dovolj globoko vstavljanje se lahko odstrani. Ali pa se zniža nakovalce v tulcu.
    Upam, da tole ne bo spet za povod novemu trolanju.

  7. #407

    Privzeto

    Alojz! Naredi mi eno uslugo. Zaupaj mi tvoj naslov, pa ti bo poslal 2-3 tulce, da boš v živo videl kaj se da narediti in mi svetoval.

  8. #408

    Privzeto

    Pravkar sem preveril kateri shel holder paše za ta kaliber. Št 3, isti kot za 308 ali druge karabine. Izgleda, da je napaka v tulcih Igman in ne sedejo.
    Karo, ko bom doma preveril koliko in kakšne Berdan netilke imam se bova zmenila.

  9. #409

    Privzeto

    Problem izbijanja Berdanovih netilk. Malo inprovizacije, 5min dela, kos jeklene šibke na koncu stanjšane da gre skozi luknjico, manjše kladivo.
    Postopek izbijanja ni najhitrejši to je res.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice DSC_0234.JPG‎  

  10. #410

    Privzeto

    Preveril netilke. Imam RWS Berdan 5,5mm. Dovolj, če pašejo v tvoje tulce.

Stran 41 od 47 PrvaPrva ... 31373839404142434445 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •