Stran 36 od 47 PrvaPrva ... 2632333435363738394046 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 351 do 360 od 468

Tema: Polnjenje krogelnih nabojev

  1. #351
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Pozdravljen,

    ali imaš kakšen razlog da ne maraš monolitk, ker jaz sem mnenja da z uporabo monolitke povečaš moč kalibra, poleg tega pa z uporabo lažjih krogel zmanjšaš odsun.
    Tako da bi se v tem primeru glede izbire krogle kar strinjal z alojzom, vendar bi za 130gr monolitko uporabil močnejšo polnitev 41gr ali pa 42gr N140. Tako polnitve uporabljajo kolegi in se jim odlično obnese, bi jo tudi sam, če bi imel ta kaliber.

    LP
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  2. #352

    Privzeto

    38 grain sem napisal zato, ker se višina zadetkov največkrat ujema z prej uporabljenimi kroglami. Če pa sam prestaviš daljnogled je pa močnejša polnitev seveda boljša. Predvsem za večjo divjad.

  3. #353

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Uporabi podatke za navedeno kroglo. Lahko pa polniš bolj proti max.
    Prednost polnjenja je ravno to, da narediš naboj po svojih zahtevah. Npr. Mehka krogla- blažja polnitev. Če že kopiraš moraš vzeti podatke za isto kroglo in puško (in strelca ) .
    Alojz hvala zadeva deluje

  4. #354
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    66

    Privzeto

    Pozdravljeni fantje,

    bom kar tukaj napisal, ker smatram da je tema kar prava . Namreč počasi bom moral zamenjati tehtnico za tehtanje smodnika, sedaj imam od RCBS-a 5-0-5. P a me sedaj zanima vaše mnenje ali kupiti digitalno ali ostati na mehanski. Pa seveda cena je tudi v igri ker ne mislim zapravljati na veliko. Malo sem gledal in bral o digi. tehtnicah npr. TopShot in podobno. Ali pa kaj takega http://www.tehnonet.si/si/izdelek/23...a-fc20-0-001g/.

    Prosim za malo debate kaj menite vi, saj veste več glav več ve.

    pa enega srečnega zdravega v letu 2016 in sevede ravne cevi.

    LP

  5. #355

    Privzeto

    Sam sem bil pred kratkim v podobni dilemi, ali mehanska ali digitalna. Po nasvetih bolj izkušenih kolegov sem se odločil za mehansko(RCBS 505). Gledal sem digitalne tehtnice od top shota, frankford arsenal in hornadyja, pa sem na koncu ugotovil da identične tehtnice brez napisanih imen prodajajo tudi kitajci za par evrov. Na egun sem gledal rabljene digitalne RCBS kar bi bila moja edina izbira kar se tiče elektronskih. Glede RCBS 505 mi je žal edino da nisem raskiral malo več denarja in uzel 5-10 ali pa 10-10 modela. Je pa res mehanska je počasna, no to je moja izkušnja.
    LP

  6. #356

    Privzeto

    Tudi jaz imam mehansko. Gravitacija se ne pokvari in ne rabi baterij. V kombinaciji z preciznim dozirnikom je odlična.
    Če bi že kupil elektronsko bi vzel tisto z avtomatskim dozirnikom.

  7. #357

    Privzeto

    Lojze kašn dozirnik uporabljaš? Gledam od RCBSa uniflow pa me je kolega zmotu z leejevin perfectPowderjem pravi da dela dokaj dobro za konkretno manjšo ceno.

  8. #358

    Privzeto

    Nekaj podobnega kot ga ima Proarmis za 25â?? sem naredil sam. Postaviš tako, da smodnik pada v posodico na tehtnici. Seveda prej dodaš večino smodnika z merico ali večjim dozirnikom. Z tem samo dopolniš skoraj do zrna natančno.
    Sicer pa za streljanje do 200m to ni pomembno. Se nič ne pozna. Zadostuje nastavljiv dozator.
    Last edited by alojz1; 11. January 2016 at 14:56.

  9. #359
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto O.K. v 8x57

    Pozdravljeni.

    Ali kdo polni oz. je preizkusil O.K. kroglo v 8x57 kalibru in je tako prijazen, da bi podelil recepturo?

    Najlepša hvala.

  10. #360

    Privzeto

    Pozdravljeni,

    ali kdo polni v kalibru 300 win mag? Kakšen recept?


    Hvala za pomoč...

Stran 36 od 47 PrvaPrva ... 2632333435363738394046 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •