Stran 42 od 47 PrvaPrva ... 32383940414243444546 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 411 do 420 od 468

Tema: Polnjenje krogelnih nabojev

  1. #411

    Privzeto

    Alojz, kaj naj rečem. Zaenkrat lepa hvala. V ponedeljek te bom poklical, da se dogovoriva. Če jih ne potrebuješ, ti bom hvaležen če mi jih boš prodal. Mislim, da so prave!?

  2. #412

    Privzeto

    Pozdravljeni;

    Pred časom sem debatiral z lovcem ki mi je trdil, da da je bila razlika v hitrosti krogel okrog 75 m/s, ko je zamenjal samo tulce (polnjenje in krogla sta bila enaka). Zanima me ali je to res mogoče, ima kdo tudi podobne izkušnje? Sam sem opazil da je kar nekaj razlike v volumnu tulcev med različnimi firmami; namreč pri enem je pri vseh ostalih pogojih še kar nekaj prostora v tulcu ko naredim naboj do konca, pri drugem pa je prostor zapolnjen do konca. Kolikor vem bi to lahko vodilo do različnih hitrosti?

  3. #413

    Privzeto

    Res je. (sam tako velikih razlik nisem izmeril)
    Pa naj te potolažim. Do 100m se skoraj nič ne pozna na zadetku. Nad 300m je pa razlika občutna.
    Sploh pa je to opazno pri kalibrih kjer je v tulcu veliko praznega prostora. Pri kakšnem 308, ki je poln je razlika manjša.
    Last edited by alojz1; 3. March 2017 at 16:11.

  4. #414
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni;

    Pred časom sem debatiral z lovcem ki mi je trdil, da da je bila razlika v hitrosti krogel okrog 75 m/s, ko je zamenjal samo tulce (polnjenje in krogla sta bila enaka). Zanima me ali je to res mogoče, ima kdo tudi podobne izkušnje? Sam sem opazil da je kar nekaj razlike v volumnu tulcev med različnimi firmami; namreč pri enem je pri vseh ostalih pogojih še kar nekaj prostora v tulcu ko naredim naboj do konca, pri drugem pa je prostor zapolnjen do konca. Kolikor vem bi to lahko vodilo do različnih hitrosti?
    Da, tudi zapolnjenost tulca s smodnikom nekaj vpliva na hitrost. Poleg tega pa na meritev hitrosti precej vplivajo svetlobni pogoji - jakost svetlobe in če sonce sveti na celice pod določenim kotom. Tako je, če imaš kronograf v cenovnem rangu 100 do 200 EUR oz. takega s fotocelicami. Takega za 120 EUR imam tudi jaz in sem vse to že sam opazil.
    Na hitrost krogle pri večini smodnikov nekaj vpliva tudi temperatura zraka.
    Pa še nekaj tudi drži: pri seriji nabojev, kjer je zapolnjenost večja oz. manj praznega prostora v tulcu, so tudi hitrosti bolj enakomerne.
    Last edited by Robert91922; 6. March 2017 at 09:47.

  5. #415

    Privzeto

    Živjo

    Potreboval bi recept za polnitev kalibra 6,5x57r in soicer z fox kroglo 123 grain in barnes ttsx 120 grain. Mogoče je že kdo polnil.

    hvala

  6. #416

    Privzeto

    Oj.

    sicer nisem polnil R ampak za karabin 6,5x57, in sicer VIT N550- 45 grain, netilke CCI BR-2, tulec RWS, dolžina naboja ( se točno ne spomnim bi moral pogledati) vendar sem kroglo porinil toliko noter, daje celoten rob drugega obročka gledal ven iz tulca ( bolje rečeno je rob utora bil poravnan z robom vrata tulca). 3je streli so bili v manj kot v 1 cm... ps najprej poskusi z lažjimi polnitvami, po počasi stopnjuj po 1 grain, preveri tudi v QUICKLOAD-u ( zaradi varnosti). Opozarjam, da moja polnitev velja za varno v mojem orožju, ne vem kako se bo obneslo v tvojem, zato previdno !!!!

    lpt

  7. #417
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    Pozdravljeni.
    Kakšne so pa cene storitve polnjenja, če daš svoje tulce in krogle? Pri takih ceni kot je meni znana se pa oprema tud povprečnemu jagru kmalu povrne...

  8. #418

    Privzeto

    Smodnik je od 0,5 do 0,6 centa /grain. Netilka pa 5 do 6 centov. Za krogle ceno veš sam. Izračunaj.

  9. #419
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    To je 0.30e, pa 0.80e krogla. Kaj pride pa še 1.10e?

  10. #420

    Privzeto

    Citat Žamot je objavil: Pokaži objave
    To je 0.30e, pa 0.80e krogla. Kaj pride pa še 1.10e?
    Reklama,profit,distribucija.......Sam ne polnim in sem pred casom dal polnit 270win v Rimske. Cena 90centov za vec kot 100kom. Torej z kroglo slaba 2eura.

Stran 42 od 47 PrvaPrva ... 32383940414243444546 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •