Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345
Rezultati 41 do 44 od 44

Tema: Odnos Lovec - mladi (javnost)

  1. #41
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Janez L je objavil: Pokaži objave
    Lp!
    ... Predstavili bi vse od Narave, lovstva, naravovarstva.....in seveda samega lova. Vse skupaj bi podprli z fotografskim materialom in ta ko slikovito v celoti predstavili. Imam že, kar zamišljeno seveda pomoči drugih in idej se ne bom branil, prav nasprotno vesel jih bom in spoštoval. ...
    Vesel sem tvojega entuziazma in nedvomno imaš mojo pomoč. Verjamem, da tudi ostalij ustvarjalcev strani in moderatorjev foruma.
    Na Krki se pomenimo in zastavimo za naprej!

  2. #42
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post V slogi je moč

    Lp!

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Vesel sem tvojega entuziazma in nedvomno imaš mojo pomoč. Verjamem, da tudi ostalij ustvarjalcev strani in moderatorjev foruma.
    Na Krki se pomenimo in zastavimo za naprej!
    Ampak brez pravega šefa, ne bi šlo. Hvala ZR7. Tudi druge stvari mi seveda vlivajo intuziazem, ljubezen do Narave, Gore in "deklice". Ja življenje je lepo le znati si ga je treba narediti. Seveda kak dan je krut, realen zadene naravnost v srce. Samo danes je bolje, sicer neprespan ampak zopet poln idej, ki mi še negredo izpod tipkovnice, ampak v ponedeljek je nov dan. Želim si, da s svojim pisanjem in razmišljanji, obogatenimi z iskrenimi čustvi, prebudim žilico pisanja tudi drugim. Zavedajmo se, da bomo samo takrat, ko bodemo brez sramu znali izlivati čustva, jih vpletati tudi v čisto "strokovne" debate, takrat bomo v sebi prebudili vest. Tisto vest, ki nas bo vedno opozarjala kaj je prav in kaj ne.

    Lovski zdravo
    Janez L

  3. #43

    Privzeto

    Citat Janez L je objavil: Pokaži objave
    Lp!


    Opazil sem, da je debata zamrla, da ni idej kako in kaj, smo se sprijaznili s samokritiko? Je to res tovariši lovci, ne verjamem. Samo volje vam manjka, tiste volje, ki jo vam s svojimi razmišljanji hočem povrniti. Res je, vsakemu ni dano, da se lahko razpiše, izliva brez sramu svoja čustva. Meni je, imam Naravo, Goro in "deklico". Sem srečen človek, zadovoljen, nič mi ne manjka. Saj ne pričakujem, da se boste razpisali kot jaz, daleč od tega. Želim si le nasvet, kaj si mislite, kako bi naredili vi. Stavek ali dva. Saj to ni težko, ali pač. Veste kaj, to, da ljubezen do narave, lova položimo v srce mladim, smo si dolžni sami sebi in Naravi. To prvinsko ljubezen, ki je sodobni družbi manjka. No spet me je zaneslo, "ah" življenje je lepo.... Boste napisali:" Saj imamo knjižico, Loviti je naravno", ki jo je LZS izdala leta 2004 v nakladi 5000 izvodov. Mogoče je bil ponatis, nevem. Samo to me je zbodlo v oči, 5000 izvodov, kako zaboga jo sploh imam. Saj izvodov ni niti za četrtino lovcev, kaj šele za vse ciljne skupine, ki naj bi jih knjižica zadevala. Knjžica same je v redu, poljubno napisana tako, da se jo z malo znanja razume. Samo če pridemo s tem v vrtec ali nižje razrede O.Š. sem prepričan, da noben otrok tega ne razume. Da, sem eden tistih, ki jo je prebral, ne le dobil. Še nekaj vam napišem, naša, če se izrazim karikirano, "ciljna publika" so prav ti malčki, ki imajo še neobremenjeno srce in kar takemu otroku položiš v srce tudi vzkali in dozori. Vas že vidim, imate me za čudaka ali morda še za kaj hujšega. Že hitite tipkati:"Janez saj se ti meša ko take pišeš!" Ne nič se mi ne meša. Obsedite in malo premislite moje besede, resnico prepoznajte tudi sami. Zopet me je zaneslo na krilih ljubezni, ljubezni in spoštovanja do Narave, Gore in "deklice".
    Sedaj vrli šolniki, pedagogi le sedite za tipkovnice in napišite svoja mnenja, tudi "javnost" naj se vsede, zapiše svoje misli, ideje. Naj se ne vsuje zopet plaz samokritike, naj se sproži plaz idej, idej, ki bodo nekaj spremenile, da bodemo nekoč, nekoč v sivi prihodnosti se brez kančka sramu in samopomilovanja zazrli v lastno srce. Si dejali:" Res je! Bilo je težko, vendar smo z intuziazmom in voljo, ter malo spodbude nekaj premaknili." Premaknili! Premaknili vest v spoznanje, da je ljubezen in spoštovanje Narave tista bit, ki lahko naredi svet lepši. Kot je zapisal lovski tovariš springer - prijatelj:"Nismo edini naravovarstveniki, smo pa EDINI, ki se s tem aktivno ukvarjamo." Hvala ti prijatelj, ne samo za to. Hvala, za vsa spoznanja do katerih si mi pomagal. Vem, zdim se vam čisto "mimo", mimo smisla foruma, samo če bi me videli v dušo, bi mi bili zavistni! He, he... Zdaj pa brž za tipkovnico. Tudi kritik in zaničevanj se ne bojim, prav nasprotno, veselim se jih, a če je to smisel teme je drugo. Kritiki! Raje napišite nekaj argumentiranega, da bomo na koncu lahko strnili misli in izdali lastno brošuro. No, pa sem se izdal.

    Lovski zdravo
    Janez L
    Eto,Janez L.,pa sem vendar uspel za kratek čas priti v stik s svakinjo,ki uči prve tri razrede devetletke in ji povedal,kaj nas lovce tišči tu na forumu.Povedala mi je,da po novih učnih načrtih devetletke nimajo več ur iz spoznavanja narave kot včasih ampak imajo te učbenike pisane samo o fizikalnih pojavih v naravi kar se tudi nji zdi neumno in nelogično.Tudi nimajo več učnih ur v programu,kjer bi imeli v okviru predmeta iz naravoslovja predstavitev lovcev in njihovih nalog.To je odvisno od posamezne učiteljice ali bo povabila v razred lovca,da otrokom nekaj pove o lovu in lovcih ter njihovih nalogah.
    Ko sem jo vseeno prosil,naj mi razloži,kako bi to ona povedala otrokom o lovu in lovcih mi je rekla,da se otrokom realno pove o vsem in da to otroci večinoma dobro sprejmejo.Bi pa podala to po približno tem vrstnem redu:
    -predstavila lovsko družino(število članov,njihove koče,krmišča ,njive itd)
    -kako postaneš član,kako se izobražuješ,kakšno opramo potrebuješ za to
    -dolžnosti lovcev,delo(vzdrževanje krmišč,koč,košnja trave,zalaganje krmišč itd)
    -katere živali živijo naravi
    -lov:koledar lova,lovopusti,katerih živali ne lovimo,kako izberemo živali za lov(odstrel)
    -koliko vsake se lahko odstreli (kriterije,delež)-povdarek,da se odstreli glede na naravni prirastek
    -povedati o izgubah ter naravni selekciji(plenilci,bolezni)
    -Zakaj lov?Zato,ker se s tem pomaga ohranjati ravnovesje v naravi
    -kaj naredimo z odstreljenimi živalmi
    -razgovor z otroci.kaj naredijo recimo na kmetiji,da imajo koline
    -naredila bi tudi primerjavo med Slovenijo in Francijo(velikost,število medvedov v eni in drugi)in zakaj je potreben odstrel medvedov pri nas v zadnjih letih v takem številu
    Kot so že drugi omenjali v razpravi,pa je problem razlagati to tematiko v velikih mestih,kjer otroci nimajo vsakodnevnega stika z naravo.Zato pa so krivi predvsem učni programi,kar pa je že druga zgodba.
    Tako Janez L.,pa sem dal tudi jaz eno roko,da porinemo avtobus naprej.Gotovo bodo imeli še drugi svoje predloge,posebno tisti,ki že imajo izkušnje s teh učnih ur za mladež.

    Pa lep lovski pozdrav_

  4. #44
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Odnosi Lovec - mladi (javnost)

    Lp!

    Spoštovani lovski tovariš krt. Za pomoč in nesebičnost se ti zahvaljujem. Avtobus se tudi že premika, čutim in želim si, da bi to začutili tudi vi.

    Lovski zdravo
    Janez L

Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •