Stran 9 od 19 PrvaPrva ... 5678910111213 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 183

Tema: Kaliber .270 Winchester

  1. #81

    Privzeto

    Primerjati kalibre oziroma krogle med sabo, je glih tk ko ženske, vse služijo enakemu namenu samo da so ene lahko zelo dražje od drugih. Še zdaleč pa ni rečeno da so dražje boljše, so pa vsekakor lepše.

    Bi pa vprašal katero znamko in kroglo največ uporabljate?

    Sam imam najboljše izkušnje s s&b, SPCE. Naboji so cenovno zelo ugodni, 60%, divjadi mi obleži v ognju 30%, pa največ na 10m. (10% imam pa tudi priložnostnih strelov v vrat pa točno v srce, enega pa v nogo lansko sezono)
    Sam imam izkušnje še s KS, normo vulkan, obe sta enkrat dražji. Z normo (mladiči) so sploh redko padli v ognju KS pa preveč trga.

  2. #82
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Citat kuglaabc je objavil: Pokaži objave
    tinko balinko, sory tukaj sem ga pa pihnil, nisem vedel, da je med 6,9 mm in 7,62 mm taka razlika v hitrosti. Ja pa tudi parabola krogle in kar je bistvo kot praviš je .270 Win. bol za tiste končne strele, kar se daljave tiče.
    Res je razlika, a srnjaka zadane 6,9 mm s hitrostjo 845m/s ali pa 7,62 s hitrostjo 795m/s.
    eh pisem oooo 900m/s in vec ne pa o 845 kje si zdej to cifro naso.ok sej ni vazno

  3. #83
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    eh pisem oooo 900m/s in vec ne pa o 845 kje si zdej to cifro naso.ok sej ni vazno
    strl z normo 9.7g v cal.270win
    Last edited by tinko balinko; 27. March 2009 at 19:29.

  4. #84
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Ha Tinko Balinko te primem za besedo v maju saj rad pridem v goste da spoznam tudi druga lovišča ,pa ne zaradi srnjaka ampak zaradi mogoče drugače nastavljenega lova in običajev in pa seveda nove lovske prijatelje spoznam. Ko boš pripravljen kar pokliči,pa bom naložil v vozilce nekaj kosov svojega lovskega orodja in bova izmenjala kakšno strokovno.Ob drugi priliki pa ti meni vrneš obisk ,da ne bo ostalo samo pri enemu.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  5. #85
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Ha Tinko Balinko te primem za besedo v maju saj rad pridem v goste da spoznam tudi druga lovišča ,pa ne zaradi srnjaka ampak zaradi mogoče drugače nastavljenega lova in običajev in pa seveda nove lovske prijatelje spoznam. Ko boš pripravljen kar pokliči,pa bom naložil v vozilce nekaj kosov svojega lovskega orodja in bova izmenjala kakšno strokovno.Ob drugi priliki pa ti meni vrneš obisk ,da ne bo ostalo samo pri enemu.
    zmenjeno veper drzi kot pribito v juliju ali v avgustu.

  6. #86
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Kar si rekel si rekel in se pač vidiva ko boš imel za to čas.


    Sedaj pa ponovno o 270Wkalibru.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #87
    Član od
    Nov 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    163

    Privzeto

    No sedaj pa je skrajni čas da nabavim strelivo za mojo risanico kalibra 270 win...
    Katere firme sploh delajo naboje za ta kaliber in kaj priporočane... na kratko da se ne zapletemo spet..:D
    mika me RWS KS sam je kr draga.. mogoče obstaja cenejša varjanta z isto kvaliteto??:D
    Lovski zdravo by n44p.

  8. #88
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post .270win

    Lp!

    Te kar dobro mika... Draga, zakaj?

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  9. #89
    Član od
    Nov 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    163

    Privzeto

    Ja relativno draga zadevca je to... ena krogla pride nekaj čez 2 €.. to je kar dosti...
    Mika me pa zato, ker ima oče kar dobre izkušnje z RWS...:D
    Lovski zdravo by n44p.

  10. #90
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Winchester Supreme Ballistic Silvertip,Bellot BARNES XLC sta dva naboja s ceno okol 1,80 € za komad

Stran 9 od 19 PrvaPrva ... 5678910111213 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •