Stran 7 od 19 PrvaPrva ... 3456789101117 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 183

Tema: Kaliber .270 Winchester

  1. #61
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Tinko, eno je srnjad drugo pa prašič ali jelen. Če pri manjši divjadi prestreliš obe plečeti ali hrbtenico normalno, da bo padla na mestu, pri zadetku v mehko pa je vprašanje kaj bo, tudi živela bo še nekaj ur ali več .

  2. #62
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Tinko Balinko naj ti šepnem ,da sem v svojem lovskem stažu uplenil cca 250 kosov srnjadi,100 kosov jelenjadi,55 divjih prašičev ,da sva z Dikom v 4,5 letih kolikor je uradna doba iskanja mojega psa pobrala precej čez 100 kosov različne divjadi in da sem z svojimi prejšnimi psi pobral ravno tako kakih 100 kosov.Polek tega sem dobrih 11 let vodil goste v državnem lovišču ki so streljali z vsemi mogočimi kalibri pa še nisem doživel,da bi velika divjad zadeta samo v mehko torej prestrel skozi trebušno votlino obležala na mestu.Ugasni ogenj v peči na dnu morja pa bom verjel ,da si tam videl čisto uporabno peč.
    no ja kakor kol ze ni pomenbno mal smo zasli iz teme.uglavnem zame je .270win eden izmed bolsih kalibrov.

  3. #63

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    no ja kakor kol ze ni pomenbno mal smo zasli iz teme.uglavnem zame je .270win eden izmed bolsih kalibrov.
    zame pa 22lr :icon_:

  4. #64

    Privzeto

    tinko balinko, kal. .270 Win. Je zelo zelo dober. Nikoli ni slovel po pretirani preciznosti, pač pa po izredni lovski uporabnosti. »Efekt podiranja« ima z nekaterimi kroglami celo boljši kot naš 7X64 ali njihov .30-06 Spr. Preberi članek v reviji Ga-Mo (Guns & Monition) tudi rilovderji čez lužo so imeli velike težave pri uskladitvi smodnika, krogle in netilke. Zanimiva stvar. Sploh, če ima kdo veselje se s tem poigrat. Ko sem pred leti preizkušal karabin CZ v tem kalibru, sva bila s sodelavcem in lovskim tovarišem prijetno presenečena. Z RWS-ovimi KS kroglami je puška metala dobesedno kroglo v kroglo. Pa je bila puška klasična zastavka, z montiranim Tascom 6X40.
    Koliko si pa uplenil divjadi s kroglo SST. Iz lastnih izkušenj ti povem (7x57 in 7x65R in .308 Win.), da je kroglica lepa za pogledat (162 grs. SST. 284 Dia.) hudičevo precizna na tarči, divjad ruši. Bog varuj pa odkupit uplenjen kos divjadi s tako kroglo. Živa groza, potpludbe so ogromne (tako v kal.7mm, kot v .30). Zato ti kar verjamem, da tudi pri strelu v mehko divjad pade. Seveda pade, ker se ji zgodi podobno, kot, če bi ji M75 pripel na trebuh in aktiviral. Tudi pri strelih v zaplečje je bilo v trebušni votlino vedno vse zmleto. Počen želodec, jetra, raztrgana čreva, skratka obup. Daljava divjadi od 90 do 150 m. Če greš na lov in potem tudi odkupiš kos divjadi se malce zamisliš kaj boš počel s potplutbovino in svinarijo za kožo in še kje drugje. Odlična pa je krogla za v goste, kjer bo sigurno padlo, mal bolj se potrudiš pri iztrebljanju pa je.
    Obenem ti je lepo odgovoril tudi Veper, in ne bom se dosti zmotil, če povem, da se bo težko, hudičevo težko on ločil od svoje »delavke«, dobri stari mauzer (v ustroju kot v kalibru) bo sila težko menjal za kaj drugega.
    Hočem reči, da sam kaliber ni toliko važen, pada z vsem (etika je drugo vprašanje), izbor krogle pa je vprašanje povsem na mestu, če boš hotel imeti minimalni kalo pri odkupu. Pa tudi prevzemnik v družini te bo hudo postrani gledal, če boš pripeljal »sfaširano« divjad v prevzemnico. Tudi v Nimrodu so aklih.

  5. #65
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    tinko balinko ima velikega psa, da poje vso razbito robo...

    Drugače pa sem zagovornik nekoliko trših krogel, zaradi sigurnega prestrela. Še nekaj. bolj kot je municija počasna, bolj je lahko kugla mehka in obratno...Moje mišljenje.

    ne more Sierra delat isto v 8x57is in pa v 30-06. In pika.

    tinko pa brez zamere
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  6. #66
    Član od
    Nov 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    163

    Privzeto

    potem je za 270 win RWS KS krogla dobra izbira za naše potrebe... se pravi srnjad, divji prašič ter jelenjad...?

  7. #67
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    KS je dobra kugla v mnogih kalibrih, ne samo v 270win. Jaz osebno imam raje trše od KS (v 30-06 9,7g preveč razbija).
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  8. #68
    Član od
    Nov 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    163

    Privzeto

    [QUOTE=Tine;32232]KS je dobra kugla v mnogih kalibrih, ne samo v 270win. Jaz osebno imam raje trše od KS (v 30-06 9,7g preveč razbija).[/QUOTE
    ja tako nekako kot si reku... zato pa moj oče v kalibru 30-06 uporablja ID Classic 9.7g... in je zelo zadovoljen......

    ...aja kako pa je v kalibru 270win s KS kuglo... tud razbija?

  9. #69

    Privzeto

    Kupite si Evolution. Ni poceni, je pa zelo dobra krogla, po efektu podobna ABCjki.

  10. #70
    Član od
    Nov 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    163

    Privzeto

    Citat sauer202 je objavil: Pokaži objave
    Kupite si Evolution. Ni poceni, je pa zelo dobra krogla, po efektu podobna ABCjki.
    vse bi blo ce bi kugla obstajala v kalibru 270win..:D

Stran 7 od 19 PrvaPrva ... 3456789101117 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •