Stran 6 od 19 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 183

Tema: Kaliber .270 Winchester

  1. #51
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post .270win

    Lp!

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    hitenbergom nosler 6.4g vendar mislim da se teh nabojev neda vec dobit
    8,4 grama Nosler...najbrž

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  2. #52
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Citat JANEZ L je objavil: Pokaži objave
    Lp!



    8,4 grama Nosler...najbrž

    Lovski zdravo
    Janez L
    ja res je se opravicujem

  3. #53
    Član od
    Nov 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    163

    Privzeto

    No takoj sem boljše volje, ko ti en takole pohvali puško... saj jaz jo drugače še nimam ...vendar jo dobim v roku treh tednov, je potrebno še počakat da dobim nabavno dovoljenje...
    če bi se sam odločal o kalibru bi verjetno izbral 30-06 ker ima oče z njo precej dobre izkušnje... ker pa bom puško dobil od dedka nimam kaj izbirat..
    preostane mi samo to, da se najdejo še taki kot je "tinko balinko" da puško v tem kalibru pohvalijo....:icon_:

  4. #54

    Privzeto

    tinko balinko, ne kritizirat Barnesa, preglej konstrukcijo oz. ustroj in namen razvitja krogle in ti bo marsi kaj jasno. Z oriksom in strel za 7 rebrom, boš srnjad in kja drugega tudi iskal. Se mi zdi, da si iz forumske "šole", če ne pade v ognju je krogla zanič.

  5. #55
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Citat kuglaabc je objavil: Pokaži objave
    tinko balinko, ne kritizirat Barnesa, preglej konstrukcijo oz. ustroj in namen razvitja krogle in ti bo marsi kaj jasno. Z oriksom in strel za 7 rebrom, boš srnjad in kja drugega tudi iskal. Se mi zdi, da si iz forumske "šole", če ne pade v ognju je krogla zanič.
    sej ne kritiziran.ampak kaj ti pomen neka hudiceva konstkukcija ce pa ne pade v ognju ves.poglej si karakteristike barnesa xlc mislim da so za ta naboj izredno slabe krogla barnesa xlc je tezka 8.4g pa ma isto zacetno hitros kot rws 9.7g....nevem no pac mnenja so razlicna moje je pac da v kal 270win barnes xlc nevelja nic.mogoce se v drugih kalibrih bolse obnese.moje mnenje je da za ta kaliber mora imeti krogla najmanj 900m/s zacetne hitrosti potem pada divjad na mestu tud ob strelih v mehko vrjemi previrjeno:icon_::icon_:

  6. #56
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Tinko Balinko nobena divjad ne pade v ognju če je zadeta v mehko pa naj bo krogla kakršna koli že hoče biti. Seveda pa če izstopi ali pa vstopi skoti pljuča je pa druga stvar.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #57
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    sej ne kritiziran.ampak kaj ti pomen neka hudiceva konstkukcija ce pa ne pade v ognju ves.poglej si karakteristike barnesa xlc mislim da so za ta naboj izredno slabe krogla barnesa xlc je tezka 8.4g pa ma isto zacetno hitros kot rws 9.7g....nevem no pac mnenja so razlicna moje je pac da v kal 270win barnes xlc nevelja nic.mogoce se v drugih kalibrih bolse obnese.moje mnenje je da za ta kaliber mora imeti krogla najmanj 900m/s zacetne hitrosti potem pada divjad na mestu tud ob strelih v mehko vrjemi previrjeno:icon_::icon_:
    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Tinko Balinko nobena divjad ne pade v ognju če je zadeta v mehko pa naj bo krogla kakršna koli že hoče biti. Seveda pa če izstopi ali pa vstopi skoti pljuča je pa druga stvar.
    mmmmmm probaj z horndy sst sicer to ni lovsko eticno ampak ce neprobas neves.ali k smo ze pri tem kalibru z hitenberger nosler 6.4g-se opravicujem v prejsnem postu k sem napiso 8.4g pred leti sem kupil v avstriji nosler 6.4g vednar ze dolgo mislim da ne delajo vec krogla je imela zacetno hitrost 970m/s.vendar je bla tezko obvladiva sploh v zastavini puski.ok pac usak ma svoje mnenje ko probas ves

  8. #58
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    mmmmmm probaj z horndy sst sicer to ni lovsko eticno ampak ce neprobas neves.ali k smo ze pri tem kalibru z hitenberger nosler 6.4g-se opravicujem v prejsnem postu k sem napiso 8.4g pred leti sem kupil v avstriji nosler 6.4g vednar ze dolgo mislim da ne delajo vec krogla je imela zacetno hitrost 970m/s.vendar je bla tezko obvladiva sploh v zastavini puski.ok pac usak ma svoje mnenje ko probas ves
    veper pa da se nebova narobe zastopla nisem napisal da umre na mest. ampak da oblezi na mest da nebo kazga nesporazuma

  9. #59
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Tinko Balinko naj ti šepnem ,da sem v svojem lovskem stažu uplenil cca 250 kosov srnjadi,100 kosov jelenjadi,55 divjih prašičev ,da sva z Dikom v 4,5 letih kolikor je uradna doba iskanja mojega psa pobrala precej čez 100 kosov različne divjadi in da sem z svojimi prejšnimi psi pobral ravno tako kakih 100 kosov.Polek tega sem dobrih 11 let vodil goste v državnem lovišču ki so streljali z vsemi mogočimi kalibri pa še nisem doživel,da bi velika divjad zadeta samo v mehko torej prestrel skozi trebušno votlino obležala na mestu.Ugasni ogenj v peči na dnu morja pa bom verjel ,da si tam videl čisto uporabno peč.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  10. #60
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Tudi jaz sem že veliko krogel pognal skozi cev. Veliko različnih, pa ne morem reči, da je bila katera slaba. Rečem lahko, da je važno le mesto zadetka in ne sama krogla. Razlike so bile le pri izstopnih ranah. To, da divjad obleži na nastrelu ali pa 20 ali 50 m stran, pa se mi zdi čisto nepomembno; važno, da jo dobiš. Itak je tudi tista, ki še beži nekaj 10 m že praktično mrtva in se svojega početja sploh ne zaveda.
    Če kdo hoče, da divjad vedno obleži na nastrelu, naj pač meri nekoliko višje, v hrbtenico, vendar pa bo izstopna rana večja.

Stran 6 od 19 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •