Stran 4 od 19 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 183

Tema: Kaliber .270 Winchester

  1. #31

    Privzeto

    Hm, bom kar ostal pri mnenju da je 270win zame prava izbira ker dvomim da bom gdaj šel na kakega medveda, po večini jagam srne, mogoče bom gdaj šel na kakega jelena ali pa gamsa če bom mel srečo da bom kam povabljen. Pa tudi za srnjega mladiča je .270 po moje boljši od .308. Zanima me samo kako je z prednostmi pri natančnosti med .270 in .308 na daljše razdalje.

    Kar pa se tiče tež in kalibrov, ki so z zakonom določeni jih je treba upoštevati, predvsem pa ne pisat o izkušnjah na robu legalnosti na tem forumu ki ga ne beremo samo lovci. Ampak tudi ljudje ki niso našega mnenja, kar se tiče jage in je to samo voda na njihov mlin in si mogoče prav iz takih odgovorov nabirajo argumente za napade na nas.

  2. #32
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post .270win

    Lp!

    Tako je Qonos bravo, tudi sam tega ne podpiram, čeprav je v vsakem skušnjavec. In še enkrat vsem .270 WIN s KS 9,7 gramov odgovarja vsem zahtevam zakona!!!!!, če pa jazbečeva pripomba ni letela name se mu iskreno opravičujem, samo pritisk mi je pa pošteno dvignilo. Predlagal sem mu 9,7gramsko kroglo!!!!

    Lovski zdravo
    Janez L

  3. #33

    Privzeto

    270Win kaliber je odlična izbira,le za divjad je slab!

  4. #34
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    bravo janez l
    jaz bi mu priporočal 6,5 in pa 9,1g rws se dobi je zakonsko dovoljeno če pa imaš 308W še pa vedno rabiž 9g kroglo ne pa 8g
    kuje ti pa predlagam da se ne preiskušaš preveč ,jaz sem sprobal barnes xlc 9,7g lastna polnitev pa ti poven da sem kaj kmalu obupal razen merjaščka ki je imel 120kg ta je padel po 20m od petih gamsov in dvanajstih kom srnjadi pa sem že bil tik pred tem da si kupim krvosledca .
    pri vseh komadih je bila istopna rana 2-3cm divjad je šla tudi do 200m(starejša srna in gams 1+) ostali nekje 150m ,pa vedno je bilo problem najti kri , ponavadi šele po kakih 20-30metrih.
    drugače pa sprobaj pa boš sam ugotovil.

    Franc 270Win kaliber je odlična izbira,le za divjad je slab! za divjad so pa prav vsi kalibri slabi

  5. #35

    Privzeto

    Janez l, ni bilo namenjeno tebi, poudarjam samo to, da z .270 po zakonu ne smeš streljat medveda.

  6. #36

    Privzeto

    Ker vidim,da je moje razmišljanje sprožilo ostre odzive in je offtopic prosim admina,da počisti za mano.V bodoče se bom trudil,da ne bom teh mojih neetičnih razmišljanj stresal tu na forumu!Če bo pa imel,kdo vseeno interes,da izve kaj več o tej krogli pa mi naj javi na ZS.Hvala.Lp.

  7. #37

    Privzeto

    Citat Qonos je objavil: Pokaži objave
    Hm, bom kar ostal pri mnenju da je 270win zame prava izbira ker dvomim da bom gdaj šel na kakega medveda, po večini jagam srne, mogoče bom gdaj šel na kakega jelena ali pa gamsa če bom mel srečo da bom kam povabljen. Pa tudi za srnjega mladiča je .270 po moje boljši od .308. Zanima me samo kako je z prednostmi pri natančnosti med .270 in .308 na daljše razdalje.
    Hmmm... jaz ti svetujem, da še enkrat premisliš. Kljub temu, da verjamem, da je 270 Win dober kaliber bi ti jaz še vedno svetoval 308 Win. al pa 30-06. 270 Win je precej podoben evropskemu 7x64. Glede moči in dimenzij bo prav gotovo zadovoljil tvoja pričakovanja, je pa zame velik minus pomanjkanje ali pa mala izbira streliva. V kalibru 308 win in 30-06 boš imel veliko izbiro krogel različnih grmaž in konstrukcij, pri 270 win. pa boš verjetno pogosteje omejen na to, da boš moral vzeti pač tisto kar bo v trgovini. Ali pa se vsaj prej pozanimaj pri trgovcih kako je s strelivom v tem kalibru pri njih.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  8. #38

    Privzeto

    se strinjam z gangesom. je pa potrebno seveda vedeti, v kakšnem lovišču boš lovil. Za moje pojme, je 270win še najbolj primeren za nižinski lov pretežno srnjadi, 308win je precej splošno uporaben (predvsem se odlično odreže bolj v gozdnatih loviščih pretežno z jelenjadjo), 30-06 pa se uporablja podobno kot prejšnji, s to razliko, da je mogoče primernejši za strele na nekoliko večje razdalje (mogoče kaka panonska nižina ali pa visokogorje).

    v splošnem sta zadnja dva kalibra precej podobna in ni bistvene razlike (prvi ima bolj strmo parabolo, vendar običajno bistveno manjši odsun; drugi ima bolj položno parabolo, pa močnejši odsun; v naših loviščih primerna tam, kjer streljamo dosti jelenjadi in prašičev), 270win pa je bolj primeren za nekoliko lažjo divjad (lovišča z več srnjadi kot jelenjadi).

    to je tako malo nasplošno, seveda na odsun, parabolo leta krogle itd vplivajo najrazličnejši faktorji (od polnitve, teže krogle, primernosti kopita,...), vendar če bi pogoje vsaj približno poenotili, bi bili izsledki podobni temu, kar sem prejle napisal.

    lp

  9. #39
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Js pa mislim, da je vseeno, za kateri kaliber se boš odločil, tut za 270win se dobi veliko municije(federal, rws, sako, winchester,...). Edino match kugle ne vem če so za 270win, vendar se včasih najde kaka lovska kugla, ki je tako natančna kot match. Naprimer sam sem z očetovo prejšno puško sava kranj 308win z rws doppelkern 10.7g delal grupo blizu 1cm(3 streli), tako da včasih match municija slabše nese kot lovska.
    Oba kalibra sta zelo dobra, tako da ti predlagam da vržeš kovanec

  10. #40
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post .270 Win

    Lp!
    Bi vas samo vprašal, ali potem menjate krogle, kot hlače? Jaz uporabljam isto že deset let in jo ne nameravam menjati!

    Lovski zdravo
    Janez L

Stran 4 od 19 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •