Stran 3 od 19 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 183

Tema: Kaliber .270 Winchester

  1. #21
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat kuje je objavil: Pokaži objave
    Teohafy potem jaz ne smem v naši LD povedat,da ima krogla,ki jo bom letos uporabljal v kalibru 308win samo 8g.Da ne bom imel potem,če bo padel kakšen merjasec težave pri disciplinski komisiji!...
    Ne boš imel težav pri disciplinski komisiji, oz. odvisno od tvoje LD.
    Zagotovo pa boš imel težave z lovskim inšpektorjem, posledično pa verjetno tudi tvoja LD.
    Zakoni in pravila so zato, da se jih spoštuje. In tudi eno od pravil tega foruma je, da se spoštuje zakonodajo RS.

    Dobrodošle so debate, zakaj so nedovoljene reči neprimerne, v čem so slabše od dovoljenih, pa magari tudi obratno.
    Prosim le, da ne propagirate nezakonitih postopanj in še posebej prosim,, da se ne igrate v škodo divjadi. Če ste imeli do sedaj srečo, pa ni rečeno da bo tako naslednjič in živali boste povzročili nepotrebno trpljenje.

    Hvala za upoštevanje in prijetno debato še naprej!

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    Citat kuje je objavil: Pokaži objave
    Teohafy potem jaz ne smem v naši LD povedat,da ima krogla,ki jo bom letos uporabljal v kalibru 308win samo 8g.Da ne bom imel potem,če bo padel kakšen merjasec težave pri disciplinski komisiji!Sem pa prepričan,da bo ob dobrem zadetku delovala enako,če še ne vsaj bolje kot kakšna 11,7g.Namreč s to kroglo v istem kalibru je prijatelj uplenil jelena na 140m,ki je iztrebljen tehtal 194kg.Krogla je jelena prebila padel pa je na mestu!Predvsem pri težji divjadi kažejo te nove solid krogle(impala,hdb,aero-mayerl,jaguar,barnes tsx,kjg...)odlične rezultate.Tehnologija gre pač hitreje naprej kot pa pogledi nekaterih tako znanih piscev pravilnikov o uporabi ter moči orožja pri nas!!!
    pa mi prosim razloži zakaj bi imel 8g kroglo za merjasca a da bi se potem hvalu.


  3. #23

    Privzeto

    Dragi Admin!Kot mlad lovec se zelo držim pravil mogoče še celo bolj kot večina starejših lovcev v naši LD.Ker sem pa mlad me pa tudi zanimajo razne nove stvari,ki so na tržišču.Če lahko vsa Evropa legalno lovi s temi novimi solid kroglami,ki dajejo odlične rezultate pri lovu ne vem zakaj nebi tudi jaz to zadevo,če jo imam možnost preizkusil.Defenitivno se strinjam,da propagiranje takšnih stvari tukaj na forumu ni najbolje saj berejo ta forum tudi nelovci.Ampak jaz sem se odločil,da bom letos preizkusil KJG-spitz 8g.Ker bo glavnino odstrela predstavljala srnjad ter prašiči do razreda lanščakov vem,da ne bom kršil naše zakonodaje.Če se pa od kje pojavi kakšen kos težje divjadi in ga imam možnost uplenit pa ne bom razmišljal nič več ali manj,kot to,da ga bom uplenil v skladu z gojitvenim načrtom naše LD ali katere druge v katero bom povabljen na lov!Pri vsem skupaj bo pa veliko vlogo odigrala mata narava,Dijana(kdor v to verjame) ter moje sposobnosti ocenjevanja divjadi in nazadnje strelske sposobnosti!Lp.

  4. #24

    Privzeto

    Ne,da bi se hvalil pumpa ampak zato,ker me zanima kako lahko prispeš do cilja še po kakšni drugi poti!

  5. #25

    Privzeto

    Pozivam administratorja da neposredno napeljevanje h kršenju predpisov ne tolerira. Prav tako izražanje pripravljenosti do "slučajnih" kršitev ne.
    Nisem noben zakoreninjen pristaš stare tehnologije (pa ne ostarele, da ne bo pomote) in tudi ne verjamem v optimalnost veljavnih predpisov, a ti veljavni predpisi so vse kar nam trenutno zakonsko omogoča, da sploh imamo kaj prijeti v roke. Pusti leva pri miru dokler spi. Lovski inšpektor pa bo težko dokazal domnevno kršitev in rekunstruiral kroglo po prehodu ovire (lovski blagor).
    A lahko malce poradirate, prosim?

  6. #26

    Privzeto

    Če se vrnemo nazaj na temo: 270 win, 308 win in 30-06.
    Mogoče je še za omeniti, da ponekod v EU ne dovolijo uporabe "militarnih" kalibrov, npr. v Franciji, kar pa zadnja dva sta.
    Še en ne-militarni je 7x64, ki tudi ni slab, je pa prišel iz mode.

  7. #27
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Kaliber .270 WIN

    Lp!

    "Takolele" forumovci
    ...............................kal................ ....teža krogle........jouli/100m
    jelenjad, kozorog,
    damjek, divji prašič......6,5........................9,0........ .........2.500


    gams, muflon...............6..........................6, 0.................1.800


    medved......................7..................... .....11,0................3.000


    tako pravi zakon!!!!!


    .270WIN strelivo RWS če povem v milimetrih je kaliber 6,89 mm

    KS................................................ .......9,7...................3.143

    HMK............................................... ......8,4...................2.942


    .270WSM (short magnum)

    KS................................................ .......9,7....................3.595

    to lahko vidite na RWS- ovi spletni strani!!!!
    Res Qonos medveda ne boš smel streljati z njo, ampak vse ostalo brez greha. Mogoče še boljša izbira .270WSM je nova samo se bo uveljavila!
    Vzemi 9,7gr. KS in ne boš kršil nobenih zakonov! Sicer nisem pristaš ameriškega orožja, ampak kalibre imajo pa O.K. Sam imam .270 WIN original mauser, predelan in dodelan v puškarstvo Bock - Kranj. Puška, da jo ne menjam v kombinaciji s Zeissom 8X56 sta super kombinacija.
    Ps. nehajmo govoriti "bom streljal na 300 metrov" vsaj na lovu ne . Veste koliko je to. "Hudimanovo" daleč, a se če je že "mus", to pa ni nikoli, tudi z .270WIN "užgat". Mamo "ornk" gamsovo "jago" in dosti lovim gamsa ter sem jih že dosti uplenil ampak na 300 metrov to je mal "delč". 210 metrov, izmerjeno pred pričami, kozel najdlje, pa daleč od tega, da bi bil slab strelec. Vedo tisti, ki me poznajo. Samo prav oceniti, pa če ravno s spektivom "ne me hecat".
    Na strelišču ni blema 300 nej bo zaradi mene tudi 500 metrov če hočete. Pač v lovišču prizanesimo divjadi, če "zastreliš" tarčo "ni blema", kaj pa divjad je to isto. pa da mi ne bo kdo nazaj "Jest pa ne falim" Sem sam to 13 let mislil, no potem se mi je pa lani naredilo!!!!
    Qonus ti pa kar korajžno po svojo .270 in še enga Zeiss-ka gor, pa sigurno nisi mimo "užgal"

    Lovski zdravo
    Janez L

  8. #28

    Privzeto

    Dober zgled dajeta fanta...če že kršita pravila tega ni potrebno javno objavljati.

  9. #29
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post .270 Win

    Lp!


    Halo kdo pa krši pravila, a. Moram raspredelnico še po točkah ločiti In kje kaliber .270 WIN pri 9,7 gramskem KS ne odgovarja zakonu, razen za medveda, kar sem povedal???????


    Lovski zdravo
    Janez L

  10. #30

    Privzeto

    qonos,steyr manlicher 270 win. pa tko kot paravi Janez daš gor enga Zeissa al pa Swarovskega. edino kar je...50 let ne boš nove puške kupoval.
    lovski zdravo !

Stran 3 od 19 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •