Stran 15 od 19 PrvaPrva ... 5111213141516171819 ZadnjiZadnji
Rezultati 141 do 150 od 183

Tema: Kaliber .270 Winchester

  1. #141
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Impala...

    Lp!

    8,4 gramski Soft point ima začetno hitrost 957 m/s. Poglej si ta link.
    http://www.norma.cc/default.asp?Lang=2#

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  2. #142
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    ja res je pa zacuda obstaja tudi vulkan krogla.v sloveniji pa kot da je ni kot da ne obstaja
    a ves kaj me pa najbol cudi da sem imel na normini skatli v cal.270 napiasano softpoint 9.7g kot pa vidim na njihovi uradni strani to sploh ne ostaja.zdej mi pa res ni nic vec jasno

  3. #143
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Impala...

    Lp!

    Ja Tinko tako je to ali povedano drugače, Človek se celo življenje uči zato, da "mrje", neveden... lepše povedano, seveda.Povezava 3792

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  4. #144

    Privzeto

    Janez LB in pohvale za "dizertacijo".

    Kolikšna je vstopna in iztopna rana je še vedno vprašanje! En samcat primer ne da odgovora. Za vprašati se je tudi, ali morda ta krogla v tem kalibru ni prehuda za srnjad? ... Vprašanj je še več. Dobrodošlo bi bilo odpreti temo impala krogle in tja pošiljati slike. Tako bi dobili boljšo sliko o teh kroglah in učinkih na različni divjadi in različnih kalibrov.

    Detel, če krogla ostane cela, je to le pozitivno, važno je, da se oblika spremeni! Deformacije pa so pri vojaških minimalne...

  5. #145
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Impala...

    Lp!

    Ojla Jereb! Prvo Hvala! Hvala za Blagor in Hvala za idejo. Bom odprl novo temo o teh kroglah in nabojih.
    Dejansko pa če si prebereš na straneh je to krogla za vse, saj ravno v tem mojem kalibru streljajo od ruševca do losa. Vem sliši se čudno, a je res. Krogla se v bistvu nič ne deformira, le površina krogle je zasnovana tako, da povzroča poškodbe.
    Bom sedaj odprl novo temo.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  6. #146

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    .zanima me predvsem za starejse orozje kaksna c. zasatava,ker po mojem mnenju se v teh nabojih ustvarjajo vecji pritiski in bi znal v skrajnem primeru dobiti tudi kaksen zaklep v glavo.sprasujem pa predusem zato ker sem ze dozivel da je jagru na streliscu iz jugoslovanske puske cal.223rem pri uporabi streliva 5.56nato utrgalo zaklep in ga je dobil v glavo.ali je pri hitrejsih nabojih vecja obrabljenost cevi...........ce ve kdo kaj v tej smeri naj pise:icon_:
    Ejejejejejjj,a si že kdaj slišal za tormentacijski preizkus orožja,to je tisto ki ti da "štempel" na puško (CIP)? No,če si,potem boš vedel da tam uporabijo še enkrat močnejše polnjenje od standarda za določen kaliber! To mora zdržat vsak kos orožja,sicer ne dobi žiga in ne more it v prodajo,pa naj bo to rus,jugoslovan al pa švaba! Kar pa se tiče tistega,ki je streljal 223 Nato in mu je zaradi tega utrgalo zaklep,pa je tudi malo iz trte izvita; ne pravim da to ni bilo res,ampak ni bilo zaradi tega!!! To bi se mu lahko zgodilo tudi z običnim čehom......
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  7. #147
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat n44p. je objavil: Pokaži objave
    vse bi blo ce bi kugla obstajala v kalibru 270win..:D
    Nevem,če je kdo odgovoriu...270 win ima kroglo evolution,če se ne motim 10,1 gr..
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  8. #148

    Privzeto

    Živjo
    Ne vem če jo ma,na uradni strani od RWS-a je ni za ta kaliber.
    lkp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  9. #149
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Živjo
    Ne vem če jo ma,na uradni strani od RWS-a je ni za ta kaliber.
    lkp
    Včer sem kupoval municijo za mojo novo krepalico in sem jo zaslediu v eni od trgovin v Celju..sicer le na spisku,iz katerega se da naročit
    Cena pa je previsoka zame (3,4 € po kosi)
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  10. #150
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post .270win...

    Lp!

    Citat andrej win je objavil: Pokaži objave
    Včer sem kupoval municijo za mojo novo krepalico in sem jo zaslediu v eni od trgovin v Celju..sicer le na spisku,iz katerega se da naročit
    Cena pa je previsoka zame (3,4 € po kosi)
    Ali misliš RWS-ovo kroglo evolution za kaliber .270WIN???

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

Stran 15 od 19 PrvaPrva ... 5111213141516171819 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •