Stran 1 od 19 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 183

Tema: Kaliber .270 Winchester

  1. #1

    Privzeto Kaliber .270 Winchester

    Nameravam kupit risanico, skoraj sem se že odločil za Steyr Manlicher Pro Hunter. Ker sem še malo zelen v teh stvareh me zanima kakšen kaliber mi predlagate. V našem lovišču se v glavnem lovi Srnjad. Rad pa bi streljal za dušo tudi na tarčo 200-300m.
    Odločam se za .270 winchester da lahko grem kdaj tudi z puško kam na jelena ali prašiča.

    Zanima me kakšna je razlika v odsunih kaliber .270- kaliber .30-06 in kaliber .308. Predvsem razmšljam da je .270 še dober kaliber z zmernim odsunom. Je .270 primeren tudi za strele na daljše razdalje.
    Prosil bi tudi če lahko gdo poda prednosti in slabosti teh kalibrov, mogoče izkušnje.

    Kakšne so izkušnje z Mannlicher Pro hunter in temi kalibri.

    Kakšne pa so kaj cene teh nabojev je velika razlika v ceni med tem kalibri.

  2. #2

    Privzeto

    Živjo
    Glede izbire kalibra ti jaz svetujem 308 win imaš večji izbor streliva, kot tudi krogel če imaš namen sam polnit. Razlika v ceni med 270 in 308 naboji je zanemarljiva. Odsun ni pri 308 nič močnejši, če ne celo manjši. Kar pa se tiče streljanja na 300m pa ni velike razlike med 308 in 270 z obema kalibroma lahko streljaš na to razdaljo. Sam imam izkušnje ko sva s prijateljem streljala na 300m on z kal. 270 jaz pa 308 pa so bili zadetki nekje v isti višini +-5cm.Mislim da je 308 tudi bolj precizen kaliber ,saj je najbolj svetovno razširjen kaliber tako v vojski ,kot tudi pri športnih strelcih in vse bolj tudi med lovci. Pa še, če se boš kdaj odločil z 308 lahko streljaš tudi medveda z 270 pa ,če se ne motim ne.
    Tako, da je 308 za moje pojme veliko bolj uporaben kaliber kot 270.
    Samo moje skromno mnenje
    Lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  3. #3

    Privzeto

    Če je dolga razdalja zate 300 m potem so ti trije kalibri precej enakovredni.

    Pri enaki teži krogel (9,7g) imata .308 win in 270 Win ca 10% manjši odsun kot .30-06.

    .270 Win je v Evropi relativno malo razširjen, kar pomeni manjšo ponudbo streliva. Pri kvalitetnem strelivu za lov razlike v ceni niti ni, problem pa je pri strelivu za vadbo (cena, natančnost).

    Če razmišljaš o puški s katero boš tudi streljal na tarče in v kalibru primernim in dovoljenim za lov parkljaste divjadi, potem je verjetno .308 Win najbolj primerna izbira. Če nameraveš dosti streljati potem ti svetujem ne prelahko puško - vsaj 3,6 kg golo in z vsaj semi vermint debelino cevi.

    Vprašanje je tudi kašen lov se boš šel, ali ti je dolžina cevi npr 61 cm preveč npr. za štantarijo. 308 je najbolj primeren od teh treh za kratke in kompaktne puške (krajšo cev).

    Vsi od naštetih kalibrov so dobri, če zadaneš.

  4. #4

    Privzeto

    Citat janez valentic je objavil: Pokaži objave
    Vsi od naštetih kalibrov so dobri, če zadaneš.
    Izjava leta :icon_:

  5. #5

    Privzeto

    .308 ni debate

    .270 je za naše razmere kar malo eksotika

  6. #6
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    stajerska
    Prispevki
    100

    Privzeto

    pred slabim mesecem sem kupil to pusko-pro hunter!imam jo v kalibru 30-06,cev pa je dolga 51 cm!pred nakupom sem se odlocal za kaliber 7x64,wendar je z 30-06 dovoljeno streljati vec vrst divjadi,tako da sem se odlocil za tega!po dosedanjih strelih puska nese odlicno!o tej puski je pa tudi tema ze odprta tako da tam poglej kaksno mnenje wec o njej!mislim da bo to odlicna nalozba

    LP

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    kaj pa lahko več strelaš z 30-06 od 7x64?

  8. #8
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Khmmmm!!

    (.270 win)!

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    kaj pa lahko več strelaš z 30-06 od 7x64?
    S tem je bilo misljeno,da mal rezerve pri premeru krogle ne more skoditi a medveda lohk z 7-ko užgeš?

    ..270hmmm
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  10. #10

    Privzeto

    medved(ka) minimum 7mm 3000J/100m 11 g

Stran 1 od 19 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •