Stran 17 od 19 PrvaPrva ... 713141516171819 ZadnjiZadnji
Rezultati 161 do 170 od 183

Tema: Kaliber .270 Winchester

  1. #161

    Privzeto

    Živjo
    danes sem jih mel v rokah in videl tudi rezultate na tarči. Tako da obstajajo. Čudno pa je da jih nikjer ne v katalogih na na spletu ni zaslediti.
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  2. #162
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Živjo
    danes sem jih mel v rokah in videl tudi rezultate na tarči. Tako da obstajajo. Čudno pa je da jih nikjer ne v katalogih na na spletu ni zaslediti.
    lp
    In,kaki so ti rezultati??
    V nekaterih tudi ni za 8x68S evolutiona..pa obstaja
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  3. #163

    Privzeto

    Živjo
    Ma rezultati so okrog 2,5-3cm, sem pa videl samo tarčo tako da ne morem trdit zagotovo,ker je to strelal nekdo ki mu ne verjamem čisto vsega. Ampak glede na to da je v drugih kalibrih dokaj precizna verjamem da je tudi v 270 win. Jaz vsekakor zlepa ne grem s te krogle imam jo pa v 300 WSM kjer sem jo že kar dobro preizkusil,ter v 308,7x65R in 7x64 kjer pa jo še nisem preizkusil na divjadi.
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  4. #164

    Privzeto

    ojla,
    Andrej žal nisem slikal izhodne rane pa vendar, izhodna je bila enako velika kot pa vstopna rana, krogla je vstoila točno v pleče prebila 3 rebra in izstopila na vratu ( ker je srnjak stal malo postrani), ko sem ga pa iztrebil sem ugotovil da je priletel '' špriter '' tudi v jetra in jih uničil več kot eno tretino, mankal je tudi desni prekat pljuč, tako da ...
    Jaz sem sam z to puško in enako kroglo uplenil medveda ( 130 kg ) pa je padel v ognju krogla je prebila oba plečeta..enako je bilo pri dedijo samo da je bil medo malo manjši.
    Tudi rezultati na tarči so super, če imaš dovolj mirno roko lahko ustreliš kroglo v kroglo...

  5. #165

    Privzeto

    Ej, Veter ..... aveš kaj je to kroglo v kroglo, ne pretiravat, mal sem pa že postrelal patronov pa ni glih tako.

  6. #166
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat VETER Z URŠLE je objavil: Pokaži objave
    ojla,
    Andrej žal nisem slikal izhodne rane pa vendar, izhodna je bila enako velika kot pa vstopna rana, krogla je vstoila točno v pleče prebila 3 rebra in izstopila na vratu ( ker je srnjak stal malo postrani), ko sem ga pa iztrebil sem ugotovil da je priletel '' špriter '' tudi v jetra in jih uničil več kot eno tretino, mankal je tudi desni prekat pljuč, tako da ...
    Jaz sem sam z to puško in enako kroglo uplenil medveda ( 130 kg ) pa je padel v ognju krogla je prebila oba plečeta..enako je bilo pri dedijo samo da je bil medo malo manjši.
    Tudi rezultati na tarči so super, če imaš dovolj mirno roko lahko ustreliš kroglo v kroglo...
    Zelo zanimivo,ker sem slišal,da je to precej mehka krogla in če ob takem zadetku ostane toliko kompaktna,da je izstrel tako majhen, je verjetno zelo uporabna za vso našo divjad.
    o natančnosti RWS-a nebi dvomil,je pa sigurn odvisno,s katero puško je bila krogla poslana u tarčo

    Hvaza za info veter:icon_smile:
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  7. #167
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Sigurno je 270 odličen kaliber,ampak mene je razočaral takoj,ko sem ustrelil dva srnina mladička.
    Mogoče napaka-premehka krogla...oba res zadeta malo nazaj,pa vendar.
    Prvi streljan na 100 m ,padel v ognju,krogla S&B PTS 9,7g,kroglo je na sredi telesa 6 kg mladiča obrnilo za 45 stopinj,pošlodbe ...hmm,kar precejšnje.
    2. mladič ,strel pod 100 metri,krogla RWS KS 9,7g,padel na mestu,na zunajnji pogled ne prevelike poškodbe,ko pa sm očistil,so se rebra še komaj da držala hrbtenice,na eno roko bi preštel koliko je bilo celih----

    Krogle,ki so mi jo svetovali,nekateri,ki uporabljalo ta kaliber ,še nisem sprobal na divjadi --RWS H-mantel

    Zato pa prilagam test S&B XLC 8,4g (stlačen papir ,malo manj kot 10cm in dva "fosna" 6 cm,stel na 95 m)...upam da slike dost povejo :icon_:
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  8. #168
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Moravška dolina
    Prispevki
    448

    Privzeto .270 Win

    To blo pa fajn za drva kvat

  9. #169

    Post

    Citat andrej win je objavil: Pokaži objave
    Sigurno je 270 odličen kaliber,ampak mene je razočaral takoj,ko sem ustrelil dva srnina mladička.
    Mogoče napaka-premehka krogla...oba res zadeta malo nazaj,pa vendar.
    Prvi streljan na 100 m ,padel v ognju,krogla S&B PTS 9,7g,kroglo je na sredi telesa 6 kg mladiča obrnilo za 45 stopinj,pošlodbe ...hmm,kar precejšnje.
    2. mladič ,strel pod 100 metri,krogla RWS KS 9,7g,padel na mestu,na zunajnji pogled ne prevelike poškodbe,ko pa sm očistil,so se rebra še komaj da držala hrbtenice,na eno roko bi preštel koliko je bilo celih----

    Krogle,ki so mi jo svetovali,nekateri,ki uporabljalo ta kaliber ,še nisem sprobal na divjadi --RWS H-mantel

    Zato pa prilagam test S&B XLC 8,4g (stlačen papir ,malo manj kot 10cm in dva "fosna" 6 cm,stel na 95 m)...upam da slike dost povejo :icon_:

    Ej ti prjatu...eni bi takele fosne doma rabl...pa jih nimamo...ti pa strelaš v njih....matr matr.....
    Drgač pa....bogi mladički ja....če jih tale tvoja 270 zadane....

  10. #170
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    a andrej sem ti dobre patroncke zrihto,ce ne za druzga za drve kalat bodo dobri.......in si ze uplenil kaj,no ko bos porocaj........
    evo se moj prestrel 150m prvi levo probni potem pa popravek in trije zares.titan je pa titan
    Last edited by tinko balinko; 7. December 2010 at 21:24.

Stran 17 od 19 PrvaPrva ... 713141516171819 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •