Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 26

Tema: Kaliber 45-70 Gov

  1. #1
    Član od
    Apr 2011
    Lokacija
    Brezje
    Prispevki
    23

    Privzeto Kaliber 45-70 Gov

    Ali ima kdo kakšne iskušnje z kalibrom 45-70 Gov. LP

  2. #2

    Privzeto

    Vsak, ki se le malo spozna na orožje pozna ta naboj. Je najstarejši naboj za puško (1865) in je še vedno v uporabi. Spremenilo se je le polnjenje in krogle, ki so bile nekoč neoplaščene.
    To je kaliber za lov prašičev. Zaradi teže krogle in male hitrosti je krogla zelo stabilna v goščavah. Energija na 100m je približno enaka 7x57R (okrog 2500J).
    Na kratko. Dober kaliber za krajše razdalje, dobra prodornost običajno brez hudih podpludb. Kaliber za nostalgične poznavalce orožja.
    Izkušne so pa lahko zelo pristranske. Kdor ima takšno puško jo bo hvalil, nekdo drug pa kritiziral, ker ni vsestranska. Tu mislim predvsem strele na večje razdalje.
    Last edited by alojz1; 21. June 2011 at 21:34.

  3. #3
    Član od
    Apr 2011
    Lokacija
    Brezje
    Prispevki
    23

    Privzeto

    No lepo vidim, da naj bi bil kar uporaben za lov na divje prašiče po goščavi. Moram pa priznati, da se nisem še srečal z nim prvič sem ga zasledil pri Rebcu.
    Alojzi ali mogoče imaš oržje takšnega kalbra?

  4. #4

    Privzeto

    Nimam. Pa se je nebi branil. Jaz vedno pravim, da naj ima lovec le eno puško in jo zna prav uporabiti. Prevečkrat vidim cel arzenal orožja, strelec ali lovec pa...

  5. #5
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Nimam. Pa se je nebi branil. Jaz vedno pravim, da naj ima lovec le eno puško in jo zna prav uporabiti. Prevečkrat vidim cel arzenal orožja, strelec ali lovec pa...
    Se popolnoma strinjam s tabo!

  6. #6
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Privzeto 45-70gov...

    Lp!

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Jaz vedno pravim, da naj ima lovec le eno puško in jo zna prav uporabiti. Prevečkrat vidim cel arzenal orožja, strelec ali lovec pa...
    Jaz se pa ne strinjam s teboj! Puške so mi za dušo in prav z vsako lovim in tudi zadanem, tam kamor pomerim. To lahko potrdi tudi Zeno33. Tudi vprašanje je bilo namenjeno o izkušnjah, ne o pisarijah iz katalogov. Zeno iz prve roke pa:"Muflon, kot ena "trših" vrst divjadi, strel na 80 metrov, malo višje za pleča. Ovco je dejansko "preklalo" na pol."

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  7. #7
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Puška takšnega kalibra se trenutno prodaja pri oglasih...
    Baikal, dvocevna prelamača...

  8. #8
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat JANEZ L je objavil: Pokaži objave
    Lp!
    Zeno iz prve roke pa:"Muflon, kot ena "trših" vrst divjadi, strel na 80 metrov, malo višje za pleča. Ovco je dejansko "preklalo" na pol."

    Lovski zdravo
    Janez L
    No, sam ponavadi so rane pri manjši divjadi z težkimi in počasnimi kalibri izredno majhne... a imaš tako mehko kroglo in si kost zadel?

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    No, sam ponavadi so rane pri manjši divjadi z težkimi in počasnimi kalibri izredno majhne... a imaš tako mehko kroglo in si kost zadel?
    Citat JANEZ L je objavil: Pokaži objave
    Lp!



    Jaz se pa ne strinjam s teboj! Puške so mi za dušo in prav z vsako lovim in tudi zadanem, tam kamor pomerim. To lahko potrdi tudi Zeno33. Tudi vprašanje je bilo namenjeno o izkušnjah, ne o pisarijah iz katalogov. Zeno iz prve roke pa:"Muflon, kot ena "trših" vrst divjadi, strel na 80 metrov, malo višje za pleča. Ovco je dejansko "preklalo" na pol."

    Lovski zdravo
    Janez L
    1) Kaliber 45-70 Goverment lahko komot uporabljaš do 150m za odstrele vse naše divjadi. S primerno konstrukcijo krogle lovijo z njim tudi v Afriki, vse razen Big5.
    2)Mislim, da Janez ne opisuje učinka 45-70 Gov., ampak 9,3*64 Brenneke.

  10. #10

    Privzeto

    Citat JANEZ L je objavil: Pokaži objave
    Lp!
    Muflon, kot ena "trših" vrst divjadi, strel na 80 metrov, malo višje za pleča. Ovco je dejansko "preklalo" na pol."

    Lovski zdravo
    Janez L
    Brez zamere Janez L ampak potrdil si točno to, kar sem napisal (da je dobro imeti le eno puško in jo znati uporabljati).
    Ali je tvoj prijatelj malo slabše zadel (v hrbtenico) ali pa uporablja kakšne varmint krogle. Drugače muflona nebi "preklalo".
    45-70 kaliber mi je všeč tudi zato, ker lahko streljaš tudi poceni 45 colt naboje, 454 casul in 460 S&W.
    Drugače pa je ta kaliber zelo podoben 45 Blaserju, ki pa še ni polnoleten in je namenjen ravno za lov prašičev.
    In tudi Muzikant je prav napisal.

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •