Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Krma

  1. #1

    Privzeto Krma

    Zdravo vsem skupaj!

    Kdor ima v lovišču jelenjad bi prosil za mnenje; s kom krmite jelenjad (kaj vam najraje poje)? Probal sem s krmnim krompirjem, krmno peso, kostanjem -letos sem posejal krmno peso.....Praktično niti mi ne dotakne, razen koruze (katero zalagam za d.prašiče) in deteljo katero popase. In seveda rada obiskuje kaluže.

    Kaj pa vaše mnenje, slišal sem, da se mora navaditi na krmo. Naj povem da jelenjadi nimamo veliko, je pa vedno prisotna.

    hvala za vaše mnenje.

    lp

  2. #2

    Privzeto

    Živjo
    Tudi mi nimamo veliko jelenjadi je pa tudi vedno prisotna kakih 20-30 kom se stalno giblje na našem teritoriju. Mi dajemo jelenjadi za zimsko krmo sladkorno peso in koruzo v klasih, če pa dobimo letos na žalost nismo jim damo jabolčne tropine kar imajo zelo radi. pri nas najraje jedo sladkorno peso. Na krmne njive pa posejemo ohrovt,ki ga tudi radi jedo.
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  3. #3

    Privzeto

    Tropine,pesa to imajo najraje!

  4. #4

    Privzeto

    Na krmišču ki ga oskrbujem imamo postavljenega Herkulesa z koruzo, poleg tega nemečem še malo pese, jeseni pa tudi jabolka (sezonsko sadje). Jelenjed, srnjad, jazbec, golobi.. vsega je polno
    Bolj pomembno kot kaj je na krmišču je pomembno da je krmišče skozi založeno.

  5. #5

    Privzeto

    Jazbec se strinjam s tabo. hvala lepa vsem za mnenja.

    lp

  6. #6

    Privzeto

    Citat trma je objavil: Pokaži objave
    Zdravo vsem skupaj!

    Kdor ima v lovišču jelenjad bi prosil za mnenje; s kom krmite jelenjad (kaj vam najraje poje)? Probal sem s krmnim krompirjem, krmno peso, kostanjem -letos sem posejal krmno peso.....Praktično niti mi ne dotakne, razen koruze (katero zalagam za d.prašiče) in deteljo katero popase. In seveda rada obiskuje kaluže.

    Kaj pa vaše mnenje, slišal sem, da se mora navaditi na krmo. Naj povem da jelenjadi nimamo veliko, je pa vedno prisotna.

    hvala za vaše mnenje.

    lp
    Poskusi z balami napol suhe trave(to so bale,ovite z najlonom).Pri nas so se dobro obnesle,tudi jelenjad jo pozimi poje,vendar moraš imeti dostop do krmišča z traktorjem,da jih tja lahko pripelješ.pa še veliko cenejša krma je kot ostalo.

  7. #7

    Privzeto

    Citat krt je objavil: Pokaži objave
    Poskusi z balami napol suhe trave(to so bale,ovite z najlonom).Pri nas so se dobro obnesle,tudi jelenjad jo pozimi poje,vendar moraš imeti dostop do krmišča z traktorjem,da jih tja lahko pripelješ.pa še veliko cenejša krma je kot ostalo.
    Krt, a misliš na silažo?

  8. #8

    Privzeto

    Mislil je na senažo, senaža pa je travna silaža. :icon_:

  9. #9

    Privzeto

    Citat trma je objavil: Pokaži objave
    Krt, a misliš na silažo?
    Da,travna silaža.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •