Rezultati 1 do 5 od 5

Tema: dolžnosti lovske družine

  1. #1

    Privzeto dolžnosti lovske družine

    S 1.1.2008 sem postal član lovske družine. Vendar kot domnevam nisem enakopraven član, kajti lovska družina se zame takorekoč ne zmeni nič, saj mi ni priskrbela niti dnevnika dela lovskega pripravnika, zato sem si ga mogel priskrbeti sam. Prav tako me nikoli ne povabi na noben sestanek in niti na občni zbor (vsi ostali dobijo vabila razen mene), ko pa sem odsoten, pa slišim od mentorja in ostalih čllanov da je vodstvo razočarano nad menoj da se ne udeležujem sestankov. Kako se jih naj udeležujem če zanje izvem šele teden kasneje od neke tretje osebe. Prav tako zelo dolgo nisem imel mentorja, saj sem ga dobil šele pred mesecem dni. Zato me zanima kakšno dolžnost imajo lovske družine glede pripravništva, so dolžne izdati kakšna potrdila o članstvu in podobne zadeve, kajti takorekoč edina stvar ki sem jo prejel je bil poziv da naj nakažem članarino na njihov bančni račun, pa še to sem dobil dan pred iztekom roka plačila. Zato naprošam nekoga ki je bolj domač na tem področju da mi razloži te zadeve, da bom šel do vodstva in jim nekaj stvari povedal v obraz preden zamenjam lovsko družino.

    hvala lepa in lep pozdrav

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Mislim da imate tule mal problema,sploh kar se informiranja tice
    Res da je dolznost vsake LD,da obvesti vsakega clana (in kot pripravnik veljas za clana) o dogajanju,sestankih,del.akcijah (ce nimate drugace zmenjeno)! To je res mal "malomarno" od vodstva vase LD
    Kot clan se pa mogoce premalo zanimas za dogajanje-le moje mnenje
    ..ce pa imas vsaj malo "spostljiva in pa zainteresirana" mentorja,bi ti pa ja morala vsaj povedat za sestanke in druga srecanja na LD..saj zato pa so mentorji,da te upeljejo v "sistem"..to bi morala biti dolznost

    skromno mnenje,bojo se drugi komentirali,men ne gre od rok

    obilo lovskih uzitkov,ne glede na zacetno zmedo

    lp,andrej

  3. #3

    Privzeto

    Moje mnenje o odnosih pripravnik - mentor - lovska druzina je tako, da bi moral mentor vzpostaviti prvi stik s pripravnikom, predvsem ce je ta kaksen zelo mlad pob. Razloziti mu je treba za kaj se gre. Jaz vsakemu pripravniku, ki sem mu mentor povem, naj me poklice kadarkoli bo imel on cas za jago, nato pa se bova ze uskladila. Ce gre za kaksne akcije ali prireditve, pa ga bom ze obvestil. Ce je pob zagnan in se zanima, bo lahko veliko jagal in se tudi naucil. Lovski zdravo!

  4. #4

    Privzeto

    Čudna je ta tvoja lovska družina. Niti te ne povabijo na občni zbor, kjer te sprejemejo v svoje vrste, niti se jim ne moreš predstaviti. Kaj čudna luč ali bolje rečeno razmišljanje, ne bodi ga treba. Vodstvo LD te je dolžno ob sprejemu seznaniti z marsičem, določiti mentorja, ki te bo vodil skozi proces praktičnega usposabljanja v lovišču. Naj velja načelo, da ti iščeš mentorja, kažeš zanimanje za vse kar se lovskega udejstvovanja tiče, redno izpolnjuješ program in vodiš Dnevnik lovskega pripravnika.
    Če ti vsega tega LD ne zagotavlja, jim to odkrito povej in se poslovi še v začetku pripravniške dobe.

  5. #5

    Privzeto

    Citat andrej win je objavil: Pokaži objave
    Mislim da imate tule mal problema,sploh kar se informiranja tice
    Res da je dolznost vsake LD,da obvesti vsakega clana (in kot pripravnik veljas za clana) o dogajanju,sestankih,del.akcijah (ce nimate drugace zmenjeno)! To je res mal "malomarno" od vodstva vase LD
    Kot clan se pa mogoce premalo zanimas za dogajanje-le moje mnenje
    ..ce pa imas vsaj malo "spostljiva in pa zainteresirana" mentorja,bi ti pa ja morala vsaj povedat za sestanke in druga srecanja na LD..saj zato pa so mentorji,da te upeljejo v "sistem"..to bi morala biti dolznost

    skromno mnenje,bojo se drugi komentirali,men ne gre od rok

    obilo lovskih uzitkov,ne glede na zacetno zmedo

    lp,andrej
    Čuden odnos do novih članov-pripravnikov.Povedal bom,kako to delamo pri nas.Kakšen mesec in pol do dva pred občnim zborom UO skliče na razgovor vse,ki so zaprosili za sprejem v našo LD.Tam se jim pove,kakšne dolžnosti jih čakajo, pa tudi,kakšne pravice imajo.Ko so na občnem zboru sprejeti,se jim to pisno sporoči.Določi se jim mentorje in preda dnevnike,karto lovišča,pravila LD in poslovnik.Vse to osebno dvignejo pri tajniku.Naprej se jih obvešča o seh aktivnostih lovske družine s pošto kot vse ostale člane.Gospodarski odbor pa jih dodeli v skupine za opravljanje del v lovišču in jih o tem ravno tako obvesti.Prvo leto mora pripravnik opraviti 60 ur v lovišču,prijavimo pa jih v prvem roku na opravljanje izpita ravnanja z orožjem,če pa je dovolj včlanjenih pripravnikov na področju zveze lovskih družin,pa tudi na izobraževanje za opravljanje lovskega izpita.Pripravništvo traja pri nas dve leti,s tem,da v drugem letu opravi še 50 ur,ima pa pravico tudi do lova(vso netrofejno divjad in gumbarja) že v prvem letu v spremstvu mentorja ali drugega člana z lovskim izpitom.Upam,da se bodo tudi v LD-ju,kjer si bil sprejet,stvari uredile.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •