Stran 4 od 29 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 281

Tema: Risanice TIKKA

  1. #31
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Jaz priporočam RWS Evolution še enkrat. Z mojim Sauerjem 202 je EVO naredil grupo 10mm.

  2. #32
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Takole je to, kar se tiče preciznosti čeških nabojev v primerjavi z drugimi bolj zvenečimi naboji je škoda izgubljati besed, ker je le ta minimalna in neopazna sploh kar se tiče uporabe pri lovu. Dejstvo je, da ima na natančen zadetek na žalost 90% vpliva "strelčeva roka". Če pa si nekdo z dražjim nabojem misli dvigniti samozavest pri strelu na divjad, si je na žalost izbral napačno pot

  3. #33
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Ne vem no, če so le minimalno za ostalimi no, tudi po konstrukcijah so v večini v zaostajanju, izjema sta le barnes xlc in tsx, pa še ta sta pri federalu in saku(tsx) natančnejša in imata zaradi večje hitrosti več energije.
    Drugače od sako krogel, vse razen powerheada in arrowheada stanejo manj kot 30evrov/škatla....tako da niso tako pretirano dragi.

  4. #34
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    rws evo pa tudi ni kaj prida za lažjo divjad, s tem mislim predvsem na to da divjad v večini ne pade v ognju, kar je za nekatere lovce zelo pomembno.
    Natančna je pa..., cena pa tudi povsem švab***

  5. #35
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Ne vem no, če so le minimalno za ostalimi no, tudi po konstrukcijah so v večini v zaostajanju, izjema sta le barnes xlc in tsx, pa še ta sta pri federalu in saku(tsx) natančnejša in imata zaradi večje hitrosti več energije.
    Drugače od sako krogel, vse razen powerheada in arrowheada stanejo manj kot 30evrov/škatla....tako da niso tako pretirano dragi.
    Samo eno vpr. bi postavil.

    Ma kaj vi lovite tudi lose, bivole ali kaj podobnega?
    Energije ima S&B xlc 7x65R na 100m 2800 J.
    To ni dovolj le za medveda.

    V cal. 30-06 (kar ima Rok) pa lahko streljaš tudi medveda.

    http://www.sellier-bellot.cz/rifle-h...php?product=11

    Pa malo si še preberite. Jaz sem zadovoljen.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  6. #36
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    amwin pa ima 308win, ki nima toliko energije
    nisem rekel da je prešvoh, sem pa mnenja da od viška nikoli ne boli glava:icon_smile:

  7. #37
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    To je tudi res pri trdih kuglah. Pri mehkejših pa je sranje, ker ti od plena ne ostane nič
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  8. #38
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Kupil sem tudi Sako Powerhead (alias Barnes). Kontrsukcijsko je pomojem uredu krogla, glede preciznosti jo pa ne morem pohvalit, naredila mi je grupo 25mm ali še kaj malega več, baje je pa (baje) znano da barnes krogle niso najbolj precizne (kloega mi je tako reku, če ni res ga bom pretepel). Sicer sem testiral samo 1x, naredu samo 3 strele, bom še probal in sproročim.

  9. #39

    Privzeto

    Še eden iz manjšine.
    S&B pa krogla sierra gameking SBT 11,35g (7x57R). Na ZH 324 grupa 2cm. Glede učinka na divjadi pa sem še premalo streljal, kar pa sem, sem zadovoljen. Po mojih izkušnjah je S&B prav dobro strelivo.

    Kar se tiče pa da kako strelivo kaki puški ne odgovarja, pa mislim, da je bilo v podobni temi o risanicah izpostavljeno, da naj nekdo kupi raje skandinavsko puško, ker je neobčutljiva na različna streliva. Torej nekaj ne bo držalo.

  10. #40
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Jurklošter
    Prispevki
    47

    Privzeto

    No fantje hvala na mnenjih in predlogih.Bomo neki probal pa javim rezultate!(Sako, Lapua ali S&B)
    Na tarči za začetek da nebo pomote!:

    lp

Stran 4 od 29 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •