Stran 10 od 29 PrvaPrva ... 6789101112131420 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 281

Tema: Risanice TIKKA

  1. #91

    Smile T3 Tactical ali Super Varmint

    Nekako se ogrevam za nakup in se odločam med modeloma T3 Super Varmint in T3 Tactical v cal. .308Win, pa me zanima, če bi mi kdo, ki si lasti katerega izmed teh dveh modelov lahko le-tega pokazal (dolžina cevi, dodatki in finish niso pomembni, saj že imam neko sliko, kaj bi), po možnosti z demonstracijo na strelišču, saj uvoznik nima zaloge, zato si ju pri njih ne morem predhodno ogledati.

    ...pa še bolj teoretična vprašanja - ali sta cevi (razen dolžine, finisha in vrezanega zunanjega navoja na Tactical) kako drugače obdelani, ker glave naj bi bile druge/drugačne (Tactical naj bi imel že vgrajeno Picatinny šino, na T3-SV pa se le-ta vgradi dodatno), oz. ali sta ležišča naboja (ogive krivulje) drugačna, ali obstaja nabojnik, ki ne štrli ven, kadar je vstavljen (kapaciteta tukaj ni pomembna), ter ali kdo pozna podatek pričakovanih povprečnih številov strelov pred spremembo/zmanjšanjem natančnosti pri tej puški in v tem kalibru (ob normalnem vzdrževanju in uporabi naj bi bilo to v tem cal. cca 7.000 strelov - kar pa seveda še zdaleč ni malo)?

    Hvala za odgovore in LP - MP

  2. #92

    Privzeto

    O tikki tactical ti lahko povem samo dobro. odlična puška natančnost izredna,mislim da med tactical in super varmint ni bistvene razlike.
    Kar koli se boš odločil za nakup ne boš falil.Nabojnik obstaja za 3 naboje in mislim da ne štrli ven oziroma zelo malo. Proženje se da nastavit na zelo mehko.
    Res o tej puški samo najboljše. je pa za na jago že malo težka,zato sem jo tudi prodal in si jo sedaj lasti prijatelj.
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  3. #93

    Privzeto

    Evo moja Tikka Varmint me čaka v trgovini O HAPPY DAY
    Rečeno je bilo 6 mesecev, trajalo je pa točno 4 mesece in 3 dni, tako da ni tok slabo. Nabavno se že dela.

  4. #94
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Zakaj pa kupuješ finca, če je pa menda sauer tako natančen?

  5. #95

    Privzeto

    Sej je natačen. Sam Sauer je lovska puška in ima temu primerno optiko gor (2.5-10x), Finka bo pa za šport in bo tudi temu primerna optika gor (4.5-18x). Če bo Finka tok precizna kot Sauer, takoj podpišem.
    Čeprav bo verjetno tud kaka srnjad padla s Finko :)

  6. #96
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    kr prej podpiši, preden jo sprobaš

  7. #97

    Privzeto

    Ne, to pa ne...ji vseeno ne zaupam tolk kot Sauerju. Čeprav kar sem dosedaj videl Tikke, so nesle ful dobro. Bomo vidli. U sredo jo grem iskat, v soboto bom naročil optiko, če bo vse po sreči bo v enem mescu zmontirano in bom poročal o rezultatih.

  8. #98

    Privzeto

    Evo, prvi "field report".
    Optika zmontirana, proženje mi je puškar naštimal na spodobnih 500g (prej 1500). Fiksna montaža, Sako Optilock.
    Za nastrelitev smo rabili samo 3 šuse, potem sem pa takoj naredil eno 3-strelno grupico. Najlepše je bilo izmerit premer tega, ki je znašal 10mm. Čisto lepa deteljica je ratala, tako da puška nese super, seveda če je vsaj malo spodobna municija (Norma Diamond Line).
    Tikkici manjkajo še tačke 9"-13", na kopitu tista lepa zadevščina za shranit naboje ob strani kopita, pol bo nekako to to.
    PS: Barnaul FMJ low-budget municije ni za kupovat. Sem probal samo 2 paketa kupit, ker je smešno poceni (0,40€ = kos). 3je streli, 37mm premer grupice.

  9. #99
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    Mene pa zanima kakšno municijo uporabljate pri Tikki?
    Katera se vam najbolj obnese?
    I nikome ništa!

  10. #100

    Privzeto

    Pri Tikki mi je na zadnjem delu zaklepa počil plastični pokrovček, zanima me če je še kdo imel isto težavo in kako jo je rešil. LP
    V kraljestvu Zlatoroga

Stran 10 od 29 PrvaPrva ... 6789101112131420 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •