Stran 23 od 29 PrvaPrva ... 13192021222324252627 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 221 do 230 od 281

Tema: Risanice TIKKA

  1. #221
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Main, ti kar ostani pri zastavi in se tolaži, da imaš boljšo puško.

    Saj veš, kaj je rekla lisica, ko ni dosegla grozdja na brajdi.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #222

    Privzeto

    O kitajskih magazinih nebi.
    Vrtljivi zaklep pa ima dva sistema vodenja.
    1- bradavice zaklepa tečejo v vodilih. Sam zaklep se ne dotika sten. Izdelano je zato, da vsaka smet ali sneg ne moti delovanja. Mauser sistem je tak.
    2- med zaklepom in ohišjem je zelo malo zračnosti. Sam zaklep ima tudi pero (vzmet) ki ga stabilizira v ohišju. Styer Pro hunter npr.
    Sami presodite katerih sistemov je več.
    Pomembnost zračnosti je izrazita pri vojaškem orožju. Poglejte nemški 9mm "šmajser" ali pištolo z kolenastim zaklepom. Neverjetna natančnost za takrat.
    Na drugi strani je bil ruski avromat 7,62mm Tokarev. Zračnost tolikšna, da vse šklepeta. Ampak v blatu in snegu je delal. Nemški je imel pa težave.

  3. #223
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Včeraj se mi je ponudila priložnost, da sem v roke dobil T3 hunter v kalibru 30-06. Puška je dokaj lahka in lično izgleda. Bila je z merki. Zaklepni mehanizem lepo teče. Nabojnik je enoredni, izgleda poceni kitajski. Ob pritisku na nekakšen gumb lepo izskoči. Odkočenje/zakočenje je zelo glasno. Zaklepni mehanizem sem potegnil do polovice ven in ga premikal levo/desno/gor/dol... ima več lufta kot Zastava. Tikke ne bo v moji omari.
    To je samo moje mnenje.
    Navalite sedaj forumski "specialci".
    Če je kdo na tem forumu specialec si to ti
    Če nisi preveč "čorav" se da puško odkočit povsem neslišno, zakaj ima zaklep toliko zračnosti je pa že alojz povedal.
    Na zaklepih tikke/sako "gradijo" Američani tekmovalne ultra natančne puške, tebi pa zaklep sliči na Zastavo(sej ubistvu je zelo podoben, enako ga moraš potegnit nazaj in potisnit naprej, da vstaviš drug naboj)

  4. #224

    Privzeto

    Če boš kdaj imel možnost sprobati kakšen Kelblyev zaklep npr. stolle panda boš opazil da tudi šklopota pa vseeno velja za enega najboljših zaklepov.

  5. #225
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    Ko bo fršlus od Zastave teku tako kot od Tikke bo tud prasec tič in sinica krava... al kako že?
    I nikome ništa!

  6. #226

    Privzeto

    Preberi si prvi post v tej temi
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  7. #227
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat Bunny je objavil: Pokaži objave
    Ko bo fršlus od Zastave teku tako kot od Tikke bo tud prasec tič in sinica krava... al kako že?
    Pri tebi mora biti zelo zanimivo, ko prasci in krave po zraku letajo.

  8. #228
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Preberi si prvi post v tej temi
    Res je! Moj prvi post je bil v tej smeri ker sem Tikko takrat držal v rokah le parkrat. Tikko sem kupil jo uporabljam in sem svoje pomisleke preizkusil v praksi. Takrat se mi je zdel šlampast, zdaj pa se mi ne več. Repetiram brez odmikanja kopita z rame, kar je pri Zastavi precej bolj zaje....

    Žandar: Psilocybe cubensis - probaj če ne verjameš :) Hec mora bit.
    Last edited by Bunny; 22. December 2013 at 08:25.
    I nikome ništa!

  9. #229

    Privzeto T3

    Tudi sam sem pridobil avgusta svojo prvo Tikko T3. Moram povedat, da sva se s sinom odločala predvsem med novejšimi modeli (sako A7, tikka T3 in Sauer 101). Na koncu je padla odločitev na najcenejšo varianto (t3, z optilock montažo in strelnim daljnogledom NN znamke 4-12x50 z rdečo piko - vse skupaj 1.300,00€).
    Ker je bila na puški montirana meni neznana optika (in tudi Googlu neznana) sem bil v precejšnjih dvomih o uporabnosti kompleta. Kljub temu sem jo takoj po nakupu odnesel na strelišče kjer sva opravila prvi krst na tarčo. Po oddanih štirih strelih (pristrelitev) je bil peti že v centru. Testno streljanje je nadaljeval sin ki je s trmi streli zadel trikrat center.
    Ja kot večina sem tudi sam že prej "naštelal" proženje. Kljub mogoče cenenemu videzu je puška odlična. Zaklep dela brezhibno. Se ga da enostavno repetira, brez da bi ga jemal iz rame. Varovalka se lahko brez problema zapne in sprosti tudi potiho (le malo vaje rabiš), o natančnosti ne gre dvomiti (pod 1MOA). V glavnem z nakupom sem zelo zadovoljen.
    Puška je v kalibru 270, streljam Normo Orix 9,7 grama.
    Do sedaj uplenil dva prašiča (45 in 80kg), srno, štiri mladiče in dva tedna nazaj še na skupni jagi, tri prašiče (vsi cca 40-50kg).
    Zaenkrat toliko o kvaliteti Tikke !

  10. #230
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat Bunny je objavil: Pokaži objave

    Žandar: Psilocybe cubensis - probaj če ne verjameš :) Hec mora bit.
    Zaradi heca sem post napisal, vse prevečkrat gre na tem forumu na nož (še posebej med kinologi).
    Z zanimanjem sem prebral tvoj prispevek o izbiri Tikka puške, v kompletu z daljnogledom in za večini lovcev dostopno ceno ceno. Bolj malo si jih lahko privošči Blaserja s swarovcem.

Stran 23 od 29 PrvaPrva ... 13192021222324252627 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •