Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 21

Tema: pasemski standardi, pravilniki

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ormož, Ljubljana
    Prispevki
    26

    Privzeto pasemski standardi, pravilniki

    Mene pa zanima ali bi bilo možno na forumu objaviti pasemske standarde in pravilnike za vzrejo posameznih pasem (tako kot je recimo objavljen pravilnik v temi o nemških prepeličarjih).
    Menim, da bi to mnogim lovcem in kinologom začetnikom prišlo zelo prav.
    Hvala.

  2. #2
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat salvinia je objavil: Pokaži objave
    Mene pa zanima ali bi bilo možno na forumu objaviti pasemske standarde in pravilnike za vzrejo posameznih pasem (tako kot je recimo objavljen pravilnik v temi o nemških prepeličarjih).
    Menim, da bi to mnogim lovcem in kinologom začetnikom prišlo zelo prav.
    Hvala.
    O seveda. Le nekdo mora to narediti.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ormož, Ljubljana
    Prispevki
    26

    Privzeto

    No, saj to v bistvu sprašujem. Ima kdo te zadeve pri roki, da bi lahko to naredil?

  4. #4

    Privzeto

    Hja...težka bo.

    Pasemskih standardov je mali miljon. Samo pasem ptičarjev je npr. 39, pasem psov, ki spadajo v VI. FCI skupino - torej goničev in krvosledcev - pa je, če sem prav preštela, kar 74! In niti slučajno niso vsi prevedeni v slovenščino (dobiš jih na spletnem naslovu http://www.fci.be/ in so napisani v štirih jezikih). Navadno so za standarde in pravilnike zadolžene vzrejne komisije po določenih pasmah, oz pasemskih skupinah.
    Najbolje bi bilo, če poveš, katera pasma te zanima, pa bomo s skupnimi močmi verjetno uspeli najti tudi odgovor.

    Lp, B.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ormož, Ljubljana
    Prispevki
    26

    Privzeto

    Zanima me brak jazbečar. Standard sem našla.
    Ne vem pa, kaj morajo predstavniki te pasme pokazati na PNZ oz. ali obstajajo še kakšne dodatne uporabnostne preizkušnje.
    Hvala za odgovore.

  6. #6

    Privzeto

    Breza,jaz imam prevedene standarde za kompletno FCI VI.skupino,ker sem jo rabila za izpit.Je pa res,da tudi na spletni strani fci-ja niso vsi standardi prevedeni v kinološke jezike.Pri nekaterih redkejših pasmah goničev jih ne boš našla.
    LP Tjaša

  7. #7
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat lunca je objavil: Pokaži objave
    Breza,jaz imam prevedene standarde za kompletno FCI VI.skupino,ker sem jo rabila za izpit....
    LP Tjaša
    No v tem primeru pa te vabim, da jih prispevaš za naše strani, kjer jih lahko objavimo pod katalogom psov.
    Sporoči mi na zasebno sporočilo svojo pripravljenost, ime pod katerim te navedem kot avtorja in material pa mi pošlješ kasneje na e-mail. ki ti ga bom sporočil, vkolikor si pripravljena prispevati.
    Dobrodošle bodo tudi kakšne avtorske fotke psov omenjenih pasem.

    Vabljena in LP

  8. #8

    Privzeto

    Avtorske fotke bodo problematične pri veliki večini psov,ki jih ne vidiš prav pogosto.Vsekakor bi pa standardi potrebovali še dober lektorski pregled.Poleg tega je vsega skupaj za dve disketi.
    LP Tjaša

  9. #9
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat lunca je objavil: Pokaži objave
    Avtorske fotke bodo problematične pri veliki večini psov,ki jih ne vidiš prav pogosto.Vsekakor bi pa standardi potrebovali še dober lektorski pregled.Poleg tega je vsega skupaj za dve disketi.
    LP Tjaša
    Ok, se bomo pač poslužili fotografij iz naših galerij v kolikor jih premoremo oz. na kakšni pasji tekmi fotke še naredili.
    Dve disketi ni tako veliko in se da te datoteke enostavno poslati po mailu.
    Torej, če se odločiš, mi javi na zasebno sporočilo, pa objavimo.

    LP

  10. #10

    Privzeto

    Salvinia tu najdeš osnovne podatke:

    http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=214

    Potem klikneš v zgornjem meniju na: Standard FCI št. 254 in ti odpre celoten standard v angleškem jeziku.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •