Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 25

Tema: Schmidt & Bender strelna optika

  1. #11

    Privzeto

    Citat kudu je objavil: Pokaži objave
    Ne imel sem mil-dot križ brez osvetlitve. Kot sem že pisal je to sigurno vrhunska optika. Ne vem pa, kako se novi modeli obnašajo v mraku.
    Montiranega sem imel na kal. 30-378, katerga uporabljam samo za lov pri dobri vidljivosti.
    Po zadnjih testih v revijah S&B Zenith glede uporabe v mraku/ponoči še vedno rahlo zaostaja za Zeissom ali Swarovcem. Pa za ca 100 g je težji. Zeiss Victory Diavary je še vedno car in je malce pred Swarovskim PV-N.

  2. #12

    Privzeto

    Zanimam me če je kakšna razlika v kvaliteti med S&B ko se dela v Nemčiji in na Ma?arskem?
    Live to hunt
    hunt to live

  3. #13
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Razlika seveda je, ampak ne tako velika kot v ceni. Od letošnjega leta sicer na Madžarskem delajo tudi variabilne modele 1.25-4x24, 2.5-10x56 in 3-12x50, ki so cenovno zelo ugodni ter se tiščijo v rang Kapsa in Docterja. Ker še nisem imel primerka v roki pa težko rečem ali so tudi kvalitetni tako kot zgoraj omenjena.


    Bi pa še rekel besedo glede primerjave Zeiss Victory Varipoint, Swarovski Z4i, SB Zenith FD. Gre za modele: 2.5-10x56 in zeiss 3-2x56.

    Zenith je ima med njimi daleč najboljšo osvetljeno piko, najširši zorni kot in popolnoma nič tunelskega vida. Ob tem je še sigurno najbolj robusten, ima indikator primernosti pozicije križa in ima najmanjši % okvar med vsemi proizvajalci. Ob tem ima malenkost slabšo prepustnost svetlobe od prej omenjenih, je najtežji, ima kratko razdaljo za montažo in je razvojno najstarejši (mislim da je nastal 2002).

    Swarovski Z4i je najnovejši, ima odlična stekla in premaze, je cenovno zelo ugoden, je najlažji med primerjanimi in nosi zelo slavno ime. Problematično se mi zdi, da ima pod 3.5x izrazit tunelski vid, da ima osvetljeno piko, ki je ugasnjena precej vidna in zakriva križ ter da ima malo nerodno izveden gumb za nastavljanje osvetlitve. Čisto osebno mi prav tako ni všeč križ v drugi goriščni ravnini, ampak za lovsko uporabo to tako ne igra bistvene vloge in je bolj moja kaprica. Glede robustnosti je za tako novo serijo daljnogledov težko karkoli rečt.


    Zeiss je optično verjetno najboljši med temi in tudi osvetljena pika se lahko primerja s SB Flash Dot. Podnevi je njegova pika najbolj uporabna, saj je kombinacija pika v drugi goriščni ravnini (SFP) in križ v prvi goriščni ravnini (FFP) naravnost odlična. V mraku pa se pika prav tako relativno dobro obnese, saj jo je mogoče zelo na fino nastaviti. Zorni kot ima zaradi 3x povečave na spodnjem delu sicer najmanjši med primerjanimi, kljub temu pa je ta daljnogled lažji od SBja (cca 70 gramov). Kot slabost se mi zdijo morda še kupole za premik križa, ki v primerjavi s kovinskimi od SB delujejo zelo nežno. Med naštetimi je tudi najdražji.


    Na koncu seveda ostane dilema katerega izbrati. In pri tej dilemi je osebni okus še kako pomemben ob vseh tehnikalijah.



    Glede nelovske uporabe pa Schimd&Bender PM II itak nimajo neke resne konkurence in so vse besede odveč. Ampak mislim, da ravno zaradi tega malo zanemarjajo lovski segment in ne predstavljajo kaj dosti novih modelov (izjema je Zenith 1-8x24).
    Last edited by Optik-trade.si; 23. February 2012 at 09:32.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  4. #14
    Član od
    Jan 2012
    Lokacija
    Južna Primorska
    Prispevki
    55

    Privzeto

    Pozdravljeni,

    ravnokar sem kupil rabljen daljnogled Schmidt&Bender Hungaria 6x42, 4a križ, daljnogled je praktično nov in brez praske. Montirali ga bomo na CZ M70 30.06.
    Zanima me, ali ima kdo izkušnje s tovrstnim daljnogledom, mnenja? Tata ima swarowskega 6x42, baje da sta ta dva daljnogleda identična, je to res?
    Glede streljanja v mraku lahko povem, da se swarowski obnese odlično tudi po tem, ko s dvogledom ne vidiš več praktično razlike med medvedom in zajcem, upam, da bo tu zadeva podobna...
    Lovske preže na ključ - ZS

  5. #15

    Privzeto

    Citat rwasc je objavil: Pokaži objave
    Zanima me, ali ima kdo izkušnje s tovrstnim daljnogledom, mnenja?
    Kupil si. Imaš ga ti, zato pričakujem tvoje mnenje in primerjavo z svarovcem.

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Gre za cenejšo linijo S&B, ki pa je še vedno kvalitetna in pokriva vse dovoljene svetlobne pogoje . Ker je Swarovcev 6X42 kar nekaj Habicht, Habicht Nova, PF se boš moral izjasnit katero primerjavo hočeš.

    A ko več ne vidiš z dvogledom, ves čas gledaš skozi strelnega, ali kako prakticiraš ?

  7. #17
    Član od
    Jan 2012
    Lokacija
    Južna Primorska
    Prispevki
    55

    Privzeto

    @ alojz1, vprašal sem, če ima kdo izkušnje, vem da sem ga kupil in bom po določenem obdobju uporabe tudi povedal svoje mnenje.
    ..............
    @muzikant, pardon, habicht je swarovski o katerem govorim.
    Lovske preže na ključ - ZS

  8. #18

    Privzeto

    Citat rwasc je objavil: Pokaži objave
    V kolikor jih imaš, jih prosim deli z nami, v kolikor ne pa se odstrani.
    Veliko je bilo napisano o teh odličnih daljnogledih. Imam občutek, da si se hotel le pohvaliti, da ga imaš tudi ti. In tvoja ošabnost zgoraj to potrjuje. Če pa imaš poleg tega tudi kaj strelskih sposobnosti pa nalepi kakšno tarčo. Z novim daljnogledom seveda.
    Last edited by alojz1; 29. August 2012 at 21:18.

  9. #19
    Član od
    Jan 2012
    Lokacija
    Južna Primorska
    Prispevki
    55

    Privzeto

    Seveda, pohvaliti se hočem, da sem kupil 10 let star daljnogled.
    Ima kdo izkušnje s tem modelom?
    Lovske preže na ključ - ZS

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Kot sem ti napisal,ti daljnogled pokriva vse svetlobne pogoje in je povesm primerljiv z Habichtom 6*42.

    Želim, ti dober pogled, ob priliki pa si kupi boljši dvogled, če res z njim vidiš slabše kot z streljnim Habichtom.

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •