Stran 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 80

Tema: Lovski čuvaj

  1. #1

    Privzeto Lovski čuvaj

    Pozdravljeni,

    Mene zanima, če kdo ve kako priti do lovskega čuvaja oz. kako dolgo moraš biti član Ld., da imaš možnost opravljanja izpita za čuvaja.

    V zakonu nisem ničesar zasledil kakšni so pogoji.
    Zanimam me še kje, so predavanja za lovskega čuvaja oz kdo te prijavi za predavanje.

    Hvala lp

  2. #2

    Privzeto

    Mislim, da je nekje bilo zapisano, da moraš biti za lovskega čuvaja lovec 5 let, za mojstra pa 10 let. Tečaji so organizirani bolj občasno kot ne. Pri nas je bil v okviru naše zveze nazadnje organiziran leta 2000 se mi zdi, drugače pa, če imaš kje možnost pridobiti informacije z drugih zvez, se lahko udeležiš tega tečaja tudi pri drugi zvezi. Na tečaj te prijavi lovska družina, ki je tudi obveščena o izvedbi tečaja, vsaj na svojem področju.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #3
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Mislim, da je nekje bilo zapisano, da moraš biti za lovskega čuvaja lovec 5 let, za mojstra pa 10 let. ...
    Mislim da tvoja navedba za mojstra ne drži. Ne vem. Preveri v Lisjaku pod "testiranje izobraževanja".

    LP

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Legvan je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni,

    Mene zanima, če kdo ve kako priti do lovskega čuvaja oz. kako dolgo moraš biti član Ld., da imaš možnost opravljanja izpita za čuvaja.

    V zakonu nisem ničesar zasledil kakšni so pogoji.
    Zanimam me še kje, so predavanja za lovskega čuvaja oz kdo te prijavi za predavanje.

    Hvala lp
    Pozdravljen,

    k lovsko-čuvajskemu izpitu lahko pristopi lovec, ki ima opravljen lovski izpit in orožni list. Minister predpiše podrobnejše pogoje za pristop kandidata k izpitu za lovskega čuvaja in vsebine posameznih delov izpita.

    Lovski čuvaj pa lahko postane polnoleten državljan oziroma polnoletna državljanka Republike Slovenije, ki ima orožni list in je opravil izpit za lovskega čuvaja ter ima kot član lovske organizacije triletno lovsko prakso.

    Lovska družina naj bi imela enega čuvaja na vsakih 2000 ha površine lovišče.


    Lep pozdrav

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Tako je, tako kot je napisal muzikant pravi zakonodaja. LZS oziroma območne LZ pa so dodatno (neupravičeno) zakomplicirale in so za pogoj za pristop k čuvajskemu izpitu (vsaj pri nas) določile najmanj 5 let od narejenaga lovskega izpita.

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Thumbs up

    Lovski čuvaj: vsaj 5 let izpit, 4. stopnja izobrazbe, prijava preko LD
    Lovski mojster: vsaj 5 let izpit, 5. stopnja izobrazbe, prijava preko LD in OLZ
    Povzeto po lisjaku.

    LP
    Služimo narodu !

  7. #7

    Privzeto

    Zanima me, če na izobraževanju, poleg znanja, dobiš kakšne druge ugodnosti oz. kaj ti to izobraževanje doprinese in ali vam vaša LD nameni kašna sredstva za izobraževanje ali je to zgolj odločitev in izbira posameznika? Hvala in lp! :icon_:

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat torro je objavil: Pokaži objave
    Lovski čuvaj: vsaj 5 let izpit, 4. stopnja izobrazbe, prijava preko LD
    Lovski mojster: vsaj 5 let izpit, 5. stopnja izobrazbe, prijava preko LD in OLZ
    Povzeto po lisjaku.

    LP
    To kar je v lisjaku mora biti skladno z zakonom , stopnja izobrazbe pa štima in je zajeta v podrobnejših pogojih, ki jih predpiše minister za KGP.

  9. #9

    Privzeto

    Pozdravljeni,

    Pred 14 dni nam je na tečaju predsednik izobraževalne komisije povedal, da za lovskega čuvaja ni več potrebno 5 let izpita, ampak po novem lahko pristopiš takoj po opraljenem lovskem izpitu.

  10. #10
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Austrija-Srbija
    Prispevki
    176

    Privzeto Lovocuvar

    Kapiram da se radi o temi, ko moze biti Lovocuvar-Volonter? U Srbiji tu funkciji moze obavljati svaki lovac,koji ima polozen Lovacki ispit,oruzani list i lovni staz od najmanje 5 godina.Profesionalni lovocuvar moze - samo lice koje ima oruzani list i najmanje od skolske spreme III stepen Sumarske skole, da bi dobio zvanje Sumar-Lovocuvar!

Stran 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •