Stran 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 80

Tema: Lovski čuvaj

  1. #51

    Privzeto

    Res še vedno upam. Bilo je dano zagotovilo predsednika komisije za izobraževanje pri LZS. Delam vse, da obljubo izpolni.

  2. #52

    Privzeto

    Super,in upam da jo bo.

  3. #53
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    LZD Posavje zbira prijave za čuvajski tečaj. Sam bi se prijavil.

    Zanima pa me, ali je kakšna regionalna omejitev, kje hodiš na tečaj? Ker namreč ne stanujem doma, bi mi bilo neprimerno bolj praktično obiskovat tečaj kje v Ljubljani ali na Gorenjskem in ne v okviru lokalne zveze. Menda pa se izpiti itak opravljajo v Ljubljani.

    Ali kdo ve, če bo v kratkem (začetek 2010) razpisan kak tečaj v Ljubljani?

  4. #54
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Ko sem 2003. opravljal čuvajski izpit so na predavanja v NM hodili kočevci,belokranjci,zasavci,posavci in celo dva iz Kamnika.Regionalne omejitve ni bilo.

  5. #55

    Privzeto

    Pozdravljeni .. Mene samo zanima ali lahko lovski čuvaj med obhodom lovišča (se pravi ko gre v kontrolo) lahko s sabo nosi puško in strelja po divjadi? V knjigi je vpisan samo tako da je ime priimek ter pod vrsto pa napiše obhod... Se pravi ni niti vpisal kako vrsto divjadi gre lovit ter v katero območje gre.. ali lahko vseeno strelja po divjadi? Najlepša hvala vsem za odgovore ... lp

  6. #56
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Pri nas in v marsikateri LD imamo v pogodbi zapisano, da lovski čuvaj izvaja službo čuvaja tudi med izvajanjem lova.

  7. #57
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat Grizzly Adams je objavil: Pokaži objave
    LZD Posavje zbira prijave za čuvajski tečaj. Sam bi se prijavil.

    Zanima pa me, ali je kakšna regionalna omejitev, kje hodiš na tečaj? Ker namreč ne stanujem doma, bi mi bilo neprimerno bolj praktično obiskovat tečaj kje v Ljubljani ali na Gorenjskem in ne v okviru lokalne zveze. Menda pa se izpiti itak opravljajo v Ljubljani.

    Ali kdo ve, če bo v kratkem (začetek 2010) razpisan kak tečaj v Ljubljani?
    Na strani LZS imaš pod rubriko za člane razpisana izoraževanja...
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  8. #58

    Privzeto

    Mene pa zanima, kako, oziroma koliko ur prizate za obhode?Ker, če se vse prizna gre pač parkrat na lov in ima potrebno število ur,ne da bi opravljal druga dela.

  9. #59
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Pri nas ima lovski čuvaj po pogodbi priznane obvezne delovne ure v lovišču, pa poleg tega opravijo marsikatero delovno uro v lovišču.

  10. #60
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat zajec je objavil: Pokaži objave
    Mene pa zanima, kako, oziroma koliko ur prizate za obhode?Ker, če se vse prizna gre pač parkrat na lov in ima potrebno število ur,ne da bi opravljal druga dela.
    Ko boš izpolnjeval pogoje, boš na lastni koži okusil, če je boljše par ur zabijat žeblje ali opravljati čuvajsko službo.
    Delo lovskih čuvaj pa kontrolira inšpekcija, ne pa vsak, ki ima 5 min časa.

Stran 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •