Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 32

Tema: Varmint v kalibru .223

  1. #1
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto Varmint v kalibru .223

    Torej, souporabniki foruma. Kaj bi mi svetovali za nakup v kalibru .223 Rem. Trenutno kolebam med nekaj puškami, a z njimi nimam nikakršnih praktičnih izkušenj. Rad bi natančno repetirko, masa mi ni problem, kopito je lahko tudi plastično. Ob natančnosti je pogoj še weaver šina za montažo na njej. Trenutno gledam tele.


    CZ 527 Varmint
    Titan 6 (že imam v kalibru .308, zato bi verjetno želel še kaj drugega)
    Howa 1500
    Tikka T3
    Remington 700


    Prosim za kakšen nasvet iz prve roke, prav tako pa so dobrodošla tudi splošna mnenja.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  2. #2
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Zdravo,
    ali si tole že videl?

  3. #3

    Privzeto

    V ten rangu bi jaz izbral Tikka T3 ali pa CZ Varmint Kevlar.Če pa denar ni ovira pa Steyr Pro Varmint.Jo ima prijatelj.Super zadeva!

  4. #4

    Privzeto

    Pri izbiri Varmint puške obvezno glej,da je dolžina vrteža(rate of twist) 1:9 ali 1:8.Edini CZ,ki to ima je Varmint Kevlar.Pri Tikki pa lahko izbiraš med 1:10 ter 1:8.Standard v 223rem je pa pri večini proizvajalcev 1:12.Ta vrtež dobro stabilizira krogle do teže 3,6g.Če imaš v mislih poleg lova tudi precizno streljanje na večje daljave obvezno izberi vrtež 1:8 ali 1:9,če ne polniš sam.Lp.

  5. #5

    Privzeto

    Največkrat ni problem izbrati kaj bi kupil, ampak kje ( pri komu ). Recimo - CZ v Sloveniji.

  6. #6

    Privzeto

    Za precizno streljanje je boljši kaliber 222. Moje mnenje.

  7. #7
    Član od
    Oct 2009
    Prispevki
    51

    Privzeto

    Jaz imam Tikko Varmint, sicer v kalibru .308, ampak vseeno. Puška je natančna, dal sem si edino proženje malo poštimat, tako da imam sedaj na 500g. Drugače tistih 1100€ več kot vredna. Druga izbira bi bila pomojem CZ527, zadnja pa Remington700.

  8. #8
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Nakup ni problem odkar smo v EU. Se da kupit marsikje. Drugače pa tudi meni malo pogled uhaja k .222 tudi, ker sem si na več mestih ustvaril vtis, da je bolj natančen kot .223.

    Sedaj me je pa res zamikala CZ 527. Čeprav tikke tudi precej hvalijo.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  9. #9

    Privzeto

    Če bo komu uspelo nabaviti CZ, prosim, da mi sporoči ( tudi na ZS ). Jaz sem obupal do te mere, da sem si premeslil. Kupujeta jo še dva kolega.

  10. #10

    Privzeto

    Če iščeš puško samo za tekmovanja,potem ti svetujem Weihrauch (bivši Ansutz),zelo precizna reč,pa še prišparal boš nekaj napram Tikki. Za precizno streljanje pa definitivno 222.
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •