Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 41

Tema: Buschnell Trophy 1,5-6x44 RETC

  1. #21
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Buschnell Trophy 1,5-6x44 RETC!!!!
    O kopitarjih in rezbarijah drugje!

    admin

  2. #22

    Privzeto

    Hunter87, sam imam na dveh puškah montirana 1,5-6x44, pa sem več kot zadovoljen. Ko je pa tema, je pa tema in naj nehajo klobasat. Edino reflektor še kaj pomaga. Pa cena, ki jo imajo v svojih glavah, kolk so dal za tadracga svarovca. Za doma (pri ženi), je bil pa itak čist pocen - nauš vrjela skor, zaston sem ga dobu.

  3. #23

    Privzeto Paralaksa

    No da ne bomo samo hvalili.
    Letos pred uradnim nastrelom sva kot vsako leto šla z Lisjakom nekajkrat ustreliti. Vse v redu ko pa dam tri strele z mojo mavzerico me je pa skoraj kap. Luknje so bile po celi tarči premera cca 100 x 80cm. Prejšnje leto sem uplenil kakih 10 kosov pa niso bile kakšne extremne daljave, sedaj pa tole, za nameček pa se je še pokvarila ostrina in ga na povečavi 1,5 ni mogoče več izostriti. Ko smo malo bolj podrobno pogledali smo ugotovili da ima daljnogled na 100m kakih 15cm paralakse
    Daljnogled sem odnesel v trgovino in kot reklamacijo navedel paralakso nezmožnost izostritve. No čez kakih 14 dni sem ga prišel iskat, reklamacija je bila seveda zavrnjena kot razlog pa je bilo navedeno da ima daljnogled poškodbo zaradi katere se ne da nastaviti križ. Tega mimogrede sploh nisem omenjal.

    No pa še vprašanje. Ali je možno da zaradi poškodbe nastane paralaksa? Daljnogled ima res prasko ker sem z njim podrsal po kamnu samo močno dvomim da je to vzrok tega. Da o izostritvenem okularju niti ne govorim.

  4. #24
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    No tukaj se pa začnejo razlike z big five.
    Jaz sem s svojim Zeissom že večkrat kam udaru in kaj padu pa se ni praktično nič zmaknu in tudi, če se je se je le za par cm, ker sem šel preventivno provat na strelišče.

    Če se ti težave niso začele takoj po praski močno dvomim da je ta karkoli vplivala. Zelo verjetno je tovarniška napaka pa jim je tista praska samo odličen izgovor. Ker če pogledaš kake stare Swarovce in Zeisse 4x32 ali pa 6x42 ki so dali skozi že marsikaj pa so vsi podrsani in obtolčeni in stari tudi 30 let pa še vedno streljajo.

  5. #25
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Tudi Bushnelli stari precej let še vedno delajo. Pa tudi novi big five ne delajo tako da to ne bo taprava logika.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #26
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat stjrp je objavil: Pokaži objave
    ... Zelo verjetno je tovarniška napaka pa jim je tista praska samo odličen izgovor. ...
    Kako bo tovarniška napaka, če je pa prejšnje leto delal brez problemov?!
    nekaj se je moralo z daljnogledom zgoditi, pa naj se lastnik to zaveda ali pa ne.

  7. #27
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Kako bo tovarniška napaka, če je pa prejšnje leto delal brez problemov?!
    nekaj se je moralo z daljnogledom zgoditi, pa naj se lastnik to zaveda ali pa ne.
    Niso vse napake takoj vidne, ne rečem pa da se je z daljnogledom kaj zgodilo, vendar tovarniške napake ne bi izključil. Jaz Bushnella zagotovo ne kupim, veliko raje Meopto, katero tudi že imam in mislim da je le boljša od Bushijev, kr Čehi pa le niso kar tako.

  8. #28

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Kako bo tovarniška napaka, če je pa prejšnje leto delal brez problemov?!
    nekaj se je moralo z daljnogledom zgoditi, pa naj se lastnik to zaveda ali pa ne.
    Ja možno da prej nisem porajtal da bi bilo kaj narobe, sem pa zastrelil srnjaka lani z preže na 70m s perfektnim naslonom.
    Ok, če je paralaksa nastala zaradi tega, samo ni mi pa niti pod razno jasno kako se je kar sam od sebe uničil nastavitveni obroč za ostrino. V bistvu ni problema če bi uvoznik na kakšen drugačen način odreagiral ne pa samo poslal nazaj z dvema stavkoma obrazložitve, kjer je navedel da se ne da nastaviti križ. Tega pa sploh nisem omenjal, pa križ se še vedno lepo nastavlja.
    Daljnogled je bil itak tako poceni da se mi ne da zapenjati, samo na takšen način se reklamacij v prodaji ne rešuje.

    Lp

  9. #29
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat capra ibex je objavil: Pokaži objave
    Ja možno da prej nisem porajtal da bi bilo kaj narobe, sem pa zastrelil srnjaka lani z preže na 70m s perfektnim naslonom.
    Ok, če je paralaksa nastala zaradi tega, samo ni mi pa niti pod razno jasno kako se je kar sam od sebe uničil nastavitveni obroč za ostrino. V bistvu ni problema če bi uvoznik na kakšen drugačen način odreagiral ne pa samo poslal nazaj z dvema stavkoma obrazložitve, kjer je navedel da se ne da nastaviti križ. Tega pa sploh nisem omenjal, pa križ se še vedno lepo nastavlja.
    Daljnogled je bil itak tako poceni da se mi ne da zapenjati, samo na takšen način se reklamacij v prodaji ne rešuje.

    Lp
    Razlika v ceni se odraža tudi pri reklamacijah,ta Buši jajca pa vrži v kosovne odpadke.

  10. #30
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Sam tudi nimam pretirano dobrih izkušenj s Trophy serijo. V mraku je žal precej porazen in tudi glede ostrine ni ne vem kak dosežek. Imam pa zelo dobro mnenje o Elite 4200 seriji in glede na ceno tudi glede Legend serije.

    Glede na to, da se da že za 500€ kupiti odlično optiko, mislim da je vedno pametno malo počakat in namenit malo več. Ker med daljnogledom za 250€ in tistim za 500-600€ je pravi prepad v kvaliteti, naprej pa se razlike zelo manjšajo glede na vložen denar.

    Je pa treba rečt, da je Trophy (3-9x40) zelo dober glede držanja križa in odsuna. Tudi sam sem ga uporabljal na lahki bokarici 7X57R in nikoli nisem imel težav s tem. Imel pa sem težave z ostrino, paralakso, obnašanjem v mraku in napakami leč na najnižji povečavi. Za svoj denar je vseeno nudil dosti proti drugim, a kot sem rekel se splača seči v žep in kupiti optiko za vsaj 500€.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •