Stran 9 od 10 PrvaPrva ... 5678910 ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 99

Tema: Glinasti golobi

  1. #81

    Privzeto

    V soboto imamo razpisano jago,tako,da kdaj drugič

    lp

  2. #82

    Privzeto

    Ej, mar ni popoldne mal topleje, kot pa ob 10.oo uri, pa še dela se dopoldne.

  3. #83
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Tomaž popoldne ne more

  4. #84

    Privzeto lovecmitja

    ja vse lepo in prav, ampak jaz tud ne morem, ker grem v soboto na jago, tko da lepo se imejte pa dober tek!

  5. #85
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Na Trebelnem je že drugi dan zelo gosta megla,vremenska napoved tudi za jutri kar se tega tiče ni ugodna,tako da je trening in ostalo prestavljeno!

    Datum še sporočim,hvala vsem zainteresiranim ampak narava je spet močnejša.

  6. #86

    Privzeto

    Imam eno vprašanje za izkušene golobarje. Do sedaj sem golobe streljal 15 let z očetovo Miroku puško. Zadeval sem v povprečju okoli 90-95 % golobov. Sedaj sem si nabavil novo puško beretta 686 sporting z nastavljivim kopitom in menjalnimi čoki, a se nekako ne ujameva. Puško sem si nastavil podobno kot sem imel očetovo, rezultati so pa porazni. Zadanem samo okoli 60%, pa še to se mi zdi bolj po naključju, kot da bi imel "prazne patrone". Vem da potrebuješ čas da se navadiš, vendar po okoli 300 golobih bi moralo biti malo boljše.

    Kakšen nasvet?

  7. #87
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    po večini strelcev ki imajo barete jim odgovarja samo ta puška , ostali pa ki imajo browning, winchester, miroku, blaser pa se lahko privadijo ali zamenjajo med njimi.
    pa ne vem v čem je fora , da je bareta tako posebna mislim, da si moraš šroterco omislit in kupit tako ko ti leži ne tako za katero navijajo strelci oziroma jagri, saj vidiš da je v tujini ravno tako nekaterim paše eden model nekaterim pa drug.
    moje mnenje je ,da je vsa stvar v proženju med bareti in ostalim; ali si meter za golobom ali pa meter pred njim, če ti bi ležala bi bil točno tam...

  8. #88

    Privzeto

    Lahko je veliko problemov.
    -za začetek pojdi na strelišče in si nastavi na 30 m škatlo ali papir in ustreli v njega. Na isto razdaljo in z enakimi patroni ustreli tudi z očetovo in primerjaj pokritost z eno puško in drugo. Verjetno bo že tukaj velika razlika.
    -verjetno imaš na novi puški tudi čoke. Probaj pokrivnost na papir ko si zamenjal čoke.
    - ne paše vsaka municija na vsako puško. Probaj z zamenjavo municije.
    - poizkusi dobiti izkušenega strelca, da ti po cevi pogleda kako ti "stoji" oko na cev. Mora se videti samo polovica zenice nad šino. Če to ni dobro moraš popraviti "pič" pri puški.
    -izkušen strelec bo videl,če ti mogoče pogled in glava padeta preko kopita in boš moral popravljati kopito oz. prilagajati ličnici.
    -izredno pomembna je tudi višina kopita. Ni vseeno koliko goloba vidiš predno ga ustreliš.
    -pomembno je tudi kako dolgo imaš koputo. Da ti sprožilna roka funkcionira dobro. Čim manjkrat moraš imeti prepognjeno, oz. pustiti moraš čim boljši pretok krvi. To so že finese, ki pomembno uplivajo na strel.
    - bi te pa moral dobiti enkrat na trening in mislim da bi veliko tega bilo preteklost, ali drugače povedano, procenti bi bili isti, če ne boljši
    Last edited by ostrostrelec.pero; 17. April 2012 at 23:14.

  9. #89

    Privzeto

    Mislim da čoki niso problem, sem pa opazil da so streli pri bereti nižji od miroka, moram videti več šine, da je zadetek točen. Mislim da je ravno to problem, da golobe podstreljujem, ker če goloba pokrijem pade, na miroku sem ga pa "peljal" na muhi. Problem je v tem da nevem koliko šine naj vidim.

  10. #90

    Privzeto

    Mi lahko zaupaš iz katerega kraja izhajaš. Lahko na zs.

Stran 9 od 10 PrvaPrva ... 5678910 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •