Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 32

Tema: kaliber za polavtomatsko puško

  1. #11

    Privzeto

    Ja krogla SIERRA v teži 9,7 grama obstaja saj jo imam že vrsto let. Sploh pa ni mehka. Pri strelu na košuto-telico s preže ns cca. 80m malo v špico to je v prednji del leve plečke je šla krogla potem po telesu prečno do zadnjega stegna, kjer je tik pod kožo tudi ostala. Pred izkoženjem je bila vidno mesto ki je z otipom bila tudi locirana. Po izkoženju sem jo vzel in jo imam. Da ni mehka, dokazuje to, da je prednji del lepo odprto zaobljen, dobra polovica krogle pa je popolnoma cela. Pomembno je pa to, da je košuta po strelu odskočila le kakih 20m in tam obležala. Streljal sem s kalibrom 308W. Ker pa kaj nekaj odstrelim, oddam strel za plečko, torej pravokotno na divjad in v kal, 30-06 in v kal.308W še nisem imel primera, da ne bi prišlo do izstrela. Seveda pa streli niso pri nobenemu dvakrat enaki. Prej sem uporabljal krogle Nosler Partition nekaj zadnjih let pa polrg KS največ SIERRA GAME KING spitz boat teil v teži 150 grains.

  2. #12

    Privzeto

    A za pujse ne bi bilo 10,7 gr bolje?

  3. #13

    Privzeto

    Za pujsa je 8g več kot dovolj!:icon_smile:

  4. #14

    Privzeto

    A +P ali standard 9mmL?

  5. #15

    Privzeto

    Kjg!!!

  6. #16

    Privzeto

    No še en "naravovarstvenik", ki ne prenese svinca.

  7. #17

    Privzeto

    Svinec me ne moti!Me pa vedno zanimajo nove stvari.Preciznost odlična kako bo pa krogla delovala na divjad pa vam bom sproti obveščal!

  8. #18

    Privzeto

    Citat kuje je objavil: Pokaži objave
    Svinec me ne moti!Me pa vedno zanimajo nove stvari.Preciznost odlična kako bo pa krogla delovala na divjad pa vam bom sproti obveščal!
    Mislim da ne divjad ne bo delovala najbolje.

  9. #19

    Privzeto

    Se strinjam!

  10. #20

    Privzeto


Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •