Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 32

Tema: kaliber za polavtomatsko puško

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat marjanko je objavil: Pokaži objave
    Ja krogla SIERRA v teži 9,7 grama obstaja saj jo imam že vrsto let....
    Torej imas game king 9,7 gr za .308Win?? al imas SPCE z robom- stari ceh?
    newem ker js imam 11,7gr za 308,za 9,7 pa res se nisem zasledil,niti pri ancelji,ki je zastopnik za sierro.. ce jo imas,(game king 9,7) mi povej kje jo kupujes-na ZS,ker smo ze popolnoma mimo teme uzgal

    lp

  2. #22

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Za te pujske, ki jih ti omenjaš in jih je res največ je prav gotovo dovolj, za kakšne večje prašiče pa je dobro imeti kaj v rezervi. Je kolega lani streljal 2 merjasca tam cca 130 kg s kalibrom 7x64 in krogla ni prebila, niti ni bilo kaplje krvi 200m, tam pa je prašič ležal. Zato imam pri prašičih vedno raje nekaj rezerve. Tudi odsun ni tak problem pri polavtomatskem orožju, saj je recimo v kalibru 9,3x62 isti ali manjši kot v repetirki 30-06, zaradi samega delovanja sistema. Je pa nekoliko dražja municija.

    P.S.: A ti bi res rožnato kopito? Ti ga zrihtam ugodno
    Sam imam manliherco pro hunter, plastično kopito. puško ne morem prehvaliti, natančnost fenomenalna, kaliber 308 win., Gledal sem tudi Browning, kolega jo ima, puškar mi je rekel da je težje za čistiti-komoro.... njihovi modeli so mi tudi všeč. Veliko mi je predlagalo kaliber 9,3, ampak bojim se, da ni prevelik odsun. Prašiče pa imamo tam cca. 80 kg. Zato mislim da bi kaliber 308 in podobno zadoščal. Ogreval sem se tudi za expres, ampak kolega je kupil sabatti in nikakor ni mogel oba zadetka spraviti v 10cm krog.

    lp

  3. #23

    Privzeto

    Citat andrej win je objavil: Pokaži objave
    Torej imas game king 9,7 gr za .308Win?? al imas SPCE z robom- stari ceh?
    newem ker js imam 11,7gr za 308,za 9,7 pa res se nisem zasledil,niti pri ancelji,ki je zastopnik za sierro.. ce jo imas,(game king 9,7) mi povej kje jo kupujes-na ZS,ker smo ze popolnoma mimo teme uzgal

    lp
    Krogle si pakira sam.

  4. #24

    Privzeto

    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  5. #25

    Privzeto

    Zanima me vaše mnenje glede izbire kalibra pri polavtomatski puški Sauer S303 forest xt. Ker nemški proizvajalec ne izdeluje teh modelov v .308W kalibru, se je potrebno odločiti med ostalimi dobavljivimi kalibri. Vaše mnenje : 30.06 ali 8x57IS ? Ali je res, tako kot sem prebral v reviji kaliber, da je za polavtomatsko puško pomembno, da je tulec čimkrajši ?

    Hvala za odgovore vnaprej

  6. #26
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Dolzina tulca nima nobene veze pri polavtomatski puski... Ti se odloci za kaliber primeren za divjad ki jo bos lovil... ce kupujes pap bos verjetno jagal pujse, tako da izberi temu primerno...

    Drugac pa je sistem pri vseh pap puskah enak, tako za 308 kot 30-06...

    Ne prezri tudi 9.3x62 ki je po mohe najpametnejsa izbira in naj te ne zavedejo kaki jagri ki pravijo da je 9.3 premocen in kaj ti vem se kaj...

  7. #27
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Ma vezo......dalsi kot je tulec vecja je moznost zastoja.Browningi vem da zajebavajo pri 30-06 pri 308pa lepo funkcionirajo....

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Sam sem imel PAP v kalibrih 30-06(Browing) in 8x57IS(S303) ,streljal pa še z 300WinMag in to veliko, pa ni bilo nobenega zastoja.

    Zastoji so posledica neprimerne municije.

    Če boš kupil Sauer 303, ne moreš zgrašit. Poglej si model Synchro z BlackMagic sprožilcem.

    Ker vask teden sprašuješ za drug model puške, me zanima če si dejansko kupil kaj od tega ali si malo krajšaš čas ?

  9. #29

    Privzeto

    PAP je čisto v redu z ustreznim strelivom. Kot je napisano zgoraj.
    Problem je večinoma pri njihovih lastnikih.

  10. #30

    Privzeto

    Hvala za odgovore, Muzikant - eni pa nismo taki, da jagamo samo z eno puško

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •