Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 43

Tema: Strelivo Winchester

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto Strelivo Winchester

    ..mislim da se ni odprta ta tema..
    Uporablja kdo to vrsto municije? recimo Balistic Silvertipa,al pa XP3,..

    kako se obnese v praksi,ucinek na divjadi,..

    lp
    Last edited by andrej win; 30. March 2008 at 23:46.

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    seveda sem tukaj mislil na krogelne naboje...

  3. #3

    Privzeto

    XP3 je precej nova naboj in tudi precej drag. Ne poznam nobenega, ki bi ga uporabljal do sedaj.

    Fail Safe jih uporablja veliko in so z njim zadovoljni, ampak predvsem za večjo divjad, ker je trda krogla.

    Balistic Silvertip pa imam namen v kratkem preizkusiti, samo da krogle nabavim.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    No tudi sam sem razmisljau u tvoji smeri..silvertip se mi zdi kar primeren za "nas lov"..naso divjad.
    Samo bral sem pa tudi,da je ta XP3 krogla primerna tako za veliko divjad,kot tudi za malo..samo velika verjetnost bi bila,da ta mala divjad nebi oblezala na nastrelu,ker nebi naredila dovolj "poskodb" ce nebi zadela kaksnega vitalnega dela..pustimo se presenetit,naj pove,ce ga kdo uporablja..

    no ko bos sprobal,mi sporoc

    lp

  5. #5

    Privzeto

    Sam sem s kroglo BALISSTIC SILVER tip z kalibrom 30-06 odstrelil le nekaj kom. srnjadi, zato bi le težko ocenjeval kroglo. So pa bili veliki izstreli, zato sem jo opustil. Je pa res, da je srnjad padala v ognju, po lovsko.

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Kako velik pa so bili potem izstreli? 5 centi,vec?
    pa potpludbe? katero gramazo pa si imel 10,89..js bi si to nabavil za .308,sej je tak podoben sus to..
    Ubistvu je tak boljs,ce pade v ognju,kot pa da moras iskat..pa cetudi je malo vec poskodb. Potem gre to za mehkejso kroglo,ne?

    lp

  7. #7

    Privzeto

    Jaz od Winchestra uporabljam Failsafe 180 grs. v kalibru 308! Zelo dobra krogla,do sedaj mi je vsa streljana divjad padla v ognju(srnjad),oziroma v krogu 50 metrov! S tem mislim na prašiča! Sta mi pa dva od treh prašičev streljanih s to kroglo doslej padla v ognju! Je pa res,da gre za tršo kroglo in zato zahteva dobre zadetke (s tem mislim dobre,ne pogojno dobre,al pa malo bolj zadaj...)!
    Poškodbe so minimalne,podplutbe pa praktično ni (mogoče pol cm okrog izstrela)!
    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Kje se pa cene tega Failsafe-a vrtijo? kaj bi pa rekel glede natancnosti te krogle?
    Js sem sicer bolj pristas mal mehkejse krogle,ceprav naredi izstrel mal vecji (ni nujno da je vedno tako),glavno je,da divjad pade na nastrelu.
    glede tega se mi zdi balistic bolj primerna krogla,pa verjetno je tudi cenejsa.. (1,92 EUR-balistic)

    lp

  9. #9

    Privzeto

    Izstreli so bili precej večji od 5 cm, ravno tako pa podpludbe. Za težo krogel se pa ne spomnim več, kakšna je bila. Kot sem pa že napisal prej, sem jo takoj nehal uporabljati. Seveda je pa to stvar uporabnika. Meni se pač ni dopadla.

  10. #10

    Privzeto

    Kje se pa cene tega Failsafe-a vrtijo? kaj bi pa rekel glede natancnosti te krogle?
    1 € komad,če jih boš kje še dobil,ker so nekaj govoril da jih ne bojo več delal??;natančnost odlična (za jago super!)!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •