Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 16

Tema: Stari kalibri

  1. #1

    Privzeto Stari kalibri

    Ker nisem našel primerne teme sem objavil novo. Če obstaja kakšna ali če sem spregledal naj moderator prestavi.

    Tole sem našel med pospravljanjem garaže. Po izmerah naj bi bil 8x54 Mannlicher.
    Ali to še kdo uporablja?
    Povezava 8139

    Povezava 8140

  2. #2
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Capra lep primerek.
    Samo po mojih info kaliber 8×54 mannlicher ne obstaja, kvečjemu 6,5× 54 mannlicher!!
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  3. #3
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Capra, sem se malo poglobil v tole zadevo, pa sem prišel do zaključka da je to 8×50R mannlicher, mogoče si se zmotil pri merjnju??

    LZ
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  4. #4

    Privzeto

    Capra,dej še enkrat pomeri,lahko da gre za 8x56r - najbolj pogosto se je pri nas pojavljala ta municija in orožje iz 1.SV ("ruk-cuk" manliherce)....

    Ps:
    Mal poglej,lahko da je kje še kaka flinta za šperovcam
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  5. #5
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Thumbs down staro orožje

    Capra ibeks,poskusi pogledati na spletne strani zbiralcev orožja iz 1ww.Ena od teh strani:http://img213.imageshack.us/i/aopuke08022007001sb3.jpg/
    So pa še druge s fotografijami,tako,da boš zagotovo našel odgovor(če je iz tistega obdobja)
    Ne vem kje je vzrok,vendar tvojih pripetih fotografij ne morem odpreti.
    LP

  6. #6

    Privzeto

    Citat zoran26 je objavil: Pokaži objave
    Ne vem kje je vzrok,vendar tvojih pripetih fotografij ne morem odpreti.
    LP
    Ena od možnosti je če uporabljaš mogoče Internet Explorer 8, s tem so pri določenih slikah težave. Če je pa kak razlog kje drugje pa ne vem.

    Lp

  7. #7

    Privzeto

    Citat hunterxxxl je objavil: Pokaži objave
    Capra, sem se malo poglobil v tole zadevo, pa sem prišel do zaključka da je to 8×50R mannlicher, mogoče si se zmotil pri merjnju??

    LZ
    Ja mal sem se zmotil. Se opravičujem
    8x50R je.

    Sem pa našel še enega starega kateri je pomoje 6,5 x 52 ga ob priliki poslikam in prilepim.

  8. #8
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Pa še kot zanimivost- narejen v tovarni Hintenberg leta 1916.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  9. #9
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Lep 8x50R, ja.
    Tulec je malo počen, pa je krogla malo noter zdrsnila.
    Išči pokalico, Capra! :icon_:

  10. #10
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Mogoče je kje u sten uzidana alpa v kakšni stari skrinji
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •