Stran 9 od 58 PrvaPrva ... 567891011121319 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 575

Tema: Geco

  1. #81
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Ne krogli sta povsem enaki.Jaz jo uporabljam sicer v cal.308 za v tarco.Razlike ni.Zadetki so isti.Mogoce je malenkost razlike v ceni.Ker so pri TM lepo zlozeni v skatlico pri target pa nametani v skatlo.Lahko pa stavimo za kako "kisto pira":icon_:
    Sej kdo je bil v Salzburgu na sejmo in je vzel ruag-ov katalog lani,lahko pogleda vse pise.
    http://www.jagderleben.de/pirschforu...e&category=all

  2. #82

    Privzeto

    Jaz sem samo vprašal. Znano mi je, da marsikje, TM krogla, ni dovoljena za tekmovanja, ampak je namenjena za lov. Za tekmovanja je dovoljena HP krogla ( za katero mislim, da za lov ni dovoljena ) in takšno, ima strelivo target. Če je na tem področju kaj novega, oziroma so nekatere firme pomešale omenjene pojme, je druga zgodba.

  3. #83

    Privzeto

    Balistični podatki za obe krogli so popolnoma enaki, razlika je le v načinu pakiranja in seveda v ceni na kos. Proizvajalec je škatlo z 20-imi kosi označil za lov in škatlo s 50-imi kosi za tarče (Target).Trenutno so naboji GECO glede na razmerje kvaliteta-cena najboljša možna izbira.
    Last edited by marjanmesec; 18. April 2011 at 13:09.

  4. #84
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Sem nabavil geco in ga v soboto tudi prvič sprobal. Gumbar me je na 80 m počakal na mestu. Strel točno za pleče, izstrel pravtako. Izstrelna rana velika 4cm. Lisica me je na 10m tudi počakala na mestu. Zaenkrat zelo zadovoljen.

  5. #85
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    V soboto je geco ustavil ml.ž po treh metrih, v nedeljo pa mladico po 20m.

  6. #86
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Tako geco(target) dela v Steyrju, letnik 1967, kaliber 243win. Sem pa včeraj zvečer z njim uplenil jazbeca, je počakal na mestu.

  7. #87
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Povej mi kakšen je bil učinek nanj?
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  8. #88

    Privzeto

    Če je padel na mestu se ve kakšen učinek je bil nanj.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  9. #89
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    No da boste lažje razumeli kaj sem hotel - kakšna je bila izhodna rana? Mogoče si ga vzel za golaž in si pogledal kakšne so podplutbe?
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  10. #90
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Kakšna je bila izhodna rana ne vem, ker je imel tako gosto dlako, da je nisem videl, kaj ekstra pa tudi nisem rovaril po njem.
    Krogla v tem kalibru dela odlično, oče je z njo pred 2 letoma uplenil 70kg svinjo, je krogla prebila obe plečeti in ostala pod kožo, podpludbe pa so za ta kaliber bile majhne.

Stran 9 od 58 PrvaPrva ... 567891011121319 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •