Stran 36 od 58 PrvaPrva ... 2632333435363738394046 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 351 do 360 od 575

Tema: Geco

  1. #351

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Če si na strelišču dobro streljal, potem si napako naredil na preži.
    Citat drži.
    Omenjal si dva strelca. In stojalo. Kaj je z tem?
    Stojalo je dobrodošlo za nastavitev daljnogleda. Pri strelu iz stojala ali iz roke so razlike.
    Če puška in naboji razmetavajo 10cm, kar je preveč, to še ni razlog, da zadeneš jelena v hrbtenico.

  2. #352

    Privzeto

    Prva tarča eden strelec, druga tarča po zgrešeni srni drug strelec. Oba strelca z stojalom za nastreljevanje daljnogledov.
    Seveda 10 cm ni zadosti za zgrešen strel (ali pač) vendar je že dober korak k tem. Tak vrstni red je bil le pri drugem strelcu. Pri prvem so 3 naboji od 4ih zadeli cca 14 cm previsoko, vendar smo po tem ponovno opravili nastrel, tako da so bili krivi naboji.

  3. #353
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    ali pa imaš daljnogled na preveliki povečavi ..
    Alojz, tudi to je možnost za zgrešen strel. Daljnogled na nižji povečavi je lažje umiriti kot na višji. Na nizki povečavi je križ kot vkopan, na visoki pa pleše ko šiba na vodi. Na strelišču puško položiš na pesek ali v stojalo in je vse lepo pri miru.

    Na divjadi pa ti pri veliki povečavi, če nisi zverziran navajen in ne znaš puške pravilno umirit, križ pleše od glave do riti. Samo tam ga ni kjer si želiš.

    Z Gecom mi srnjad lepo pada. Brenneke, odločitev je seveda tvoja.
    Last edited by main757; 18. March 2013 at 23:48.

  4. #354

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Alojz, tudi to je možnost za zgrešen strel. Daljnogled na nižji povečavi je lažje umiriti kot na višji. Na nizki povečavi je križ kot vkopan, na visoki pa pleše ko šiba na vodi. Na strelišču puško položiš na pesek ali v stojalo in je vse lepo pri miru.

    Na divjadi pa ti pri veliki povečavi, če nisi zverziran navajen in ne znaš puške pravilno umirit, križ pleše od glave do riti. Samo tam ga ni kjer si želiš.

    Z Gecom mi srnjad lepo pada. Brenneke, odločitev je seveda tvoja.
    Če ti na visoki povečavi pleše od glave do riti, bodo tam tudi zadetki.
    Takrat se puška sprazni in gre domov.
    Na majhni tudi enako pleše. Se pa manj vidi.
    Zato pa sem pred kratkim pisal o naslonih.
    Jaz imam 18x povečavo. Pa križ nič ne pleše.

  5. #355

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Če ti na visoki povečavi pleše od glave do riti, bodo tam tudi zadetki.
    Takrat se puška sprazni in gre domov.
    Na majhni tudi enako pleše. Se pa manj vidi.
    Zato pa sem pred kratkim pisal o naslonih.
    Jaz imam 18x povečavo. Pa križ nič ne pleše.
    Se podpišem. Tudi jaz največkrat streljam z 12x povečavo že na 70m pa gre vedno krogla tam kjer jaz hočem.

  6. #356
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Edina razlaga za večje plesanje križa pri večji povečavi je, da rogje zgledajo večji, pa se človek bolj trese
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #357

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Edina razlaga za večje plesanje križa pri večji povečavi je, da rogje zgledajo večji, pa se človek bolj trese
    Ali je pa prisrčnica prazna.
    Malo šale. Ampak pri nekaterih drži.

  8. #358
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Zato pa pišem, da je možnost za zgrešen strel prevelika povečava in premalo izkušenj.

  9. #359

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Zato pa pišem, da je možnost za zgrešen strel prevelika povečava in premalo izkušenj.
    Se strinjam. Samo tisto odebeljeno izreži.

  10. #360
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Da boš vesel, ti bom tako napisal, prevelika povečava glede na izkušnje. Se sedaj bolje počutiš?

Stran 36 od 58 PrvaPrva ... 2632333435363738394046 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •